App Store Google Play

Вадим Гетьман ініціює збір підписів для зниження тарифів на тепло

10.09.2012 16:24

Тарифи на оплату теплопостачання для жителів Дніпропетровська, домівки яких опалюються теплом Придніпровської ТЕЦ, суттєво завищені. Про це заявив депутат міської ради від фракції «Фронту Змін», кандидат від Об'єднаної опозиції «ВО «Батьківщина» по одномандатному виборчому округу №24 Вадим Гетьман.

«За даними Міністерства ЖКГ, затверджений тариф в Дніпропетровську складає 268,7 гривень за гігакалорію. Однак КП «Коменергосервіс» «повісило» на споживачів 25% тепловтрат і виставляло 327 гривень за гігакалорію. Виходить, що громадяни платять 8,20 гривень за квадратний метр площі. За рішенням міськради, в 2009 році створили четверте комунальне підприємство «Коменергосервіс» з метою зменшення собівартості виробництва тепла. Однак у порівнянні з іншими містами України, у Дніпропетровську, як і колись, залишаються високі тарифи», - зазначив Вадим Гетьман на зустрічі з виборцями.

Для порівняння він розповів про систему надання послуг з теплопостачання у Запоріжжі: там забезпечують теплом всіх споживачів за єдиним тарифом, причому нижчим, аніж у Дніпропетровську.

«Давайте зіставимо офіційні тарифи: за даними Міністерства ЖКГ, у Дніпропетровську та Запоріжжі для двокімнатної квартири площею 45 квадратних метрів, - сказав Вадим Гетьман. - Вийде, що дніпропетровці сплачують в рік на 325 гривень більше, а абоненти КП «Коменергосервіс» ще більше - на цілих 722 гривень. Це і є сума, яку переплачуємо посереднику. Припустимо, кількість споживачів близько 40 тисяч, рахуйте самі - переплата складає понад 28 мільйонів».

Вадим Гетьман впевнений, що ціна теплоносія від Придніпровської ТЕЦ для споживачів повинна бути мінімальною, адже тепла вода підприємства - це не основний продукт виробництва, а лише побічний - виникає при охолодженні установок, які виробляють електрику.

«І тут виконавча влада нас обманює! Нам задорого продають й електрику, і відходи її виробництва», - констатував депутат.

Наразі він ініціює збір підписів мешканців міста для ліквідації компаній-посередників у наданні послуг з теплопостачання та зниження тарифів.

 «У Статуті КП «Коменергосервіс» значиться, що його власником є міська громада, а це - ви. Щоб змінити ситуацію, потрібно зібрати 30-50 тисяч підписів власників КП «Коменергосервіс» для ліквідації цієї організації, а також інших посередників і створення єдиного комунального підприємства. Після - треба провести громадські слухання і встановити єдиний економічно обґрунтований тариф на тепло у Дніпропетровську», - сказав депутат.

Він також заявив, що готовий створити і очолити спеціальну комісію міськради, яка контролюватиме хід вирішення питання.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...
Найелектронніше місто із суперпослугами повсажувало недолугих бабусь за компи і довірило їм документи. Найпродвинутіший пологовий на Космічці обіцяє оформити свідоцтво і дитячі виплати ще до виписки....