App Store Google Play

Дніпряни кидають рідних у моргах - несила сплатити тарифи на поховання

15.08.2012 15:46

У Дніпропетровську люди змушені залишати родичів у моргах, щоб їх ховали державним коштом. Вони просто не можуть платити за рахунками, які виписує місцева "Ритуальна служба".

За найскромнішими підрахунками, похорон у Дніпропетровську обходиться в сім тисяч гривень. І левову частку витрачають за місце на цвинтарі, повідомляє TCH.ua .

Для Катерини Галан фінансова проблема стала моральною. Три місяці тому в неї померла бабуся, а семи тисяч гривень, які запросили за поховання в "Ритуальній службі", дівчині взяти було ніде.

Левова частина в рахунку за поховання - плата за місце на цвинтарі. З Валентина Герасименка взяли за це три тисячі. Коли ж чоловік попросив показати прейскурант, йому пригрозили взагалі заборонити ховати на цьому кладовищі, мовляв, вези за сто кілометрів, там і ховай безкоштовно.

Побори на цвинтарях люди пов'язують із появою в місті спеціалізованої загальноміської "Ритуальної служби". Те, що за задумом місцевих урядників мало здешевити проводи в останню путь, спричинило різкий стрибок цін, і подекуди спровокувало справжні повстання.

На одному з житлових масивів, щоб поховати родичів, люди змушені були у прямому сенсі пробивати собі дорогу.

"Залиште кладовище громаді, ви прийшли робити гроші на наших кістках!", - виголошує один з мітингувальників.

Зі своїми проблемами дніпропетровці ходять і до депутатів, і до правоохоронців. Але й ті безсилі, бо гроші за місце платять "добровільно", і натомість, не отримують жодного документа.

Тим часом, з'ясувалось, що усі платежі на поховання регламентовані наказом міністерства ще від 2003-го року. На його підставі міська рада й ухвалила своє рішення. Там зазначено десять платних послуг, але плати за місце серед них немає. До чиїх рук ідуть ці гроші - невідомо.

Жителі Дніпропетровська вимагають скасувати монополію "Ритуальної служби" на послуги поховання, та повернути цвинтарі в управління місцевих громад.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...