App Store Google Play

У Дніпрі встановили паркомати-муляжі

06.09.2012 14:16

Кілька днів тому на центральному проспекті Дніпропетровська встановили перші паркомати. Приводом до цієї непересічної для нашого міста події стала заборона Кабміну збирати з автолюбителів гроші за парковку на необладнаних відповідним чином майданчиках - тобто без паркоматів з розрахунку один паркомат на двадцять паркувальних місць.

Втім, як з'ясували активісти організації «ЗОВ», встановлені паркомати виявились нічим іншим, як... муляжами. Схема шахраїв-паркувальників є простою: водій під'їжджає на «парковку», до нього підходить паркувальник і просить сплатити за час перебування авто на стоянці. Законослухняні водії, звичайно, виявляють бажання заплатити виключно через паркомат. Тож паркувальник дає їм таку можливість - продає їм спеціальну паркувальну картку за штрих-кодом, при цьому видає (звичайно, лише у випадку, якщо попросять!) чек з касового апарату, який висить в нього на шиї.

Водій підходить до паркомату, запускає на ньому сканер штрих-кодів натисканням кнопки «Оплата», підносить картку і цей так званий «паркомат» видає йому паркувальний талон на одну годину, який водій має покласти під лобове скло авта.
Але ж, відповідно до постанови Кабміну, «паркомат - технічний пристрій, призначений для сплати вартості послуг з утримання майданчиків для платного паркування за допомогою спеціальних платіжних карток та готівкою».

Тобто, паркоматом може бути лише пристрій, йкий приймає до сплати спеціальні картки та готівку, і саме цей пристрій може бути встановлений на законній парковці. Дніпропетровські ж паркомати є, фактично, лише муляжами. Та й картки, які продає паркувальник, не є спеціальними платіжними, адже з них не списуються кошти - лише штрих-код. Таких карток паркувальник може надрукувати скільки завгодно - абсолютно безконтрольно і без можливості перевірити, скільки грошей він виручив від їх продажу.

Часто-густо паркувальники взагалі не видають ані карток, ані чеків з нашийних касових апаратів. Схоже, що встановлення спеціальних пристроїв є нічим іншим, як замилюванням очей.

Справжній паркомат не є вигідним для наших операторів, адже його необхідно обов'язково оформити як розрахунково-касовий апарат, здавати по ньому звіти до податкової і, звичайно, платити податки з отриманого прибутку, а отже - показати дійсну ситуацію і справжню кількість зібраних грошей, а не ті «крихти», про які розповідають оператори, сплачуючи мізерну суму за оренду території.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...
Найелектронніше місто із суперпослугами повсажувало недолугих бабусь за компи і довірило їм документи. Найпродвинутіший пологовий на Космічці обіцяє оформити свідоцтво і дитячі виплати ще до виписки....