App Store Google Play

Громадські організації не втрачають надії контролювати держзакупівлі

07.08.2012 16:50
Сума коштів, які виділяються на державні закупівлі в Україні, становить близько п'ятисот мільярдів гривень на рік, і з них сума "відкатів" може становити до 20% - тобто 25 мільярдів гривень може бути вкрадено. Про це з посиланням на експертів зазначив журналіст Віктор Орел після прес-конференції в ІА "Днепр Пост", де був презентований проект громадського моніторингу держзакупівель.

Проект "Реалізація методики громадського моніторингу - основа прозорості державних закупівель", що його реалізовує "Центр політичних студій та аналітики" (ЦПСА), має на меті сприяти участі громадян у контролі за державними закупівлями, аби зробити цей механізм прозорішим, а відтак зменшити корупційну складову.

"Абсолютно кожен громадянин оплачує податки: навіть просто ідучи в магазин він сплачує 20% ПДВ. Тому кожен має право знати, як використовуються його кошти і оцінити раціональність їх використання", - зазначила координатор ЦПСА в Дніпропетровській області Тетяна Рудик.

Протягом року в рамках проекту відбуватиметься моніторинг державних закупівель у низці областей України, в тому числі на Дніпропетровщині. За спостереженнями учасників проекту, переважна частина зловживать стосується витрат на забезпечення діяльності органів влади. Тетяна Рудик навела приклад: за інформацією ЦПСА, у Магдалинівській райдержадміністрації порівняно із 2011 роком у поточному році майже в чотири рази "зросло" споживання фарби для принтерів, при тому що кількість закупленого паперу лишилася на тому ж рівні.

"Це невеличкий приклад лише по одному відділу, де сума близько двох тисяч гривень. Якщо в кожному такому відділі десь є порушення на дві тисячі гривень, і все це ми помножимо на кількість адміністрацій і таких відділів по Україні, то виходить досить-таки немаленька копієчка", - підсумувала Тетяна Рудик.

Проблемою на шляху реалізації проекту стали законодавчі зміни, коли "під шумок" протестів проти мовного закону, Верховна рада ухвалила нову редакцію закону про держзакупівлі, фактично дозволивши приховати інформацію про використання бюджетних коштів. Через цей закон, за висновком аналітикв ЦПСА, близько 90% закупівель природних монополій опинилися в тіні. Проте в ЦПСА вже готують пропозиції щодо змін у законі, і передадуть свої рекомендації до органів виконавчої та законодавчої влади у 2013 році.

фото: Днепр Пост 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...
В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...