App Store Google Play

Фірташ купив 26% акцій “Дніпропетровськгазу” за майже 60 млн грн

05.09.2012 17:47

Фонд державного майна України 5 вересня провів аукціон з продажу 26% акцій компанії "Дніпропетровськгаз".

Переможцем аукціону стала компанія "Газтек", яка запропонувала за 26% акцій (224 тис. 45 шт) "Дніпропетровськгазу" 58 млн 650 тис. грн. Стартова вартість пакету становила 58 млн грн, крок торгів - 600 тис. грн. Мінімальний обсяг інвестицій від покупця протягом трьох років повинен скласти 5,21 млн грн. До участі в конкурсі, крім компанії "Газтек", була допущена інвестиційна компанія "Фінлекс-Інвест".

"Дніпропетровськгаз" обслуговує розподільні газові мережі, розташовані на території Дніпропетровської області, за винятком Дніпропетровська та Кривого Рогу. Чистий прибуток "Дніпропетровськгазу" в І кварталі 2012 р. виріс на 25,5% - до 46 млн грн.

Нагадаємо, вчора компанія "Газтек" купила 25% акцій (460 тис. шт) "Севастопольгазу" за 4 млн 450 тис. грн. Раніше Фірташ придбав 25% акцій "Івано-Франківськгазу" за 33,35 млн грн. "Газтек" належить ряду кіпрських фірм - Porala Venchers Limited, Pasler Enterprises Limited, Nesiba Venchers Limited, Krezer Holdings Limited. За даними учасників ринку, ці компанії підконтрольні бізнесменові Дмитру Фірташу.

Як повідомлялося, в 2012 р. ФДМУ має намір виставити на продаж великі державні пакети акцій 20 міськ- та облгазів. Тільки у вересні планується продати 12 міськгазів. Більш дрібні держпакети ще 22 газорозподільних підприємств ФДМ виставить на продаж через фондовий ринок.

Відзначимо, на думку експертів, конкурси Фонду держмайна з продажу міноритарних пакетів акцій міськгазів і облгазів можуть бути цікаві тільки профільним покупцям, готовим ще кілька років чекати реформи енергоринку, за підсумками якої у приватних акціонерів з'явиться можливість заробити на транспортуванні та продажу блакитного палива роздрібним споживачам.

Також експерти відзначають, що зараз відсутні ринкові передумови для нарощування прибутку в газорозподільному бізнесі. І це може негативно позначитися на результатах аукціонів.

За матеріалами РБК Україна

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...
Найелектронніше місто із суперпослугами повсажувало недолугих бабусь за компи і довірило їм документи. Найпродвинутіший пологовий на Космічці обіцяє оформити свідоцтво і дитячі виплати ще до виписки....