App Store Google Play

«Чесно» проводить другий етап дослідження кандидатів

12.09.2012 09:50

Громадський рух ЧЕСНО проводить другий етап дослідження кандидатів у народні депутати за оновленою методологією. Про це 11 вересня під час прес-конференції в ІА «Днепр Пост» розповіли учасники Дніпропетровської координаційної ради руху Тетяна Рудик, Андрій Туяков та Юрій Чайченко.

Тетяна Рудик повідомила, що рух «ЧЕСНО» врахував конструктивну критику після першого етапу дослідження - аудиту чинного парламенту - і вніс зміни до методології. Ключові відмінності полягають у тому, що увагу виборців звертатимуть на суть порушення, а не на оцінки «відповідає» чи «не відповідає» критеріям. Саме поняття «відповідає критерію» буде розширено, оскільки може свідчити не стільки про доброчесність кандидата, скільки про відсутність інформації про нього. На другому етапі аналіз проводиться тільки за чотирма критеріями із шести: непричетність до порушень прав людини, незмінність політичної позиції, непричетність до корупційних дій та відповідність задекларованих доходів стилю життя.

Із чинних 18 народних депутатів до наступного парламенту ідуть 17. Троє із чотирьох нардепів від Партії Регіонів ідуть по мажоритарних округах Дніпропетровщини, один займає прохідне місце у партійному списку. По одному кандидату від КПУ, Народної Партії, Фракції «Реформи заради майбутнього» - ідуть по мажоритарних округах на Дніпропетровщині, позафракційні Святослав Олійник очолює свій партійний список, а Дмитро Ветвицький висувається по округу на Кіровоградщині. Інша ситуація із опозиціонерами: всі семеро чинних нардепів ідуть по списку об'єднаної опозиції. Один із них - у прохідній частині, а  інші шестеро потраплять до парламенту тільки, якщо партія на виборах візьме понад 50% голосів.

На другому етапі рух ЧЕСНО аналізує кандидатів, які не входять до складу чинного парламенту. «Чесно» проаналізує всіх кандидатів, які мають шанси пройти, а не є технічними - якщо людина була публічною, щось робила у місті і окрузі, її знають. Виявлені порушення критеріїв ми постараємося донести не тільки через сайт ЧЕСНО, а і через ЗМІ. Сподіваємося, що громадяни їх розглянуть і зможуть обрати гідного для себе кандидата», - зазначила Тетяна Рудик.

Андрій Туяков закликав політиків не витрачатися на замовні публікації у ЗМІ, а передавати інформацію про своїх опонентів руху ЧЕСНО, який перевірятиме і враховуватиме наведені факти при формуванні профілів кандидатів.

Крім того Андрій Туяков наголосив, що ЧЕСНО ставиться до кандидатів від усіх партій, як безпристрасний арбітр, допомагаючи українцям зробити достойний вибір. Андрій Туяков також зазначив, що, відповідно до результатів соцопитувань, громадяни, які знайомляться з ЧЕСНО, готуються до виборів більш свідомо: «Ті, хто знайомий з методологією ЧЕСНО стали розбиратися, стали вивчати партійні списки, стали вдумуватися у тих красивих базік, котрі блищать на ток-шоу, і дивитися, скільки часу той депутат провів у сесійній залі, як він голосував, чи подав він вчасно декларацію про свої доходи».

Юрій Чайченко звернув увагу, що ЧЕСНО сприятиме системним змінам в Україні, а кампанія «Фільтруй раду» перетвориться на «Фільтруй владу»: «Цей процес буде постійним, щоби народ мав доступ до інформації про кандидатів. Бо зараз інформація може з'являтися, а через певний час зникнути з інтернету, зі ЗМІ, люди забувають про неї, і на одних і тих самих посадах опиняються одні й ті ж люди. Наша задача - змінити систему ззовні, бо зсередини вона всім вигідна».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Український літак був збитий іранською зенітною ракетою російського виробництва - ця інформація спецслужб та військових США ставить Зевладу перед простою дилемою.Або вимагати законного розслідування і...
В той час коли світові держави виходять з різних угод по скороченню озброєння та нарощують свою військову міць, готуючись відстоювати свої національни інтереси в будь якій частині світу, Україна навпа...
Максим Мірошниченко

У чомусь ми - вже Європа

Україна - це маленька країна. Маленька країна, яка знаходиться на території другої за площею держави Європи. З 2014-го року приблизно 10% території України знаходиться під управлінням Росії. А з ураху...
Коли запитуєш у різних куточках України - кого Ви знаєте з відомих людей пов'язаних з нашим містом Дніпро? Відповіді різні - Брєжнєв, Кучма, Бловатська, Катерина Друга, Петровський,.... ( дуже рідко з...