App Store Google Play

Крупський ховається від журналістів - вочевидь, є причина

07.09.2012 13:53

5 вересня кандидат до Верховної Ради від Партії регіонів, заступник голови міської ради м. Дніпропетровська, разом із адвокатом виставив зі своєї приймальні представника  ГМ ОПОРА, попередньо домовившись про зустріч.

3 вересня Представник ГМ ОПОРА зателефонувала помічникові кандидата в народні депутати від ПР по 24 виборчому округу Анатолія Крупського з метою домовитись про зустріч. Мета зустрічі - обговорення передвиборчої діяльності - була роз'яснена. Помічник повідомив, що Анатолій Федорович є дуже зайнятим і має досить напружений графік. Після того, як було повідомлено, що під час зустрічі також будуть присутні міжнародні спостерігачі від ENEMO, нам був призначений конкретний час - з 11.45 до 12.15 в громадській приймальні Індустріального району Партії Регіонів.

Коли представник ГМ ОПОРА і міжнародні спостерігачі прибули до приймальні, юрист кандидата попросив пред'явити посвідчення, щоб з'ясувати «формат» зустрічі. І з'ясував, тобто юридично обґрунтував,  чому представник ГМ ОПОРА, маючи посвідчення кореспондента всеукраїнського громадського видання «ТОЧКА ОПОРИ», а не громадського спостерігача, не може бути присутній на зустрічі, організованій ним же.

«Юрист: Есть особенности, которые не позволяют вам осуществлять выборную агитацию без заключения договора с нами. Мы с вашей газетой «Точка ОПОРИ» такой договор не заключали, поэтому я против проведения предвыборной агитации, а мы это расцениваем как предвыборную агитацию. Мы предварительно дали согласие на встречу с официальными наблюдателями от международной организации и от отечественной организации Громадянська мережа ОПОРА. Мы проверили эту информацию, то есть в данном случае, официальные наблюдатели от международной общественной организации они зарегистрированы Центральной избирательной комиссией, отечественные наблюдатели на нашем округом не регистрировались . Поэтому изначально стал вопрос: статус и кто участвует. Если это пресса - то это пресса, если это официальные наблюдатели, то это официальные наблюдатели. И это абсолютно разный дальнейший ход действий. Наши ваши наблюдатели... Я бы хотел разделить эти мероприятия и мы их разделим. И поэтому, если можно, вы как представитель прессы, можете оставить заявку для встречи с нашим кандидатом.

Крупський: Нас завтра уличат в нарушении действующего законодательства, у меня на округе ситуация довольно сложная, я должен поступать только по закону, я с уважением отношусь и буду работать с любой структурой, с любой организацией, любыми наблюдателями, которые имеют статус официальных, которые являются участниками этого процесса. Чтоб завтра не получилось так, что я уже преступил букву закона. Я не могу это сделать. Поэтому, если у вас есть официальный статус  наблюдательного процесса, в качестве той струкруры, которая имеет право... мониторить выборы... С другой стороны, если мы с вами заключим договор, чтобы вы мою предвыборную агитацию освещали, мои статьи, мои встречи, это отдельный разговор. В соответствии с законодательством  я должен со своего избирательного счета проплатить вам  по договору ту суму денег, которую мы определим, пожалуйста... и тогда мы будем работать.

Кореспондент  ГМ ОПОРА: ми не ведемо ні за кого агітацію, я не маю права агітувати

Юрист: вы в данном случае представились газетой, это абсолютно разное понимание вашей персоны. Пожалуйста, после встречи оставьте свою заявку и мы ее рассмотрим, а сейчас разрешите нам провести встречу с международными наблюдателями.»

Таке ставлення до представника преси та громадської організації, яка є засновником видання, свідчить про закритість кандидата, його виборчого штабу та побоювання вести відкритий рівноправний діалог із громадскістю.

Стаття 65 ЗУ «Про вибори народних депутатів» передбачає, що ЗМІ можуть брати участь у інформаційному забезпеченні виборів з власної ініціативи про факти та події, пов'язані з виборчим процесом.

Згідно п.4) ч.2 ст.68 ЗУ Про вибори НД оприлюднення в друкованих та аудіовізуальних ЗМУ політичної реклами, виступів, інтерв'ю, нарисів, відеофільмів, аудіо- та відео кліпів, інших публікацій та повідомлень є формами передвиборної агітації. Проте, якщо не публікуються виступи, інтерв'ю або інші публікації з метою спонукання виборців голосувати за або не голосувати за певного кандидата, а лише висвітлювати інформацію про факти та події, пов'язані з виборчим процесом, то такі повідомлення не повинні визнаватися агітацією.  

Громадянська мережа ОПОРА

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...
Найелектронніше місто із суперпослугами повсажувало недолугих бабусь за компи і довірило їм документи. Найпродвинутіший пологовий на Космічці обіцяє оформити свідоцтво і дитячі виплати ще до виписки....