App Store Google Play

ОПОРА відфільтрувала «двійників» кандидатів у депутати

23.08.2012 16:58
Однією з тенденцій парламентської виборчої кампанії 2012 року є участь у виборах кандидатів-«двійників», тобто однофамільців відомих політиків. За результатами аналізу постанов ЦВК виявлено 30 виборчих округів, в яких балотуються «двійники», повідомляє сайт Громадянської мережі ОПОРА.

За допомогою цієї технології виборці можуть бути введені в оману та переплутати в день голосування рядок з кандидатом, якого підтримують. Технологія застосована проти 43 кандидатів.

Найбільше кандидатів однофамільців (по троє) зареєстровано у 4 одномандатних виборчих округах: №80 - три Волкови, № 98 - три Бойки, № 122 - три Козаки, № 225 - три Пархоменка. В ряді округів зареєстровано по кілька пар однофамільців.

Хоча відомо, що це є технологія неконкурентної боротьби, однак правових методів протидії їй немає. Тому ЦВК зобов'язана була зареєструвати усіх «двійників», які подали повний пакет необхідних документів та усі достовірні відомості.

Зокрема, на Дніпропетровщині подібна ситуація спостерігається в трьох округах. У 24 окрузі захищати позиції першого віце-мера Анатолія Крупського від авторитетного й грошовитого кандидата Якова Безбаха буде безробітний з Царичанки Іван Безбах. Аналогічна ситуація і в окрузі №27, де явно непрохідний кандидат від Партії регіонів Олександр Момот наштовхнувся на голову місцевих «народників», почесного громадянина дніпропетровська Миколу Деркача. Аби вставити патика в колеса діючому нардепу, регіонали випустили на арену політичної боротьби ще одного безробітного - Олега Деркача.

Зовсім незрозумілою виглядає картина в окрузі №28, де комуністці Наталі Шинкаренко протистоїть представник «УДАРу» ім. Кличка Ігор Шинкаренко. Зрозуміти, хто й проти кого висунутий у даному випадку майже незрозуміло, адже основна боротьба на окрузі точитиметься між регіоналом-корупціонером Євгеном Морозенком і головою обласної «Свободи» Анатолієм Гелілеєм.

Цікавим фактом є і те, що серед осіб, які мали намір балотуватися у одномандатних округах до ВРУ були й 7 осіб з непогашеною судимістю за вчинення умисного злочину. Після проведеної перевірки ЦВК відмовила цим громадянам у реєстрації.

Зокрема, у окрузі №38 (місто Новомосковськ і прилеглі райони) ЦВК зняла з реєстрації безпартійну Ніну Шевченко.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...
В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...