App Store Google Play

Вадим Гетьман ініціює збір підписів для зниження тарифів на тепло

10.09.2012 16:24

Тарифи на оплату теплопостачання для жителів Дніпропетровська, домівки яких опалюються теплом Придніпровської ТЕЦ, суттєво завищені. Про це заявив депутат міської ради від фракції «Фронту Змін», кандидат від Об'єднаної опозиції «ВО «Батьківщина» по одномандатному виборчому округу №24 Вадим Гетьман.

«За даними Міністерства ЖКГ, затверджений тариф в Дніпропетровську складає 268,7 гривень за гігакалорію. Однак КП «Коменергосервіс» «повісило» на споживачів 25% тепловтрат і виставляло 327 гривень за гігакалорію. Виходить, що громадяни платять 8,20 гривень за квадратний метр площі. За рішенням міськради, в 2009 році створили четверте комунальне підприємство «Коменергосервіс» з метою зменшення собівартості виробництва тепла. Однак у порівнянні з іншими містами України, у Дніпропетровську, як і колись, залишаються високі тарифи», - зазначив Вадим Гетьман на зустрічі з виборцями.

Для порівняння він розповів про систему надання послуг з теплопостачання у Запоріжжі: там забезпечують теплом всіх споживачів за єдиним тарифом, причому нижчим, аніж у Дніпропетровську.

«Давайте зіставимо офіційні тарифи: за даними Міністерства ЖКГ, у Дніпропетровську та Запоріжжі для двокімнатної квартири площею 45 квадратних метрів, - сказав Вадим Гетьман. - Вийде, що дніпропетровці сплачують в рік на 325 гривень більше, а абоненти КП «Коменергосервіс» ще більше - на цілих 722 гривень. Це і є сума, яку переплачуємо посереднику. Припустимо, кількість споживачів близько 40 тисяч, рахуйте самі - переплата складає понад 28 мільйонів».

Вадим Гетьман впевнений, що ціна теплоносія від Придніпровської ТЕЦ для споживачів повинна бути мінімальною, адже тепла вода підприємства - це не основний продукт виробництва, а лише побічний - виникає при охолодженні установок, які виробляють електрику.

«І тут виконавча влада нас обманює! Нам задорого продають й електрику, і відходи її виробництва», - констатував депутат.

Наразі він ініціює збір підписів мешканців міста для ліквідації компаній-посередників у наданні послуг з теплопостачання та зниження тарифів.

 «У Статуті КП «Коменергосервіс» значиться, що його власником є міська громада, а це - ви. Щоб змінити ситуацію, потрібно зібрати 30-50 тисяч підписів власників КП «Коменергосервіс» для ліквідації цієї організації, а також інших посередників і створення єдиного комунального підприємства. Після - треба провести громадські слухання і встановити єдиний економічно обґрунтований тариф на тепло у Дніпропетровську», - сказав депутат.

Він також заявив, що готовий створити і очолити спеціальну комісію міськради, яка контролюватиме хід вирішення питання.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...