App Store Google Play

Приватний яхт-клуб - екологічна бомба на ж/м Перемога у Дніпропетровську

04.08.2012 11:27
У Дніпропетровську цілий район, розташований на березі Дніпра, другий тиждень потерпає від неймовірного смороду. Люди спочатку винуватили комунальників, мовляв, каналізацію прорвало, а ремонтом ніхто не переймається, проте, з'ясувалося, з мережами все гаразд, а запах розноситься з території яхт-клубу.

Відчинені вікна для мешканців цих багатоповерхівок останніми днями - розкіш. Подихати можна лише коли вітер дме не на їхні будинки, інакше - хоч бери і одягай протигаз, йдеться у сюжеті ТСН.

"Схоже на каналізацію, таке враження, наче у нас просто позаливало всі люки", - діляться місцеві.

Але з'ясувалось, що з каналізацією все гаразд. Пошуки привели екологів та чиновників на берег Дніпра. Те, що на початку літа було чистою затокою, нині - гниле болото.

"Там три затоки, які забиті продуктами гниття, знайшли ще дві труби, незрозуміло чиї. Ось звідки цей запах", - розповів Олег Семенко, керівник управління екології Дніпропетровської міськради.

Бухти в затоці зробив спортивний клуб, що отримав цю територію для розвитку водних видів спорту. Ворота клубу зачинили просто перед носом у журналістів та чиновників екологічного управління.

"Порушено природну течію Дніпра, тут вже роздано три готових глухих кармани, звідки вода нікуди не йде", - розповів Олег Семенко.

За словами еколога, проект недопрацьований, а у яхт-клубі це заперечують: показують креслення і кажуть, що їхній проект пройшов не одну експертизу.

В усьому винною роблять природу. Олександр Василенко, почесний голова яхт-клубу: "А що ми можемо зробити, коли до нас несе зелень . Через нинішні температури це все накопичується тут і гниє".

Природа, чи людина причина цієї "нечистої справи" - з'ясовують із десяток інстанцій. Будівельники перевіряють дотримання проектних норм, санлікарі - проби води, а прокуратура дивиться, чи справжні дозволи на роботи в акваторії Дніпра. А ще шукають власників двох знайдених у затоці труб.

Результати обіцяють оприлюднити вже наступного тижня. Тим часом, уже відомо, що на розчищення затоки потрібна важка техніка та десятки тисяч гривень. Якщо доведуть, що екологічне лихо рукотворне, то усі витрати сплачуватиме яхт-клуб. Якщо причини природні - бюджет.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...
В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...