App Store Google Play

Україна замала для олігархів: Пінчук воює з Ахметовим за сировину

14.09.2012 12:59

Багаторічне лідерство групи СКМ на ринку видобутку залізорудної сировини опинилося під загрозою.

Позбавити цього статусу Ріната Ахметова може його дніпропетровський колега Віктор Пінчук, пишуть "Коментарі".

Поки Пінчук воліє реалізовувати задумане кулуарно, наносячи точкові удари по ГЗК бізнес-партнерів Ахметова.

Пінчук, відомий як "король коліс і труб", почав завойовувати позиції в ще одній бізнес-ніші - на сировинному ринку ще у 2007 році, коли його компанія "Оберон-вугілля" заснувала в Дніпропетровську дві фірми - ТОВ "Шимановське стіл" і ТОВ "Зеленовське стіл".

Потенціал цих підприємств проявився пізніше, коли вони отримали спецдозволи на користування надрами двох великих родовищ залізистих кварцитів в Кривому Розі - Шимановського та Зеленовского.

Ці плани не сподобалися засновнику групи "Смарт-холдинг" Вадиму Новінському, якого теж цікавлять вищезазначені родовища.

Вирішивши, що кращим способом захисту своєї стратегії буде напад, група "Смарт" завдала удару першою.

В кінці минулого року до підопічних Пінчука нагрянула Державна екологічна інспекція, яка в ході позапланової перевірки виявила низку порушень і призупинила роботи на Шимановському майданчику.

Але 29 грудня 2011 Криворізька міськрада затвердила рішення, яким передала контрольованому Новінським Південному гірничо-збагачувальному комбінату 1,5 тис га землі терміном на десять років.

Розширення земельного масиву комбінату фактично заблокувало роботу компанії Віктора Пінчука, оскільки за випадковим збігом обставин в орендовану ГЗК площу увійшло і Шимановське родовище.

Цей факт перевів тихий конфлікт між сторонами у відкриту баталію, в ході якої юристи ТОВ "Шимановський стіл" почали блокувати роботу ПГЗК.

Для цього вони подали позов з вимогами позбавити комбінат права експлуатації вищезазначених 1,5 тис га.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...
В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...