App Store Google Play

На Дніпропетровщині збільшився рівень народжуваності

01.08.2012 08:47
За перше півріччя 2012 року у Дніпропетровській області було зареєстровано 17735 новонароджених, що на 1049 немовлят більше, ніж за аналогічний період минулого року (за перше півріччя 2011 року народилося 16686 немовлят ).

«Під керівництвом губернатора Олександра Вілкула на Дніпропетровщині створені всі умови для надання якісної висококваліфікованої перинатальної допомоги матерям та дітям. Завдяки цьому вже сьогодні ми отримуємо позитивні результати - у порівнянні з минулим роком збільшився рівень народжуваності. Наразі в області функціонує  два сучасних перинатальних центри - у Дніпропетровську та Кривому Розі, три неонатальних центри та потужна мережа міжрайонних пологових центрів, де народжують понад 80% жінок області. Комплексна система надання перинатальної допомоги в поєднанні з сучасним обладнанням та технікою, якими забезпечуються всі медичні заклади області, сприяє тому, що на Дніпропетровщині більш ніж удвічі зросла кількість здорових пологів без ускладнень, що складає 72% від загальної кількості. Завдяки цьому тенденція покращення демографічних показників триватиме й надалі», - сказала начальник Головного управління охорони здоров`я Дніпропетровської облдержадміністрації Валентина Гінзбург.

Останній вислів прозвучав доволі двозначно, адже і за попереднього губернатора Бондаря медициною в області опікувалася пані Гінзбург, а кількість здорових пологів без ускладнень, за її ж словами, становила лише третину від загальної кількості.

З початку 2012 року медичні установи вторинного рівня (лікарні зі стаціонарами) були переведені на баланс обласного бюджету, видатки на утримання педіатричних та акушерських ліжок збільшено більш ніж у двічі (на утримання дитячих лікарень - із 3 млн грн до більш ніж 16 млн грн, на утримання пологових будинків - з 4,7 млн грн до 7 млн грн).

У грудні 2011 року у Кривому Розі був відкритий перший в Україні міжрайонний перинатальний центр ІІ рівня. Медичний заклад розрахований на  154 ліжко-місць та 3000 пологів на рік.

У червні 2012 року у Дніпропетровську прем`єр-міністр України Микола Азаров та губернатор Дніпропетровської області Олександр Вілкул відкрили  Дніпропетровський обласний перинатальний центр ІІІ рівня, розрахований на 200 ліжко-місць та 4000 пологів на рік.

 Периатальний центр у Дніпропетровську вже визнаний експертами одним з найсучасніших в Украйні. Завдяки новітньому обладнанню та висококваліфікованим спеціалістам за перший місяць роботи тут врятовано понад три сотні маленьких життів, в тому числі новонароджені вагою від 500 грамів.

Втім, пов'язувати зачатих рік тому дітей з відкритим місяць тому перинатальним центром і народжуваністю, яка зростає останні 6-7 років - доволі сміливий висновок з боку обласної адміністрації.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...
В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...