App Store Google Play

У Дніпропетровську руйнуються 22 багатоповерхівки

06.09.2012 11:24

На житлових масивах Тополя, 1, 2 і 3 руйнуються 16-поверхівки. Під спорудами збираються ґрунтові й технічні води, що витікають із безлічі дірявих комунікацій. У підвалі будинку № 22, що на Тополі, 2, хлюпає цілий рік.

«У нас будинку 34 роки. Останні 20 років вода стоїть у підвалі, її намагаються відкачувати, що вже не робили», - каже мешканець будинку Вадим Плющаков.

За останнє десятиліття споруда просіла майже на 10 сантиметрів. Погнулися металеві конструкції біля входів, покосився піддашок. А от будинок № 12 на цьому ж масиві просів аж на метр. У під'їздах не можна було відчинити двері, довелося робити сходинки донизу.

«Будинок сідає постійно з моменту спорудження 79-го року, десь він просів приблизно на метр», - розповідає мешканка будинку Лариса Тимошенко.

А в будинку № 56 блоки просто зсуваються один на одного. Мешканці кажуть, тріск стін чути щоночі.

Жителі з жахом згадують червень 97-го, тоді на масиві Тополя, 1 всього за кілька годин під землею опинилися 9-поверхівка, 2 дитсадки, школа та гаражі.

Руйнацію будівель спричинило значне підвищення ґрунтових вод. Тоді житловий масив визнали вкрай зсувонебезпечним. На території зробили кілька дренажів. Та півтора десятиліття проблемою ніхто не опікувався. Нині до ґрунтових вод додалися ще й технічні, які витікають із дірявих комунікацій і підмивають масив.

«Тріщать будівлі, фундамент, тріщини розкриваються. Це тому, що у нас підвищився рівень ґрунтових вод. На час будівництва рівень був 25 - 30 метрів, на сьогоднішній день 4 - 6 метрів», - розповідає фахівець із протизсувних робіт Володимир Крисан.

Аби не допустити повторення катастрофи, потрібні колосальні роботи, які виллються у мільйони гривень. Перший мільйон область уже вклала у масштабне дослідження фахівцями Київського інституту.

«За результати таких досліджень буде створена геомодель. Будуть взяті до уваги рівень вод, рівень якості ґрунтів, динаміка осідання на цій території», - заявляє депутат міської ради Дніпропетровська Інна Рудкевич.

Результати дослідження оприлюднять 20 вересня. Тоді буде зрозуміло, як ліквідувати технічні підтоплення, знизити рівень ґрунтових вод та укріпити фундаменти будинків. Стане відомим і кошторис, тож після цього влада почне шукати гроші на порятунок житломасиву.

Валерія МАЛЬЧЕНКО, «ФАКТИ», ICTV

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...
Найелектронніше місто із суперпослугами повсажувало недолугих бабусь за компи і довірило їм документи. Найпродвинутіший пологовий на Космічці обіцяє оформити свідоцтво і дитячі виплати ще до виписки....