App Store Google Play

«Чеснометр» визнав негідними поточних депутатів, на черзі – наступники

10.08.2012 11:14
Представники громадянського руху «Чесно» в рамках громадсько-політичного форуму «Чесні вибори» 9 серпня презентували «ЧЕСНОметр» - інтерактивний механізм оцінки якості народних обранців.

Презентуючи технічні можливості «ЧЕСНОметра» регіональний координатор руху «ЧЕСНО» Андрій Зінченко наголосив, ще представлена інформація не є догмою, що кожен небайдужий громадянин має можливість вказувати на порушення тим чи іншим депутатом сформульованих критеріїв, надаючи свою інформацію координаторам. Саме тому оцінки депутатів не є застиглими, вони динамічно змінюються.

Попри явну гротескність й звуженість критеріїв, які не дозволяють дати саме оцінок депутатам та їх діяльності, на що вказували присутні на форумі журналісти й політологи, координатор руху Олег Рибачук  наголосив, що критерії стосуються не людських якостей депутатів, не їх політичних, релігійних чи інших переконань, а саме оцінки як найманих робітників, яким довірено представництво інтересів громадян.

«Не слід плутати оцінку якостей особистості депутата й оцінку його як працівника. Якщо людина не ходить на роботу, а отримує зарплату, пальне, харчування, квартири - це поганий працівник. Якщо людина не надає декларацію про свої доходи, відмовляється від прозорості, порушує критерії свободи слова - це поганий депутат. І не має значення, він депутат від Партії регіонів чи опозиції - він неналежним чином виконує свої обов'язки», - пояснив Дніпрограду вибір критеріїв й оцінку за ними пан Рибачук.

Відомий журналіст Вахтанг Кіпіані, що також брав участь у роботі форуму, наголосив, що критерії обиралися як найбільш значущі для виборців шляхом анкетування кількох тисяч українців з різних фокус-груп.

«Початково експертами було сформульовано 80 критеріїв. Шляхом експертного оцінювання їх кількість спочатку була скорочена до двох десятків, а потім - після анкетування звичайних виборців - до шести найголовніших для людей. Українські виборці не хочуть, щоб обраний ними депутат був правопорушником, «тушкою», корупціонером, брехуном, «кнопкодавом» та прогульником. Ці критерії набрали від 60% до 80% голосів на свою підтримку в опитаних виборців», - додав журналіст.

Представляючи результати роботи «ЧЕСНОметра» при аналізі депутатів шостого скликання Верховної Ради України, які представляють Дніпропетровщину, місцевий координатор руху Тетяна Рудик наголосила, що жодного чесного й принципового депутата серед них немає. При цьому найкраще в дніпрян справи з вірністю партії чи блоку, від якого вони були обрані - лише Олександр Бобильов, обраний за списком «Нашої України - Народної самооборони», який перебіг до фракції «тушок» «Реформи заради майбутнього» псує картину. Непогано й з порушниками прав людини - їх на Дніпропетровщині всього четверо.

Водночас майже всі депутати відзначилися передачею карток колегам по партії (іноді навіть опонентам) при голосуваннях. Таких дніпрян, які весь час голосують особисто - лише троє з вісімнадцяти. Ще менше тих, хто за каденцію парламенту не був помічений у корупційних діях: це БЮТівець Коротюк та колись БЮТівець, а нині позафракційний Олійник. Парадоксально, але обидва не тільки не потрапили у списки об'єднаної опозиції на вибори 2012 року, а й не висунуті в якості мажоритарних кандидатів.

На черзі, за словами авторів «ЧЕСНОметру» - аналіз майбутніх парламентарів. Звісно, як зауважив Олег Рибачук, всіх кандидатів у народні обранці громадські активісти не охоплять, втім 3-3,5 тисячі - абсолютно реально. На кожному з округів будуть проаналізовані й виміряні на чесність усі реальні претенденти. Про результати активісти руху обіцяють повідомляти ближче до виборів. А за 10 днів до голосування вони обіцяють розповсюдити Україною мільйони листівок, де буде «зважено» й «виміряно» кожного з кандидатів. Тож, сподіваються у «ЧЕСНО», цього року народу буде легше зробити вибір, адже голосуватимуть не за «кота в мішку», а за всебічно висвітлену особистість.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Моя президентська програма

Україна first!1) Реінтеграція підконтрольної частини Донбасу2) Міністерство окупованих територій займається питаннями моніторингу за дотриманням санкцій, підготовкою теоретичних засад майбутньої кримс...
Тема не нова, але я не перестаю дивуватися на кожному кроці, як все запущено з автоматизацією процесів в Україні. Як можна мати такий ресурс, такі світлі голови, які працюють на міжнародні компанії, і...
Реакція на 30% Зеленського мене лякає набагато більше, ніж самі 30%. Люди раптово відкрили для себе, що світ набагато ширший за Фейсбук чи Ютуб. Всі раптово забули в якій країні ми живемо і яке минуле...
Спостерігаючи за тим ідіотизмом, який відбувається серед виборців у Фейсбуці, дійшла до висновку, що українцям взагалі не потрібен президент. Їм потрібен лише дуже хороший психіатр. І тому напрошуєтьс...