App Store Google Play

Історія зникнення дніпродзержинських біг-бордів - докладніше

16.08.2012 11:10
В ніч з 14 на 15 серпня невідомі особи зрізали 15 рекламних конструкцій, які на праві приватної власності належали відомому правозахиснику, опозиційному депутату Дніпродзержинської міської ради Віталію Купрію.

10 з зазначених бігбордів, розташованих в різних частинах міста Дніпродзержинська  зникли з місць їх розташування, 5 залишились лежати на землі з сильними пошкодженнями.   

Віталій Купрій відомий в Україні своїми резонансними розслідуваннями, зокрема по фактам викрадення кілометрів радіаційно-забруднених труб колишнього уранового виробництва ВО «ПХЗ», зникнення 26 начебто померлих тіл немовлят з Дніпродзержинської міської лікарні №9. Також Віталій відомий своєю діяльністю по захисту української мови. Особисто ним нещодавно були подані в Генеральну прокуратуру та суд заява про протиправні діє Президента і Голови верховної ради України при підписанні ними законопроекту «Про засади державної мовної політики».

Ще минулого року Віталій придбав у власність рекламні конструкції, на яких безкоштовно розміщував суспільно важливу інформацію з критикою влади та політичну рекламу опозиційно налаштованих сил. На час знесення, на прохання Всеукраїнського об'єднання «Свобода» на майже всіх 15 бігбордах (25 постерів) були розміщені питання «Набридло знущання влади?», «Любиш місто і Україну?», «Не хочеш жити по понятіям?», тощо і заклик до об'єднання.

Наша редакція спитала Віталія, кого він підозрює у вчиненні злочину. «Без всяких сумнівів, цей злочин був здійснений на замовлення влади», - відповів правозахисник. «Ще 13 серпня приблизно о 19:15 мені подзвонили з приймальні голови Дніпропетровської облдержадміністрації Олександра Вілкула та спитали, чим зможу я поспілкуватись з ним з приводу бігбордів. Через декілька секунд жіночий голос вибачився переді мною, та сказав, що все вже вирішено.»

На сайті www.dndz.com.ua 14.08.2012 було оприлюднено дві новини, зі змісту яких вбачається, що Олександр Вілкул сам особисто дзвонив власнику бігборда, на якому була розміщена фраза «Взнала, що внук голосував за регіони, переписала хату на кота» та фотографія бабусі з котом на руках, та вимагав його заклейки. Хоча я не маю відношення до даного бігборду, але Партія регіонів знала, що я також мав намір поширювати на своїх рекламних конструкціях інформацію з критикою влади, оскільки зареєстрований незалежним кандидатом в народні депутати України і маю всі шанси перемогти. Тому впевнений, що влада робить все, щоб зупинити мою громадсько-політичну діяльність, забезпечивши собі таким чином перемогу на виборах».

За словами Віталія Купрія, до злочину причетна місцева міліція. «Вночі з 14 на 15 серпня міліція отримала на номер 102 повідомлення про демонтаж невідомими особами бігборду, який був розташований по пр. Металургів навпроти будинку 62», - говорить Віталій. «Виїхавши на місце вчинення злочину близько 2-ої години, патрульна машина тимчасово зупинила крадіїв. Так були затримані газорізник, кранівник, водії двох вантажних автомобілів (один з яких був КРАЗ) та відповідна важка техніка. Біля злочинців стояло два автомобілі прикриття - це ГАЗ 31 «Волга» білого кольору та чорний позашляховик TOYOTA PRADO. Після недовгого обговорення, міліція поїхала, надав можливість злочинцям продовжувати свою справу».     

У зв'язку з причетністю міліції до вказаного злочину, слід нагадати, що в листопаді 2011 та квітні 2012 року на Віталія Купрія було здійснено два замахи на вбивство з нанесенням йому тілесних ушкоджень середньої тяжкості. Жоден з цих злочинів не розкритий і в порушення антикорупційного законодавства, правоохоронні органи тричі відмовляли Віталію в забезпеченні його охороною, як особи, яка бореться з корупцією.

Також цікаво, що на сайті, пов'язаному з Партією регіонів www.kstati.dp.ua ще до того, як міліція була повідомлена про злочин, вже було розміщено детальну інформацію про нього з коментарями депутата Дніпродзержинської міської ради від Партії регіонів Галини Куропятникової.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...