App Store Google Play

Прокуратура розслідує справу про «хімічну бомбу», про яку заявляв убитий

21.08.2012 12:01
У Кривому Розі природоохоронна прокуратура розслідує справу щодо виявлення десятків тонн брухту так званої хімічної бомби, про яку раніше заявляв убитий активіст-еколог Володимир Гончаренко.

Застарілі промислові теплообмінники вагою в майже 200 тонн з Івано-Франківської області до Кривого Рогу привезли 6 років тому на переплавку. До цього металеве обладнання використовували на небезпечному хімічному виробництві, відтак на Дніпропетровщину потрапило зашлаковане відходами.

У них нині покійний активіст-еколог Володимир Гончаренко виявив гексахлорбензол - дуже небезпечну отруйну речовину. Підрахував: у металобрухті - до 90 тонн отруйного шламу.

Наразі колеги природоохоронця, які продовжують його справу, б'ють на сполох: парами гексахлорбензолу, зазначають, вже отруїлися кілька людей.

Тонни забрудненого металу загрожують здоров'ю тисяч жителів Кривого Рогу, якщо потраплять на переплавку, як заплановано власниками,каже активістка громадського руху «За право громадян на екологічну безпеку» Наталя Кожина.

«Вони ніяк не повинні потрапити на металургійні підприємства. Вперше вони виявились на колишній «Криворіжсталі» і саме там сталась ситуація, коли при спробі розрізання потруїлись люди. Шестеро осіб. Упродовж кількох років ці теплообмінники у нас в Кривому Розі переїжджали з місця на місце. Останній раз вони їх просто везли через все місто. І це в спеку. Це все осипалось. По суті, цей гексахлорбензол уже в Кривому Розі на дорогах валяється», - розповіла Кожина.

Підприємство-власник інформацію про забрудненість свого металобрухту і отруєння людей категорично відкидає. Представник підприємства Ігор Богуш посилається на дані санстанції і показує липневі результати експертизи повітря над майданчиком, де зберігається метал.

Однак незалежні експерти-екологи дані офіційної експертизи ставлять під сумнів. Консультант комітету Верховної Ради з питань екологічної політики, професор Григорій Шматков пояснює: експертиза повітря біля металобрухту непоказова, адже отрута дає про себе знати при нагріванні.

Крапку у справі так званої хімічної бомби в Кривому Розі мають поставити правоохоронці.

Криворізька природоохоронна прокуратура вже більше місяця проводить перевірку, повідомила речник обласної прокуратури Олександра Сараєва. В офіційних даних йдеться про ймовірні 75 тонн отруйних речовин.

«Експертизи тривалі, довгострокові, їх там призначено багато. Для того, щоб все остаточно перевірити, потрібен час. Санстанція, екологічні органи здійснюють перевірку», - зазначила Сараєва.

Тим часом слідство у справі про вбивство невідомими еколога Володимира Гончаренка, який заявив про заражений метал у Кривому Розі за кілька днів до смерті, досі незавершене. Основна версія слідства - конфлікт через дорожньо-транспортну пригоду. Колеги ж еколога пов'язують вбивство із його громадською роботою.

Нагадаємо, 1 серпня 2012 року дніпропетровський еколог Володимир Гончаренко був побитий невідомими на заміській трасі, 3 серпня він помер у лікарні.

Радіо Свобода

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Рефлексії навколо "втрачених" Криму та Донбасу - це звичайні "фантомні" болі. Усім цим обмінам думок про людей чи територію ("як повернути", "коли", "на яких умовах", "ми не повернемо, бо") скоро випо...
Помилка московітських протестувальників - це упор на «мирний протест». Вони, скоріш за все, помилково сприймають наш Майдан, як мирний виступ.Так! У нас багато тринділи про те, що тільки м...
Юрій Фоменко

Промоушен

Один пан з нашого міста забрав літніх батьків ближче до себе. Була придбана і приведена до ладу дачна ділянка в садовім товаристві, де постійно проживало багато ровесників батьків. Реконструйований бу...
Ярема ГАЛАЙДА

Про емпатію

Зустрів товариша випадково на вулиці. Постарів. Добряче постарів. Геть сивий, обличчя у зморшках, але все такий же жилавий, по молодечому стрункий, вкритий мало не чорною, степовою засмагою. Старий, с...