App Store Google Play

ГРАД оголошує про збір підписів за перейменування Косіора в Ступки

16.09.2012 15:17
20 вересня з 17:00 біля Палацу Металургів на вул. Косіора розпочнеться збір підписів за перейменування цієї вулиці на вулицю Богдана Ступки. Про це під час прес-конференції в ІА «Днепр Пост» повідомив представник громадської організації ГРАД Сергій Карноза.

«Якщо буде близько тисячі підписів, я думаю, цього буде достатньо, щоби міська влада звернула увагу на це питання. Ми плануємо звернутися до Івана Куліченка, щоби він як міський голова подав до міської ради подання про перейменування. Тоді це питання вирішуватиметься швидше. Ми закликаємо всіх мешканців цієї вулиці і міста прийти і поставити свій підпис, щоби почати очищення нашого міста і нашого життя», - закликав Сергій Карноза.

Ініціатори перейменування розглядали різні пропозиції щодо нової назви: і на честь останнього отамана Запорозької Січі Петра Калнишевського, і на честь відомого дніпропетровського скульптора Володимира Наконечного. Зупинилися на варіанті, який, на думку оргкомітету, є найбільш прийнятним для всіх громадян, незалежно від їх світогляду.

«Трапилося національне горе - помер Богдан Ступка, відоміший артист. Це втрата, яка не поповниться, мабуть, найближчі кілька десятків років. Тому ми першими спробуємо увічнити ім'я цієї видатної людини», - пояснив представник громадської організації «Самозахист підприємців» Віктор Боровинський.

Сергій Карноза також звернув увагу, що ініціативна група проводить інформаційну роботу серед мешканців, пояснюючи, що бюрократична сторона питання не ляже тягарем на їхні плечі. Він навів приклад із вулицею Олеся Гончара, яка раніше носила ім'я Кірова: «Ми пройшлися і спитали, як тамтешні мешканці до того ставляться. І більшість сказала, що їм більше подобається український письменник, ніж радянський партійний діяч, і вони не відчули на собі, як проходило перейменування».

Ініціативна група за перейменування вулиці Косіора складається із низки громадських організацій, серед яких «ГРАД», «Самозахист підприємців», «Всеукраїнське об'єднання ветеранів», «Кодацька паланка війська Запорозького низового», «Якщо не ти, то хто?». Активісти переконані, що назва вулиці впливає на менталітет городян, їхнє ставлення до міста і країни. Тому на Косіора поширювали листівки, розмістили білборд з інформацією про особистість Косіора. Як відомо, рішенням Київського апеляційного суду від 13 січня 2010 року затверджено висновок слідчого управління СБУ про те, що Станіслав Косіор в числі інших осіб брав участь у організації Голодомору в Україні.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...
Найелектронніше місто із суперпослугами повсажувало недолугих бабусь за компи і довірило їм документи. Найпродвинутіший пологовий на Космічці обіцяє оформити свідоцтво і дитячі виплати ще до виписки....