App Store Google Play

Де ви, коти мого народу…

20.08.2012 10:18
Бабуся дізналася, що онук голосував за Регіони і переписала хату на кота. Ось такий жартівливий плакат. Один із тисяч виборчих біґ-бордів. Справді лише один, самотній на узбіччі дороги у Дніпродзержинську.

Бабуся вимагає від онука правильного голосування Днепродзержинск-online

Його виставив екс-голова Єлизаветівської (поблизу Дніпродзержинська) сільської ради Максим Голосний. Колись - член Партії регіонів, а нині кандидат-самовисуванець та непримиренний опозиціонер до владної партії. Посаду Максим втратив ще тоді, коли дозволив собі критикувати регіонала-губернатора Вілкула. Голосного голосно виганяли із сільради: депутати-однопартійці за командою проголосували за недовіру, суди винесли правильні рішення на усі оскарження. Одним словом - історія банальна і звична для нинішнього режиму "жорсткої стабілізації". Більшовики завжди знищували не лише мирне населення, але й час від часу і своїх "неблагонадьожних". Максим просто виявився черговим із цього списку.

Так ото ж, опозиційна бабуся із принциповим котом - індивідуальна ініціатива Максима Голосного. Але саме цей невідомий котик спровокував лавину нових карикатур, фото-жаб, інет-мемів - український сегмент інтернету вибухнув тисячами котячих "протестів". Почався віртуальний котячий майдан. Усі фотографують своїх і чужих котів. "Я і мій опозиційний кіт" - нова мода (тренд) на оновлене фото (аватарку) у ці дні. Уже очевидно, що котик стане символом виборів-2012.

Але чому саме зараз? А це вже точно заслуга влади! Бабуся з котом тижнями стояла при дорозі і всім було не до них. Бо місцеві чиновники просто настільки звикли жити в режимі візуального "одобрямса", що просто не читали напис від бабусі, коли щодня проїжджали повз кота. Але коли до дніпродзержинських тугодумів врешті дійшов зміст анекдоту-агітації, то й почалася паніка.

Білборд з бабусею і котом dndz.com.ua

Спочатку напис заклеїли, пізніше бабусиного кота взагалі репресували і біґ-борд знищили за наказом самого губернатора. Рекламодавців зашугали і загнали "покращувати" своє здоров'я до реанімації, а замовника Максима Голосного перекинули в лапи репресивного апарату. "Раптом" 26 липня МВС висунули звинувачення "за фактом присвоєння та розтрати майна Єлизаветівської сільради Петриківського району" і оголосили кандидата в розшук. Понад рік після звільнення з посади "розтрату з присвоєнням" впритул не бачили, а саме після знищення "котячої бабусі" глибина злочину Максима раптом привідкрилася міліції у всій своїй кримінальній "вопіющості"!

На кого розраховані такі неотесані заяви прес-служби справедливої вкраїнської міліції? Хоча куди правду діти - силовики режиму завжди відзначалися "умом і сообразітєльностью", і очікувати ліпшого, ніж від армійського прапорщика з анекдоту креативу не доводиться. Але й решта керівників єдиної багатомільйонної партії влади, як у Києві, так і на місцях сущої, виявили подиву варту тупість солдафонів: повалити біґ-борд, запустити репресії. Бракує до команди "фас" лише рішення "тройкі": "допитать і растрєлять". І кота у тому числі!

Неадекватність влади у боротьбі проти "бабці з котом" є повторенням пройденого - тупої заборони ЗМІ згадувати і показувати агресивний вінок, який одного разу "напав" на президента. Заборонили - і показали усі. Вінок став анекдотичним символом опору. Репресований котик із бабусею вже випередили за популярністю опозиційний вінок. І фотожабоманія наростає. В соцмережах вже навіть котяча спільнота самоорганізувалася.

Лише мудрий вчиться на своїх дурних помилках. В українській дійсності усе з точністю до навпаки. Ідіотизм заборон лише наростає. Віталій Купрій, ще один самовисуванець із Дніпродзержинська, втратив своїх 15 біґ-бордів - їх зрізали вночі. Здогадайтеся, а що то за сміливці не бояться нести кримінальну відповідальність за нищення чужого майна, за яке заплачено кошти?! І хто прикриває такі дії? Здогадалися?!

Білборд у Дніпродзержинську Днепродзержинск-online

Напис "ми крадемо і брешемо, а ви оберіть нас ще!" не вказував на жодного партійного адресата, але чомусь із двох сотень партій лише в однієї виникло бажання знищити контрагітацію. Напевно також здогадалися?! Таки справді на злодієві шапка горить. Народне прислів'я могутніше за адмінресурс.

Десятки мільйонів доларів стирчать при дорогах у вигляді біґ-бордів. Сотні мільйонів освоюють політичні технологи, різні "кріейтори", агітатори і виборчі штаби. Уся адміністративна машина вишикувала кругову оборону навколо плацдарму "вічної влади" і готова відбити будь-які вилазки усіх опозицій разом узятих. Але воювати зі зграєю віртуальних котиків виявилася просто неспроможною.

На порядок денний замість "руїни-стабільності і тотального покращення" вийшло запитання: "Хто сказав мяу?!"

ТСН

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...
В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...