App Store Google Play

Опитування: Об'єднана опозиція перемагає Партію регіонів

01.08.2012 09:01
Згідно з результатами дослідження, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг", якби вибори до Верховної Ради відбувалися у липні цього року, перемогу здобула би Об'єднана опозиція. Про це йдеться в звіті "Динаміка суспільно-політичних настроїв населення: липень 2012", оприлюдненому на сайті соціологічної групи.

Відповідно до голосування тих опитаних, хто взяв би участь у виборах, 25,5% віддали б голоси за об'єднану опозицію, 20,3% - за Партію регіонів, 10,6% - за партію УДАР, 9,8% - за Комуністичну партію, по 4,4% - за Свободу та партію  «Україна - Вперед!».

Ще близько 1% виборців підтримали б Народну партію та Нашу Україну. Решту партій - понад 4%, не визначились в голосуванні 19% виборців.

Згідно з результатами дослідження, якби вибори відбулись у липні,  42% опитаних однозначно взяли б у них участь, ще 32% відповіли, що скоріше всього взяли б участь.

Соціологи відзначають, що загалом, за останні два місяці електоральна карта України практично не зазнала змін. За об'єднану опозицію готові голосувати понад 40% виборців Заходу, близько 30% - Центру та Півночі, близько 20% - Сходу. Найгірші позиції на Півдні (близько 10%) та на Донбасі (8%).

Партія регіонів дещо втратила, в першу чергу, через посилення позицій комуністів на Донбасі і Півдні, де їх вже підтримує кожен п'ятий виборець, зазначають дослідники. Загалом КПУ демонструє найбільш динамічний ріст - вперше за останні кілька років її рейтинг досягнув 10%. Партію регіонів підтримують близько третини виборців Сходу, Півдня та Донбасу, майже кожен п'ятий на Півночі, понад 10% - в Центрі та лише 5% - на Заході.

Понад 10% підтримують УДАР, за останні два місяці партія додала ще 1,5%. Найбільшу підтримку УДАР має на Заході та Півночі, додав у Центрі, на Сході і Півдні.

Свобода та  «Україна - Вперед!» (понад 4%) й надалі впритул близькі до подолання прохідного бар'єру. Свободу і надалі найбільше підтримують на Заході, партію- в Центрі країни.

Соціологи також  відзначають, що загалом найвищий рівень мобілізації фіксується на Півночі, Заході та Сході, найнижчий - на Півдні країни та на Донбасі. Кількість тих, що не визначилися  не змінилась - практично кожен п'ятий опитаний, який заявив про наміри брати участь у виборах, не знає за кого голосувати.

Дослідження проводилось соціологічною групою «Рейтинг» 14-27 липня, було опитано 2 тисячі респондентів. Похибка становить до 2, 2%.

Як повідомлялось, згідно з результатами  дослідження, яке у червні провела компанія GfK Ukraine, якби вибори до Верховної ради відбулися в середині червня найближчої неділі, 19,4% опитаних проголосували б за Партію регіонів, а 19,3% за об'єднану опозицію. 

згідно з соціологічним дослідженням, якби вибори до Верховної Ради відбувалися на початку травня перемогу здобув би спільний список партій Батьківщина та Фронт змін. 

Тиждень

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...