App Store Google Play

«Чесно» проводить другий етап дослідження кандидатів

12.09.2012 09:50

Громадський рух ЧЕСНО проводить другий етап дослідження кандидатів у народні депутати за оновленою методологією. Про це 11 вересня під час прес-конференції в ІА «Днепр Пост» розповіли учасники Дніпропетровської координаційної ради руху Тетяна Рудик, Андрій Туяков та Юрій Чайченко.

Тетяна Рудик повідомила, що рух «ЧЕСНО» врахував конструктивну критику після першого етапу дослідження - аудиту чинного парламенту - і вніс зміни до методології. Ключові відмінності полягають у тому, що увагу виборців звертатимуть на суть порушення, а не на оцінки «відповідає» чи «не відповідає» критеріям. Саме поняття «відповідає критерію» буде розширено, оскільки може свідчити не стільки про доброчесність кандидата, скільки про відсутність інформації про нього. На другому етапі аналіз проводиться тільки за чотирма критеріями із шести: непричетність до порушень прав людини, незмінність політичної позиції, непричетність до корупційних дій та відповідність задекларованих доходів стилю життя.

Із чинних 18 народних депутатів до наступного парламенту ідуть 17. Троє із чотирьох нардепів від Партії Регіонів ідуть по мажоритарних округах Дніпропетровщини, один займає прохідне місце у партійному списку. По одному кандидату від КПУ, Народної Партії, Фракції «Реформи заради майбутнього» - ідуть по мажоритарних округах на Дніпропетровщині, позафракційні Святослав Олійник очолює свій партійний список, а Дмитро Ветвицький висувається по округу на Кіровоградщині. Інша ситуація із опозиціонерами: всі семеро чинних нардепів ідуть по списку об'єднаної опозиції. Один із них - у прохідній частині, а  інші шестеро потраплять до парламенту тільки, якщо партія на виборах візьме понад 50% голосів.

На другому етапі рух ЧЕСНО аналізує кандидатів, які не входять до складу чинного парламенту. «Чесно» проаналізує всіх кандидатів, які мають шанси пройти, а не є технічними - якщо людина була публічною, щось робила у місті і окрузі, її знають. Виявлені порушення критеріїв ми постараємося донести не тільки через сайт ЧЕСНО, а і через ЗМІ. Сподіваємося, що громадяни їх розглянуть і зможуть обрати гідного для себе кандидата», - зазначила Тетяна Рудик.

Андрій Туяков закликав політиків не витрачатися на замовні публікації у ЗМІ, а передавати інформацію про своїх опонентів руху ЧЕСНО, який перевірятиме і враховуватиме наведені факти при формуванні профілів кандидатів.

Крім того Андрій Туяков наголосив, що ЧЕСНО ставиться до кандидатів від усіх партій, як безпристрасний арбітр, допомагаючи українцям зробити достойний вибір. Андрій Туяков також зазначив, що, відповідно до результатів соцопитувань, громадяни, які знайомляться з ЧЕСНО, готуються до виборів більш свідомо: «Ті, хто знайомий з методологією ЧЕСНО стали розбиратися, стали вивчати партійні списки, стали вдумуватися у тих красивих базік, котрі блищать на ток-шоу, і дивитися, скільки часу той депутат провів у сесійній залі, як він голосував, чи подав він вчасно декларацію про свої доходи».

Юрій Чайченко звернув увагу, що ЧЕСНО сприятиме системним змінам в Україні, а кампанія «Фільтруй раду» перетвориться на «Фільтруй владу»: «Цей процес буде постійним, щоби народ мав доступ до інформації про кандидатів. Бо зараз інформація може з'являтися, а через певний час зникнути з інтернету, зі ЗМІ, люди забувають про неї, і на одних і тих самих посадах опиняються одні й ті ж люди. Наша задача - змінити систему ззовні, бо зсередини вона всім вигідна».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...
Найелектронніше місто із суперпослугами повсажувало недолугих бабусь за компи і довірило їм документи. Найпродвинутіший пологовий на Космічці обіцяє оформити свідоцтво і дитячі виплати ще до виписки....