App Store Google Play

Міліція виправдовується, що не намагалась заарештувати Купрія

19.09.2012 15:47

19 вересня на офіційному сайті головного управління МВС у Дніпропетровській області була оприлюднена інформація, в якій міліція пояснює свої дії, що стосуються стеження та спроби арешту кандидата в народні депутати по 30-му округу Віталія Купрія.

Міліція повідомляє, що в ході перевірки заяви Віталія Купрія про незаконне стеження, його побоювання не підтвердилися. За версією міліції, працівники обласного карного розшуку виїжджали в офіс Віталія 4 вересня з метою опитати його з приводу його власної заяви про крадіжку білбордів, яка сталася 15 серпня цього року.

«Дане твердження - це вигаданий привід для проведення операції по затриманню», - говорить Купрій.

«По-перше, ніхто до мене 4 вересня не приїжджав. Саме в цей день я подав прокурору міста заяву не про протиправну спробу арешту, а про незаконне стеження. Спроба арешту сталася на день пізніше близько 17:00.

По-друге, крадіжка білбордів сталася 15 серпня. Згідно з чинним кримінально-процесуальним кодексом, не пізніше, ніж за 10 днів після скоєння злочину, мають бути опитані всі особи і порушено кримінальну справу. Протягом цього терміну я вже чотири (!) рази давав пояснення з приводу крадіжки і всі вони є в матеріалах справи. Більш того, останні пояснення і всі підтверджуючі документи у мене брав оперативний працівник міськвідділу міліції просто у мене в офісі. Більше мені додати не було чого.

По-третє, я зайнятий виборчою кампанією і дуже рідко буваю в офісі. Їхати з Дніпропетровська на казенному автомобілі на зустріч зі мною і не домовитися про це заздалегідь по телефону - це абсурд! У мене багато контактів із правоохоронцями з приводу правозахисної діяльності. Раніше мене запрошували для дачі пояснень або телефоном, або повісткою. А гнатися за мною через усе місто і блокувати мій автомобіль у дворі - це що, новий метод захисту потерпілого?!».

Віталій надав копію постанови у відмові порушення кримінальної справи за фактом крадіжки його білбордів, датовану 23 серпня 2012 року. Тобто, як стверджує правозахисник станом на 5 вересня у обласного карного розшуку не було жодних підстав для того, щоб брати будь які додаткові пояснення по відмовним матеріалам, підписаним заступником начальника міського управління міліції Шараном.

«Театр абсурду простежується в подальших поясненнях міліції», - говорить Купрій. «Виявляється, міліція встановила всіх власників автотранспортних засобів, вказаних мною в заяві про крадіжку білбордів і вони відкидають свою причетність до злочину. Але ж в заяві я не вказував держномери автокранів, вантажних і легкових автомобілів, а називав лише їх колір і марку: «Камаз», «Тойота», «Волга» тощо. Дійсно, як можна за такими описами знайти конкретні автомобілі злочинців? Тобто, потрібні хоча б свідчення свідків або відео з камер спостереження. Інакше можна опитати першого ліпшого власника транспортного засобу, що підходить під опис, і, отримавши його відмову, припинити пошук справжніх злочинців.

Віталій Купрій вважає, що міліція намагається виправдатися в порушенні закону - як у відмові порушувати кримінальну справу за фактом крадіжки бігбордів, так і протиправної стеженні і спробі арешту. Але ситуація з порушенням прав людини настільки очевидна, що будь-яка мисляча людина побачить в повідомленні облуправління МВС службове підроблення.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...
Найелектронніше місто із суперпослугами повсажувало недолугих бабусь за компи і довірило їм документи. Найпродвинутіший пологовий на Космічці обіцяє оформити свідоцтво і дитячі виплати ще до виписки....