App Store Google Play

Українцям запропонували «вакцину» від недостойних політиків

30.07.2012 12:51
28 липня у Дніпропетровську учасники руху ЧЕСНО провели всеукраїнську акцію «Тест твого депутата», яка мала на меті мобілізувати виборців та спонукати їх до усвідомленого голосування на парламентських виборах 2012 року. Акція відбувалася одночасно у всіх обласних центрах України.

Учасники акції у медичних шапочках та футболках «Чесно» роздавали перехожим своєрідну вакцину доброчесності - листівку «Тест твого депутата». Листівка у зрозумілому форматі пропонує громадянам проаналізувати депутатів за 6-ма критеріями доброчесності, а саме чи є їх майбутній обранець «правопорушником», «тушкою», «корупціонером», «брехуном», «копкодавом» чи «прогульником». Результати тесту допоможуть громадянам знайти відповіді на питання «хто кращий серед гірших» та «за кого голосувати?», а також нагадати, що кандидат в народні депутати України перш за все повинен не порушувати права людини, не змінювати своєї політичної позиції, особисто голосувати в парламенті, не бути причетним до будь-якої корупційної діяльності та жити відповідно до задекларованих доходів.

Результати акції свідчать, що громадянам не байдужий якісний склад теперішнього та майбутнього парламенту. Водночас відчувається зневіра у тому, що вибори можуть суттєво покращити склад Верховної ради.

На думку регіонального співкоординатора майданчика руху ЧЕСНО Костянтина Шамаханова, результати акції у Дніпропетровську підтверджують, що до виборців важливо доносити ідею усвідомлено робити вибір у день голосування: «Люди, з якими мені довелося поспілкуватися, абсолютно з цим згодні. Найбільший інтерес до нашої ініціативи проявляли люди у віці 35-55 років. Показово, що в районі роздачі наших матеріалів, я не бачив жодної викинутої листівки. Сподіваюся, люди дійсно почитають їх і замисляться».

Рух ЧЕСНО пропонує українцям порівняти свої результати з незалежним аудитом кандидатів від усіх політичних партій «ЧЕСНОметр», який розміщено на сайті Руху ЧЕСНО chesno.org. Якщо депутат не пройшов тест, активісти Руху закликають не голосувати за нього на наступних парламентських виборах. Барометр доброчесності сприятиме усвідомленому та виваженому голосуванню громадян на майбутніх парламентських виборах.

«Подібні ініціативи спрацюють лише у тому випадку, якщо українці об'єднаються, щоб сказати досить. Вимоги громадян до політичних партій повинні суттєво вплинути на склад виборчих списків. Вже сьогодні ми можемо сказати, що у наступному парламенті кількість недоброчесних депутатів  зменшиться - саме через тиск руху ЧЕСНО» та згуртованості громадян», - зазначив один із засновників та головний ідеолог Руху «ЧЕСНО» Олег Рибачук.

Всеукраїнська мобілізаційна акція «Тест твого депутата» - це одна із багатьох складових Громадянський рух «ЧЕСНО», що має на меті активізувати суспільство для очищення майбутнього парламенту від недостойних депутатів. Рух не підтримує жодного політика чи політичну силу.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Рейтинг влади падає

Очевидно, що в найближчий час ми побачимо фрагментацію влади. Із занадто різних елементів вона складається. Ці різноманітні групи воюють одна із одною через оці телеграмні зливи та інсайди. Портнов лю...
Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...
Максим Мірошниченко

Про деолігархізацію

Як свідчать розмови суркова із бородаєм про ріната, заяви коломойського та й результати останніх, передостанніх...та в принципі будь-яких виборів, реальна модернізація України можлива лише після усуне...
Юрій Фоменко

Сільський автобус

Сільський автобус кінця 70-х.Дочекавшись обвітреного і запиленого, задимленого і замученого сільськими дорогами ЛАЗа, вмощувалися на твердих його кріслах, бажано біля вікна. Гойдало, гицало, раз-у-раз...