App Store Google Play

Обласна влада вирішила не доводити до екологічної катастрофи

09.08.2012 09:37

Вже понад місяць у зоні будівництва берегоукріплювальних і захисних гідротехнічних споруд спортивно-парусного клубу «Січ» на річці Дніпро у Дніпропетровську через порушення режиму проточності відбувається накопичення водної рослинності. Відтак внаслідок високої температури йде процес розкладання водоростей, через що в районі житлових масивів «Перемога» поширюється неприємний різкий запах.

Сотні скарг місцевих мешканців не знайшли відгуку, аж допоки на всю країну не пролунав сюжет одного з центральних телеканалів. У зв'язку з цією ситуацією голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Вілкул особисто (чиновники нижчого рівня, у тому числі міський голова, вочевидь, не мають у Дніпропетровську жодних повноважень) провів екстрену нараду щодо приведення до належного стану екологічної ситуації на річці Дніпро в районі будівництва спортивно-парусного клубу «Січ». У нараді взяли участь керівництво облдержадміністрації, міста Дніпропетровська, керівники правоохоронних, природоохоронних та контролюючих органів області.

 «Для вирішення цієї проблеми і поліпшення екологічної ситуації я поставив завдання протягом доби відновити проточність води і провести повну перевірку всієї проектної та дозвільної документації по будівництву клубу «Січ». Також за моїм дорученням йде перевірка всіх зливних колекторів міста на предмет несанкціонованих скидів до Дніпра. На Дніпропетровщині на річці Дніпро та інших водоймах області побудована велика кількість дамб та інших гідротехнічних споруд, які сьогодні завдають екологічної шкоди, зокрема порушують проточність води у водоймах, що призводить до посилення процесу цвітіння води, її токсикації. Тому сьогодні я поставив завдання - перевірити на предмет відповідності екологічному законодавству всіх гідротехнічних споруд області, наявності в них всіх необхідних дозвільних документів та вжити необхідних заходів з усунення порушень згідно з законодавством», - сказав під час наради Олександр Вілкул.

До виконання поставлених губернатором завдань наразі залучені профільні управління облдержадміністрації, міська влада Дніпропетровська, всі контролюючі органи області - управління охорони навколишнього середовища, управління водних ресурсів, СЕС, водна міліція, рибінспекція та інші. Нагляд за роботами здійснює природоохоронна прокуратура.

За дорученням Олександра Вілкула проведено екстрене засідання регіональної комісії з техногенної безпеки і надзвичайних ситуацій. Комісія прийняла рішення про внесення змін в проектну документацію з будівництва об'єктів клубу «Січ». Згідно з ними передбачено негайно виконати розкриття захисного молу в районі будівництва пірса суднопідйомника та облаштувати на ньому водопропускну споруду.

Наразі на об'єкті проходять необхідні роботи з відновлення проточності. Також організоване розчищення прибережної смуги і каналів річки Дніпро в цьому районі від синьо-зелених водоростей і сміття, що заважають течії води.

При цьому ніхто не відповів на два простих питання: хто дав дозвіл на будівництво і відвів рекреаційну зону узбережжя Дніпра у приватну власність, а найголовніше - кому? Що це за любителі яхтного спорту в Дніпропетровську такі, що аби їх закликати припинити дії, що загрожують екологічною катастрофою, потрібен особисто губернатор?

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...
В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...