App Store Google Play

Через погане життя українці почали спиватися

29.08.2012 14:06

За перше півріччя поточного року в Україні було продано горілки на 20% більше, ніж за аналогічний період минулого року, проте скоротилось споживання пива, вина та слабоалкогольних напоїв.

Експерти переконані, що попит на міцне спиртне виріс на тлі зниження рівня життя громадян.

"Як показує світова практика, з проявом кризових явищ в країні падає споживання слабоалкогольної продукції - пива, вина, і росте споживання недорогого міцного алкоголю. Це те, що зараз спостерігається в Україні", - пояснив директор російської дослідницької компанії ЦИФРРА Вадим Дробиз, пише "Комерсант-Україна".

В асоціації "Укрпиво" підтвердили, що в січні-червні споживання пива знизилося на 2%. За словами директора асоціації "Виноградарі та винороби України" Сергія Міхалечко, продажі вина взагалі впали на чверть.

"Вино завжди було індикатором фінансового стану населення країни. Якщо в 2007-2008 роках, до світової фінансової кризи, в Україні щорічно споживалося 6-6,5 літрів вина на людину, то нині - близько 3 літрів", - говорить він.

Зі свого боку виробники горілки запевняють, що ріст продажів пов'язаний зі скороченням частки тіньового ринку.

За даними Державної податкової служби, в 2011 році частка нелегальної алкогольної продукції склала близько 20%. Мінфін оцінює її в 40%.

Раніше представники податкової служби оголосили про посилення боротьби з нелегальною продукцією і пообіцяли ліквідувати тіньовий ринок алкоголю вже до кінця 2012 року.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...
В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...