App Store Google Play

Через погане життя українці почали спиватися

29.08.2012 14:06

За перше півріччя поточного року в Україні було продано горілки на 20% більше, ніж за аналогічний період минулого року, проте скоротилось споживання пива, вина та слабоалкогольних напоїв.

Експерти переконані, що попит на міцне спиртне виріс на тлі зниження рівня життя громадян.

"Як показує світова практика, з проявом кризових явищ в країні падає споживання слабоалкогольної продукції - пива, вина, і росте споживання недорогого міцного алкоголю. Це те, що зараз спостерігається в Україні", - пояснив директор російської дослідницької компанії ЦИФРРА Вадим Дробиз, пише "Комерсант-Україна".

В асоціації "Укрпиво" підтвердили, що в січні-червні споживання пива знизилося на 2%. За словами директора асоціації "Виноградарі та винороби України" Сергія Міхалечко, продажі вина взагалі впали на чверть.

"Вино завжди було індикатором фінансового стану населення країни. Якщо в 2007-2008 роках, до світової фінансової кризи, в Україні щорічно споживалося 6-6,5 літрів вина на людину, то нині - близько 3 літрів", - говорить він.

Зі свого боку виробники горілки запевняють, що ріст продажів пов'язаний зі скороченням частки тіньового ринку.

За даними Державної податкової служби, в 2011 році частка нелегальної алкогольної продукції склала близько 20%. Мінфін оцінює її в 40%.

Раніше представники податкової служби оголосили про посилення боротьби з нелегальною продукцією і пообіцяли ліквідувати тіньовий ринок алкоголю вже до кінця 2012 року.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Я пам'ятаю цю країну іншою

Перші мої покупки я робив ще на гроші з Леніним. Батьки відправляли мене малого в сільський магазин із прадідом, ветераном Великої Вітчизняної (це вона зараз Друга Світова:). Точніше купував він, а я...
Ярина Желдак

Незалежність

Скільки у цих словах гордості і болю. Втрат і надбань. Пожертв і здобутків. Незалежність має кольори. Такі ж, як у сміливості, рішучості, віри, безмежної любові і вдячності. Незалежність - ц...
Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...