App Store Google Play

Вілкул увічнив Кучму, Щербицького і Брежнєва та зарезервував місце

10.09.2012 09:20

У Дніпропетровську відкрили площу 80-річчя Дніпропетровської області, центром якої стали 8 бетонних стел з 15-ма бронзовими барельєфами особистостей, які «прославили регіон».

Пафосну площу, яка нікуди не веде, але помітна з вікон обласної адміністрації, й заради якої вирубали півтори сотні вікових дерев у центральному парку, відкривали з помпою і "весільним міністром" Грищенком.

Серед барельєфів знайшлось місце неоднозначим особам: генсеку ЦК КПРС, призвідникові епохи «застою» Леоніда Брежнєва, першого секретаря ЦК Компартії України Володимира Щербицького, екс-президента України Леоніда Кучми, повідомляє Радіо Свобода.

Поруч з ними відлили у бронзі головного конструктора бюро «Південне» Михайла Янгеля, історика Дмитра Яворницького, письменника Олеся Гончара.

Викликає здивування сиротливе розташування Леоніда Кучми на останній стелі, портрет якого залишився без "напарника". Задум Олександра Вілкула, здається, простий - він зарезервував ще одне місец для "великого дніпрянина", якого назвуть нащадки. Чи це буде одвічний "заклятий соратник" Кучми Павло Лазаренко, який вже в листопаді обіцяє приїхати в Україну і на захист якого стільки листів написала родина Вілкулів, а чи нині опальна Юлія Тимошенко, яка невздовзі може знову опинитися при владі - експерти губляться в здогадках. Але знаючи дніпропетровського губернатора, припустимо, що місце пан Вілкул залишив для своєї скромної персони.

Місцеві націонал-патріотичні сили назвали композицію «блюзнірством».

«Так боляче від того, що на цій алеї скільки україноненависників, які все робили для того, щоб знести Україну з лиця землі, знищити мову, культуру, нас як етнос!» - заявив голова осередку УНП Анатолій Сокоринський.

Про своє обурення заявили також у місцевому осередку Просвіти.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Моя президентська програма

Україна first!1) Реінтеграція підконтрольної частини Донбасу2) Міністерство окупованих територій займається питаннями моніторингу за дотриманням санкцій, підготовкою теоретичних засад майбутньої кримс...
Тема не нова, але я не перестаю дивуватися на кожному кроці, як все запущено з автоматизацією процесів в Україні. Як можна мати такий ресурс, такі світлі голови, які працюють на міжнародні компанії, і...
Реакція на 30% Зеленського мене лякає набагато більше, ніж самі 30%. Люди раптово відкрили для себе, що світ набагато ширший за Фейсбук чи Ютуб. Всі раптово забули в якій країні ми живемо і яке минуле...
Спостерігаючи за тим ідіотизмом, який відбувається серед виборців у Фейсбуці, дійшла до висновку, що українцям взагалі не потрібен президент. Їм потрібен лише дуже хороший психіатр. І тому напрошуєтьс...