App Store Google Play

У лікарні, подарованій Куліченком московській церкві, вже служать

28.08.2012 12:48
У церковне свято Успіння Пресвятої Богородиці виповнюється 215 років із дня освячення та заснування Свято-Успенського храму - першого кафедрального собору Дніпропетровська. З цієї нагоди у храмі відбулося святкове богослужіння, яке очолив керуючий Дніпропетровською єпархією УПЦ МП митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней.

Також у святковому богослужінні взяли участь голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Вілкул та голова Дніпропетровської облради Євген Удод.

Дніпропетровська єпархія УПЦ московського патріархату послідовно розвиває місіонерську та соціально значущу діяльність, вважають чиновники. Особливу увагу керівництво єпархії приділяє вдосконаленню та поширенню катехізації населення, розвитку духовного просвітництва, відродженню духовних традицій канонічного православ'я.

На Дніпропетровщині постійно зростає кількість релігійних громад, за сприяння влади будуються та відкриваються нові православні храми московського патріархату. Наразі на території Дніпропетровської єпархії Української Православної церкви діють 272 зареєстровані релігійні громади та 4 монастирі: Свято-Миколаївський Самарський чоловічий у с. Орлівщина Новомосковського району, Свято-Тихвінський жіночий у м. Дніпропетровську на вул. Чичеріна, Свято-Знаменський жіночий у с. Вербівське Васильківського району, Свято-Вознесенський жіночий у м. Тернівка.

Окрім цього, протягом 2010-2012 років російськими церковниками було відкрито 17 нових храмів, зокрема храм на честь Святителя Іоанна Златоуста в сел. Ювілейне Дніпропетровського району за участю Предстоятеля Української Православної Церкви Митрополита Володимира, храм Воскресіння Христового на території південного машинобудівельного заводу імені О.М. Макарова. Наразі завершується будівництво храму на честь святого Іоанна Хрестителя у Дніпропетровську.  

На території Дніпропетровської області діють 3 єпархії УПЦ МП - Дніпропетровська, Криворізька та Дніпродзержинська. Остання була утворена 23 грудня 2010 року та є наймолодшою єпархією у Дніпропетровській області.

У церковне свято Успіння Пресвятої Богородиці подібні богослужіння відбуваються в усіх храмах Дніпропетровщини.

Нагадаємо, будівлю собору повернули церкві московського патріархату 15 серпня 2012 року рішенням сесії Дніпропетровської міської ради. До цього в рамках експерименту з впровадження медичної реформи в області з приміщення було виселено розформовану «за непотрібністю» міську лікарню №10, що працювала тут з 1930 року.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...
В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...