App Store Google Play

Дніпропетровські регіонали чекають потопу?

18.09.2012 12:01
Гасло «після нас - хоч потоп» якнайкраще може охарактеризувати ту «вертикаль влади», яку так старанно вибудували Віктор Янукович та його однопартійці. Прийшов час і помітний спочатку на рівні газових угод і Межигір'я синдром почав проявлятися на місцевому рівні.

Депутати Дніпропетровської міської ради на своїй сесії 12 вересня затвердили звіт про виконання бюджету міста за перше півріччя 2012 року та внесли зміни як до самого бюджету, так і до програми соціально-економічного розвитку міста.

Зміни носять косметичний характер і стосуються, в основному, уточненню пунктів витрат та несуттєвому збільшенню фінансування програм і пунктів, сором'язливо названих «наказами виборців», які насправді є відкритою агітацією за кандидатів у народні депутати від Партії регіонів.

Як це стало звичним у міській раді шостого скликання, де фракція Партії регіонів налічує 89 депутатів з 121, голосували, не заслуховуючи й не вдаючись у подробиці. Без обговорення й уваги залишився факт значного невиконання бюджету в цілому і найбільше - його доходної частини.

Незначні «недобори» у податках з доходів фізичних осіб (45% виконання плану замість 50%) можна пояснити літньою пасивністю. Втім у доходній частині бюджету вже зараз помітні значні «діри», зокрема, оподаткування прибутків комунальних підприємств (29% від річного плану), надходження від оренди майна у комунальній власності (31%) та орендної плати з юридичних осіб (44%).

Визначені тенденції призвели до того, що з 1 455 млн. грн. власних доходів міського бюджету за перше півріччя зібрано лише 664 млн.

Ще гіршою є ситуація з надходженнями з державного бюджету, якими так вміло затикає діри улюбленець Києва, головний місцевий регіонал і за сумісництвом голова ОДА Олександр Вілкул. Свої зобов'язання перед Дніпропетровськом уряд Азарова виконав лише на 33% (515 млн. грн. з планових 1 328 млн. грн.) Майже не фінансуються (від 12 до 21% плану) широко розрекламовані інфраструктурні проекти, такі як об'їзна дорога, ремонт внутрішньо-міських доріг, впровадження безкоштовного цифрового телебачення, забезпечення соціальних гарантій та ініціатив, субсидії, тощо.

Як наслідок - з 2 783 млн. грн. бюджету міста фінансово-економічний департамент Дніпропетровської міської ради має за друге півріччя десь зібрати 1 604 млн. грн.

З цих невтішних цифр, враховуючи інші, проголосовані того ж дня рішення, є три висновки, однаково невеселі.

По-перше, за планами депутатів-регіоналів усіх рівнів, які навіть прописані у бюджеті, в четвертому кварталі Україну чекає шалена інфляція - населення має отримувати у другому півріччі доходів у гривні на 20-25% більше, ніж у першому півріччі, при цьому активно купуючи акцизні товари, здійснюючи підприємницьку діяльність - аби забезпечувати податкову базу.

По-друге, депутати міської ради Дніпропетровська, за прикладом своїх колег з Верховної Ради, всі фінансові прорахунки, казнокрадство й ілюзію «покращення» мають намір прикривати кредитними грішми. Кредити в комерційних банків  і фондів стали абсолютною нормою в разі відсутності фактичних коштів на заплановані програми. Дніпропетровськ в кредит будує метро, купує транспорт, реформує ЖКГ і навіть виконує капітальний ремонт власної будівлі. Не виключено, що вже за 2-3 роки такими темпами погашення боргових зобов'язань попередніх періодів буде основною частиною витратної частини бюджету міста.

При цьому основний «бюджетний воротила» міськради Євген Морозенко, звісно ж, розраховує ні за що не відповідати, бо до того часу буде народним депутатом з недоторканістю й так само вправно розпихуватиме по кишенях вже більший бюджет держави.

Ну і нарешті про інформацію, отриману безпосередньо з бюджетного комітету міськради: ані кредити, ані Азаров (у якого ситуація ще гірша, адже уряду доводиться не тільки вдавати «покращення» напередодні виборів до Верховної Ради, а ще й забезпечувати апетити численних олігархів з членами президентської родини) не врятують від бюджетної кризи. Вже сьогодні, коли головні лікарі медичних закладів, ректори вишів й інші «підневільні» мало не щодня співають підлеглим одну й ту ж сам пісню про «стабільність» й «тільки б не було війни», їм готують сюрприз у вигляді виплат зарплати у 4 кварталі 2012 року на рівні 75%.

Востаннє подібні явища спостерігалися за часів так званого «падіння радянської економіки» у 1998 році, коли бюджетників перевели на виплати на рівні прожиткового мінімуму, а з боргами розрахувалися лише у 2000 після фактичного знецінення грошей.

Таким чином, влада запланувала, що справжнє «покращення» у бюджетників станеться вже у першій декаді листопада - за два тижня після «вірного вибору» (мова ж, самі розумієте про стабільність...) вчителі, лікарі й інші комунальники зрозуміють, що ціни виросли на 20%, а зарплати видали 75% від заробленого.

Але буде вже пізно.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...
Найелектронніше місто із суперпослугами повсажувало недолугих бабусь за компи і довірило їм документи. Найпродвинутіший пологовий на Космічці обіцяє оформити свідоцтво і дитячі виплати ще до виписки....