App Store Google Play

Україна замала для олігархів: Пінчук воює з Ахметовим за сировину

14.09.2012 12:59

Багаторічне лідерство групи СКМ на ринку видобутку залізорудної сировини опинилося під загрозою.

Позбавити цього статусу Ріната Ахметова може його дніпропетровський колега Віктор Пінчук, пишуть "Коментарі".

Поки Пінчук воліє реалізовувати задумане кулуарно, наносячи точкові удари по ГЗК бізнес-партнерів Ахметова.

Пінчук, відомий як "король коліс і труб", почав завойовувати позиції в ще одній бізнес-ніші - на сировинному ринку ще у 2007 році, коли його компанія "Оберон-вугілля" заснувала в Дніпропетровську дві фірми - ТОВ "Шимановське стіл" і ТОВ "Зеленовське стіл".

Потенціал цих підприємств проявився пізніше, коли вони отримали спецдозволи на користування надрами двох великих родовищ залізистих кварцитів в Кривому Розі - Шимановського та Зеленовского.

Ці плани не сподобалися засновнику групи "Смарт-холдинг" Вадиму Новінському, якого теж цікавлять вищезазначені родовища.

Вирішивши, що кращим способом захисту своєї стратегії буде напад, група "Смарт" завдала удару першою.

В кінці минулого року до підопічних Пінчука нагрянула Державна екологічна інспекція, яка в ході позапланової перевірки виявила низку порушень і призупинила роботи на Шимановському майданчику.

Але 29 грудня 2011 Криворізька міськрада затвердила рішення, яким передала контрольованому Новінським Південному гірничо-збагачувальному комбінату 1,5 тис га землі терміном на десять років.

Розширення земельного масиву комбінату фактично заблокувало роботу компанії Віктора Пінчука, оскільки за випадковим збігом обставин в орендовану ГЗК площу увійшло і Шимановське родовище.

Цей факт перевів тихий конфлікт між сторонами у відкриту баталію, в ході якої юристи ТОВ "Шимановський стіл" почали блокувати роботу ПГЗК.

Для цього вони подали позов з вимогами позбавити комбінат права експлуатації вищезазначених 1,5 тис га.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...
Нам не вірили, що Московія - ворог, а москвини - геть не братський народ.Нам не вірили, що вони вдерлися до Криму і Донбасу не через Майдан, Яроша і Порошенка, а через імперську пиху та бажання нашої...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...
Максим Мірошниченко

Як почнеться розвал росії?

Поразку на полі бою путінський режим не переживе. Може в конвульсіях буде оголошення мобілізації, але вона провалиться і режим розсипеться сам собою. Повернення Україні Донбасу і особливо Криму відкри...