App Store Google Play

У виправних колоніях Дніпропетровщини впроваджують енергозбереження

07.09.2012 12:05

У закладах, підпорядкованих управлінню державної пенітенціарної служби України в Дніпропетровській області, почали впроваджувати енергозаощаджувальні технології. Спочатку встановили лічильники, це дозволило майже вдвічі заощаджувати на комунальних послугах. Тепер заклади забезпечують металопластиковими вікнами. Причому склопакети виробляють самі ув'язнені. Крім того, частина колоній переходить на опалення екологічно чистими енергоносіями. Його теж виготовляють засуджені.

Усі дванадцять колоній та слідчих ізоляторів на Дніпропетровщині розраховуються за комунальні послуги за тарифами промислових підприємств, розказують в управлінні пенітенціарної служби в області, відтак проблема енергозбереження їх турбує. Кілька років тому у виправних закладах почали замінювати старі вікна на металопластикові. Виробництво склопакетів налагодили у колонії Дніпропетровська. На цій лінії працюють самі ув'язнені. Власними силами колонія змогла замінити вікна у туберкульозній лікарні і житлових приміщеннях.

Тепер таку ж лінію мають запустити і в колонії Кривого Рогу, розповідає начальник сектора зв'язків з громадськістю управління пенітенціарної служби України в області Ярослав Костюченко. Він запевняє, що вікна, зроблені ув'язненими, недорогі і якісні, однак поки вони йдуть на потреби тільки пенітенціарних установ.

«Використовуються і якісні матеріали, і якісна фурнітура, - зазначає Костюченко. - Собівартість таких вікон дещо нижча, ніж на ринку. Це дозволяє економити кошти самих колоній. На жаль, ці лінії зараз працюють не на повну потужність, оскільки не вистачає замовлень зовні. Між тим, різні комунальні підприємства, школи, дитсадки теж могли б гарно на цьому зекономити».

Колонії опалюватимуть біопаливом

Ще один напрямок енергозбереження у колоніях Дніпропетровщини - це біопаливо. Так звані вугільно-легнінові брикети та дерев'яні пілети з вугільного пилу і дерев'яної стружки вже виготовляють у двох колоніях області - в Ігрені та Жовтих Водах. На біопаливо перевели третину колоній в області. У цих закладах кажуть: спресована дерев'яна стружка перевершує вугілля за енергомісткістю у п'ять разів. До того ж таке паливо екологічно чисте, зазначає начальник відділу інженерного забезпечення виправних закладів в області Станіслав Потоцький, його вже активно застосовують в Польщі та Німеччині. В Україні ж, каже він, поки мало, оскільки обладнання для спалювання дуже дороге.

«Одна тонна пілет - це 750 метрів кубічних природного газу або 500 літрів дизпального, тому в Європі це активно використовується. У нас це застосовується у колоніях, котельні яких працювали на твердому паливі. Але можу сказати, котли для спалювання пілет - це дороге задоволення, вони коштують до 4 тисяч євро. Однак це окупиться за два-три сезони. За цим майбутнє», - сказав Станіслав Потоцький.

У пенітенціарній службі не приховують, що ув'язнені, які працюють на виробництві склопакетів та новітнього біопалива, за свою роботу отримують мізер. З мінімальної зарплати, яку нараховують працівникам, чимало відраховують, пояснив у коментарі Радіо Свобода Ярослав Костюченко.

«За законом, засуджений отримує не менше 15% заробленого на особистий рахунок. Все інше йде на утримання засудженого, оплату харчування, оплату аліментів, збитків, спричинених злочином, тощо. Отже, коли засуджений кричить: ой, у мене зарплата всього 80 гривень на місяць, то це саме ті 15%, які він має отримувати», - зазначив Ярослав Костюченко.

У колоніях Дніпропетровщини заявляють: кошти, заощаджені на енергоносіях, спрямують на покращення умов перебування ув'язнених. Наскільки тепліше стане в приміщеннях за ґратами, журналістам обіцяють показати під час екскурсії взимку.

Минулого опалювального сезону у виправних закладах Дніпропетровщини прокуратура
зафіксувала недотримання норм температурного режиму.

Радіо СВОБОДА

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Ярема ГАЛАЙДА

Більше агресії!

Давно кажу: Біда українців - це, нав‘язана їм ззовні, оборонницька психологія. Ми типу такі миролюбні, такі добрі і тихі, що аж за край. І на чуже не зазіхаємо, і всіх ми поважаємо, і до всіх до...
Регулярно чую від мешканців нашого міста, що тут немає роботи. При цьому, від керівництва міської ради (та їхніх партнерів) постійно лунають скарги на те, що в місті нікому працювати — кляті лях...
Не можу спокійно заснути. З голови не йде розмова з таксистом...Йому безперестанно телефонує жіночка, яка волає в слухавку. Він пояснює: "Я с клиентом"... На третій дзвінок відповідь: "Дура, я зарабат...
Ярема ГАЛАЙДА

Легенда про павучка

Її пов‘язують з Робертом І Брюсом, королем Шотландії 1306 - 1329.І вона має два варіанти. Хоча суть в неї одна.Згідно з одним з варіантів, після ніщивної поразки при Дарлі у 1306 році Брюс відст...