App Store Google Play

З міськрадою судитимуться за рішення про підтримку "мовного закону"

27.07.2012 12:09

У Дніпропетровську опозиція готує позов до суду та звернення до прокуратури за фактом неправомірного, на її погляд, голосування міської ради за заяву на підтримку «мовного закону», заявив у четвер на прес-конференції голова фракції ВО «Батьківщина» у Дніпропетровській міській раді Максим Курячий. 
 
Опозиція заявляє, що більшість порушила ці пункти регламенту​​ Опозиція заявляє, що більшість порушила ці пункти регламенту​​За його словами, винесенням на голосування і самою процедурою голосування за заяву більшість міської ради порушила щонайменше три пункти регламенту, і це ляже в основу позову. За інформацією опозиції, за регламентом, проект рішення міськради має пройти попередній розгляд в постійних у комісіях і бути розданий депутатам.
 
«Повністю знехтувана процедура, яка прописана тією самою нашою міською радою. Як тільки ми отримаємо копію рішення, яке було незаконно проголосоване, одразу будемо звертатись і до суду, і до прокуратури», - заявив Курячий.
 
Водночас Радіо Свобода отримало в четвер коментар керівника фракції Партії регіонів щодо голосування Євгена Морозенка. Він відкинув закиди опозиції і заявив, що регламент порушено не було.
 
«Ми у повній відповідності з регламентом ухвалили дане звернення. Воно не перше. Ще попередній склад міськради подібне рішення щодо мови ухвалював - щодо регіональної. Прокуратура тоді оскаржила це рішення. Але рішення, яке ухвалювали депутати минулого скликання, теж буде, швидше за все, ухвалене повторно», - заявив Євген Морозенко, уточнивши, що коли ухвалювали рішення щодо «регіональної російської мови» у травні 2006 року, проект рішення у депутатів на руках усе ж був.
 
У середу представники опозиційних фракцій Дніпропетровської міської ради
заявили, що депутати міськради від Партії регіонів порушили регламент міськради, аби ухвалити заяву про підтримку затвердженого Верховною Радою закону «Про засади державної мовної політики».
 
Рішення надати російській мові статус регіональної Дніпропетровська міськрада
ухвалила 24 травня 2006 року з ініціативи місцевих регіоналів, прокуратура оскаржила його в суді.
 
За даними останнього перепису населення 2001 року, понад 70 відсотків мешканців Дніпропетровська вважають себе українцями.

Радіо Свобода

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Рейтинг влади падає

Очевидно, що в найближчий час ми побачимо фрагментацію влади. Із занадто різних елементів вона складається. Ці різноманітні групи воюють одна із одною через оці телеграмні зливи та інсайди. Портнов лю...
Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...
Максим Мірошниченко

Про деолігархізацію

Як свідчать розмови суркова із бородаєм про ріната, заяви коломойського та й результати останніх, передостанніх...та в принципі будь-яких виборів, реальна модернізація України можлива лише після усуне...
Юрій Фоменко

Сільський автобус

Сільський автобус кінця 70-х.Дочекавшись обвітреного і запиленого, задимленого і замученого сільськими дорогами ЛАЗа, вмощувалися на твердих його кріслах, бажано біля вікна. Гойдало, гицало, раз-у-раз...