App Store Google Play

Стара опозиційна гвардія іде … думати

30.07.2012 15:27
Списки кандидатів у народні депутати, оприлюднені на з'їзді Об'єднаної опозиції «Батьківщина» 30 липня 2012 року, багато в чому дивують багаторічних прихильників й членів політичної сили Юлії Тимошенко. Насамперед - повною зміною «перевірених кадрів» на нові, більш відомі на поточний момент прізвища.

Зокрема, серед поточних депутатів «від Дніпропетровщини» свої місця у верхній частині списку з гарантованим проходженням у ВР зберегли хіба лише сама Тимошенко, її вірний партайгеноссе Турчинов та Іван Кириленко - народний депутат, здається, ще з радянських часів.

Навіть, якщо враховувати оптимістичний прогноз одного з політичних керманичів «Батьківщини» Сергія Соболєва про 90 місць у майбутньому Парламенті, набраних за списком, має хвилюватися за свою долю колишній бухгалтер ЄЕСУ Антоніна Болюра (№88).

На відміну від неї найвірніші «любі друзі» Тимошенко, багаторічні спонсори партійної організації й політичні захисники партії на місцевому рівні Михайло Соколов та Гарегін Арутюнов не «напрацювали» навіть на першу сотню - відповідно №118 та №159. Парадоксально, але за фактичної відсутності прохідних кандидатів на округах у Дніпропетровській області жодного з них не висунуто в якості мажоритарного кандидата.

Так само можуть тимчасово забути про своє депутатство Євген Шаго - колись голова правління ЄЕСУ, а нині №93 партійного списку, та Олександр Рябека - голова правління Всеукраїнської асоціації «Афганці Чорнобиля», заявлений під №96. Однак, на відміну від Соклова й Арутюнова, двоє останніх можуть дістатися депутатських мандатів після того, як верхівка списку знову піде на посади в Кабінеті Міністрів та РНБО.

Взагалі не знайшлося місця у списках Дмитру Вітвицькому (вийшов з коаліції і розпочав сольну партійну кар'єру) та Вадиму Коротюку. Двоє останніх були на попередніх виборах до Верховної Ради доклали чимало організаційних і фінансових зусиль. В 2012 їм не дали навіть округу.

Нарешті, заслужений будівельник України, депутат 1, 5 та 6 скликань Юрій Сербін, який вважався дніпропетровським депутатом лише формально - був закріплений за областю партією - відправиться на малу батьківщину - у Сумську область, боротися на окрузі №160 з братом Віктора Ющенка Петром.

Останнім гучним грюкотом дверима став демарш Ольги Трегубової - найближчої соратниці Юлії Тимошенко останні 10 років, особистого помічника прем'єр-міністра й просто вірної подруги, яка носила передачі в Лук'янівське СІЗО як у 2001, так і в 2011.

Сьогодні після оголошення списків об'єднаної опозиції Ольга Трегубова зібрала речі й не прощаючись покинула своє робоче місце в офісі партії на вулиці Турівській в Києві. Син Ольги Трегубової Юрій, депутат 6-го скликання, включений у партійний список «Батьківщини» під загальним 113 номером.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Під тиском багатотисячних протестів нам дійсно вдалося уникнути швидкої капітуляції, але загроза повзучої капітуляції, з далекосяжними для держави та нації наслідками, є цілком реальною.Зе суттєво ско...
Максим Мірошниченко

Рейтинг влади падає

Очевидно, що в найближчий час ми побачимо фрагментацію влади. Із занадто різних елементів вона складається. Ці різноманітні групи воюють одна із одною через оці телеграмні зливи та інсайди. Портнов лю...
Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...
Максим Мірошниченко

Про деолігархізацію

Як свідчать розмови суркова із бородаєм про ріната, заяви коломойського та й результати останніх, передостанніх...та в принципі будь-яких виборів, реальна модернізація України можлива лише після усуне...