App Store Google Play

Понти не пройшли - бюлетені друкують лише державною мовою

21.08.2012 11:27
Центральна виборча комісія має намір друкувати виборчі бюлетені на вибори Верховної Ради тільки українською мовою. Про це на брифінгу повідомив член комісії Михайло Охендовський.

"Жодних змін до закону "Про вибори народних депутатів України" станом на цей час немає. Бюлетені друкуються державною мовою", - сказав він.

Разом з цим Охендовський назвав несвоєчасними заяви і коментарі про можливий друк бюлетенів російською мовою в тих регіонах, у яких російській надано статус регіональної.

Нагадаємо, Вадим Колесніченко та Сергій Ківалов вже ініціюють зміни до мовного закону, які стосуються мови бюлетенів на виборах. Зокрема, регіонали пропонують скасувати норму закону про друкування бюлетенів на регіональних мовах під час загальноукраїнських виборів.

Нагадаємо також, що статус регіональної російській мові вже надали Одеська, Донецька, Херсонська, Запорізька, Дніпропетровська, Луганська та Харківська обласні ради, а також - Одеська, Севастопольська, Харківська, Краснолуцька та Первомайська (Луганська обл.) та Ізмаїльська міськради.

Тим часом депутати Тернопільської облради майже одноголосно прийняли рішення визнатимовнийзакон таким, що не має на території Тернопільщини ніяких правових наслідків, тобто не є чинним.

Українські новини

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...