App Store Google Play

Програму розвитку молоді «Інтелект» у школах Дніпропетровщини провалено

05.09.2012 09:26

Широко анонсована на початку 2012 року програма розвитку інтелектуальних здібностей молоді «Інтелект», започаткована, як у нас часто буває, «за ініціативи й за дорученням» голови обласної адміністрації Олександра Вілкула потонула в чиновницькому безладі управлінь освіти.

Таку ситуацію з сумом констатував на прес-конференції в ІА «Днепр-Пост» у Дніпропетровську висловив Президент Ліги українських клубів «Що? Де? Коли?» Ігор Кузьмін.

«Ми дійсно повірили, що комусь на Дніпропетровщині цікавий розвиток розумної, вільної мислячої молоді. На цьому активно піарилися чиновники всю зиму. Ми з колегами розробили методичні рекомендації щодо створення клубів та організації турнірів «Що? Де? Коли?» в навчальних закладах області. Підготували й провели семінар для викладачів шкіл й коледжів. Але далі процес зайшов у тупик, « - розповів керівник українських знавців.

 

Найголовнішою проблемою на думку Кузьміна, який сам досі грає, тренується і тренує інших, стало відсторонення людей, які знаходяться «в процесі», тобто професійних знавців і тренерів, від участі в програмі. Після чого «робота з інтелектуальною молоддю» перейшла в категорію квартальних і річних звітів районних і обласного управлінь освіти. Про основне досягнення програми - впровадження в навчальний процес усіх шкіл області восени 2012 року уроків з вирішення винахідницьких задач та інтелектуальних ігор - мова вже навіть не йде.

«Неприємні враження залишилися ще від семінару в лютому, коли ми після офіційної частини запросили цих людей, які мають тренувати інтелектуальну молодь в школах, сісти і самим зіграти на доволі нескладні питання - для прикладу й відчуття процесу. 70, а то й 80 відсотків залу встали й вийшли. Це - не вчителі, це працівники освіти! Їм що ті діти, що їх інтелект...» - бідкається знавець.

На якому етапі зараз знаходиться програма й хто може про це розповісти - досвідчений тренер відповісти не може. Підозрює, що може значитися і як «виконана».

«Обласне управління освіти без участі нас, як ініціаторів, провели якийсь незрозумілий багаторівневий турнір серед школярів, визначили переможців й навіть роздали призи! Цензурних слів щодо організаційних  і технічних порушень при цьому в мене не лишилось. Так от затівати реальні й корисні проекти з нашими чиновниками» - резюмує набутий життєвий досвід знавець.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...
Найелектронніше місто із суперпослугами повсажувало недолугих бабусь за компи і довірило їм документи. Найпродвинутіший пологовий на Космічці обіцяє оформити свідоцтво і дитячі виплати ще до виписки....