App Store Google Play

«Чеснометр» визнав негідними поточних депутатів, на черзі – наступники

10.08.2012 11:14
Представники громадянського руху «Чесно» в рамках громадсько-політичного форуму «Чесні вибори» 9 серпня презентували «ЧЕСНОметр» - інтерактивний механізм оцінки якості народних обранців.

Презентуючи технічні можливості «ЧЕСНОметра» регіональний координатор руху «ЧЕСНО» Андрій Зінченко наголосив, ще представлена інформація не є догмою, що кожен небайдужий громадянин має можливість вказувати на порушення тим чи іншим депутатом сформульованих критеріїв, надаючи свою інформацію координаторам. Саме тому оцінки депутатів не є застиглими, вони динамічно змінюються.

Попри явну гротескність й звуженість критеріїв, які не дозволяють дати саме оцінок депутатам та їх діяльності, на що вказували присутні на форумі журналісти й політологи, координатор руху Олег Рибачук  наголосив, що критерії стосуються не людських якостей депутатів, не їх політичних, релігійних чи інших переконань, а саме оцінки як найманих робітників, яким довірено представництво інтересів громадян.

«Не слід плутати оцінку якостей особистості депутата й оцінку його як працівника. Якщо людина не ходить на роботу, а отримує зарплату, пальне, харчування, квартири - це поганий працівник. Якщо людина не надає декларацію про свої доходи, відмовляється від прозорості, порушує критерії свободи слова - це поганий депутат. І не має значення, він депутат від Партії регіонів чи опозиції - він неналежним чином виконує свої обов'язки», - пояснив Дніпрограду вибір критеріїв й оцінку за ними пан Рибачук.

Відомий журналіст Вахтанг Кіпіані, що також брав участь у роботі форуму, наголосив, що критерії обиралися як найбільш значущі для виборців шляхом анкетування кількох тисяч українців з різних фокус-груп.

«Початково експертами було сформульовано 80 критеріїв. Шляхом експертного оцінювання їх кількість спочатку була скорочена до двох десятків, а потім - після анкетування звичайних виборців - до шести найголовніших для людей. Українські виборці не хочуть, щоб обраний ними депутат був правопорушником, «тушкою», корупціонером, брехуном, «кнопкодавом» та прогульником. Ці критерії набрали від 60% до 80% голосів на свою підтримку в опитаних виборців», - додав журналіст.

Представляючи результати роботи «ЧЕСНОметра» при аналізі депутатів шостого скликання Верховної Ради України, які представляють Дніпропетровщину, місцевий координатор руху Тетяна Рудик наголосила, що жодного чесного й принципового депутата серед них немає. При цьому найкраще в дніпрян справи з вірністю партії чи блоку, від якого вони були обрані - лише Олександр Бобильов, обраний за списком «Нашої України - Народної самооборони», який перебіг до фракції «тушок» «Реформи заради майбутнього» псує картину. Непогано й з порушниками прав людини - їх на Дніпропетровщині всього четверо.

Водночас майже всі депутати відзначилися передачею карток колегам по партії (іноді навіть опонентам) при голосуваннях. Таких дніпрян, які весь час голосують особисто - лише троє з вісімнадцяти. Ще менше тих, хто за каденцію парламенту не був помічений у корупційних діях: це БЮТівець Коротюк та колись БЮТівець, а нині позафракційний Олійник. Парадоксально, але обидва не тільки не потрапили у списки об'єднаної опозиції на вибори 2012 року, а й не висунуті в якості мажоритарних кандидатів.

На черзі, за словами авторів «ЧЕСНОметру» - аналіз майбутніх парламентарів. Звісно, як зауважив Олег Рибачук, всіх кандидатів у народні обранці громадські активісти не охоплять, втім 3-3,5 тисячі - абсолютно реально. На кожному з округів будуть проаналізовані й виміряні на чесність усі реальні претенденти. Про результати активісти руху обіцяють повідомляти ближче до виборів. А за 10 днів до голосування вони обіцяють розповсюдити Україною мільйони листівок, де буде «зважено» й «виміряно» кожного з кандидатів. Тож, сподіваються у «ЧЕСНО», цього року народу буде легше зробити вибір, адже голосуватимуть не за «кота в мішку», а за всебічно висвітлену особистість.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...