App Store Google Play

Громадські організації не втрачають надії контролювати держзакупівлі

07.08.2012 16:50
Сума коштів, які виділяються на державні закупівлі в Україні, становить близько п'ятисот мільярдів гривень на рік, і з них сума "відкатів" може становити до 20% - тобто 25 мільярдів гривень може бути вкрадено. Про це з посиланням на експертів зазначив журналіст Віктор Орел після прес-конференції в ІА "Днепр Пост", де був презентований проект громадського моніторингу держзакупівель.

Проект "Реалізація методики громадського моніторингу - основа прозорості державних закупівель", що його реалізовує "Центр політичних студій та аналітики" (ЦПСА), має на меті сприяти участі громадян у контролі за державними закупівлями, аби зробити цей механізм прозорішим, а відтак зменшити корупційну складову.

"Абсолютно кожен громадянин оплачує податки: навіть просто ідучи в магазин він сплачує 20% ПДВ. Тому кожен має право знати, як використовуються його кошти і оцінити раціональність їх використання", - зазначила координатор ЦПСА в Дніпропетровській області Тетяна Рудик.

Протягом року в рамках проекту відбуватиметься моніторинг державних закупівель у низці областей України, в тому числі на Дніпропетровщині. За спостереженнями учасників проекту, переважна частина зловживать стосується витрат на забезпечення діяльності органів влади. Тетяна Рудик навела приклад: за інформацією ЦПСА, у Магдалинівській райдержадміністрації порівняно із 2011 роком у поточному році майже в чотири рази "зросло" споживання фарби для принтерів, при тому що кількість закупленого паперу лишилася на тому ж рівні.

"Це невеличкий приклад лише по одному відділу, де сума близько двох тисяч гривень. Якщо в кожному такому відділі десь є порушення на дві тисячі гривень, і все це ми помножимо на кількість адміністрацій і таких відділів по Україні, то виходить досить-таки немаленька копієчка", - підсумувала Тетяна Рудик.

Проблемою на шляху реалізації проекту стали законодавчі зміни, коли "під шумок" протестів проти мовного закону, Верховна рада ухвалила нову редакцію закону про держзакупівлі, фактично дозволивши приховати інформацію про використання бюджетних коштів. Через цей закон, за висновком аналітикв ЦПСА, близько 90% закупівель природних монополій опинилися в тіні. Проте в ЦПСА вже готують пропозиції щодо змін у законі, і передадуть свої рекомендації до органів виконавчої та законодавчої влади у 2013 році.

фото: Днепр Пост 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...