App Store Google Play

Дніпропетровський Інтернет атакують боти партії регіонів

27.07.2012 07:26
З початку липня на дніпропетровські електронні ЗМІ, електроні версії друкованих видань, форуми та інші місця, де можна залишати анонімні коментарі щодо новин Дніпропетровська чи області, напала справжня зараза. Варто з'явитися будь-якому матеріалу, де згадується Партія регіонів, представники влади, обласної адміністрації чи кандидати від влади у народні депутати, тієї ж миті під матеріалом з'являється повна жменя коментарів наступного характеру (декілька цитат):

«Партия регионов приступила к выполнению своей предвыборной программы, которую поддержали большинство граждан Украины...» (9 канал)

«Партия регионов всегда была за людей и поддерживали их. В этой партии собраны самые умные люди Украины. элита Украины. Только Партия регионов знает, как поднять Днепропетровск!» (сайт газети ЛИЦА)

«Да что вы как с цепи сорвались. Александр Юрьевич - единственный прогрессивный губернатор в нашей области за ее историю! Сколько дорог, больниц, новых предприятий, рабочих мест! А как выросло благосостояние!! А вы только порочить можете!» (сайт газети ГОРОЖАНИН)

Схожа картина спостерігається й на головному міському форумі: створюються теми з ємними заголовками «Як ще ви б хотіли, аби влада покращила наше життя?», а у темах існуючих, де городяни жаліються на розбиті дороги, громадський транспорт, майже відсутню інфраструктуру обслуговування ЖКГ й інші наболілі проблеми, з'явилося кілька десятків нещодавно зареєстрованих користувачів, які раз-по-раз доводять, цитуючи Миколу Азарова, що не треба скиглити, а необхідно стрункими лавами працювати, платити податки й слухатися єдину вірну керуючу силу суспільства - Партію регіонів і її живе втілення на Землі - Олександра Вілкула.

До певної міри подібна активність викликає повагу й захоплення - на 22 році незалежності звичні до биток й кастетів хлопці з ідеологічного відділу Партії регіонів дізналися про існування мережі Інтернет і навіть вигадали, як в ньому капостити. Втім, якщо без іронії, нова царина дається регіоналам важко.

По-перше, як відзначає керівник інтернет-проекту 9 телеканалу Олександр Курбатов, люди, які кілобайтами випорожняються у коментарях до новин, хоч і працюють наполегливо, своїми постами викликають не очікувану ними реакцію, а дещо протилежну, а саме іронію і неприйняття. Річ у тім, пояснює медійник, що всі повідомлення так званих ботів (скорочення від «робот» - пристрій, що виконує однотипну механічну роботу) пересипані канцеляризмами, штампами і часто лежать за межами здорового глузду настільки, що здається, це сама прес-служба партії вигадує їх дописи.

Коротке розслідування, проведене Дніпроградом, дозволяє говорити про створення у Дніпропетровську в кінці червня - на початку липня як мінімум двох постійно діючих центрів, де за доволі пристойну платню (від 2 500 до 3 000 гривень) бажаючі, в більшості своїй - місцеві студенти на канікулах мають 60-годинний робочий тиждень. Задача ботів - «формувати позитивний імідж Партії регіонів, влади в цілому, а також кандидатів у депутати від влади в місцевих ЗМІ». Окремі, більш детальні вказівки, видаються лише в усній формі на початку робочого дня, який триває 12 годин.

Головною вадою подібного підходу до «виховання» користувачів Інтернету, які, власне, ці новини й споживають, є якраз підбір персоналу. Нам, наприклад, для отримання вищезгаданої інформації достатньо було переглянути лише кілька десятків повідомлень на кількох сайтах. Адже виконавці, більшість з яких взагалі далека від політики, радо діляться з ровесниками своїм «легким заробітком» у кілька стипендій за... просте сидіння в необмеженому Інтернеті.

Всі опитані автором колеги зійшлися на думці, що обраний підхід - довірити імідж партії найманим за гроші студентам - аж ніяк не приносить користь самим регіоналам. Хоча останнє - питання смаку. Не дарма ж один з видних регіоналів використовує для позначення себе символ «стріла Аполлона» (чоловічий сексизм), позуючи з руками в кишенях штанів, де цими руками, вочевидь, формує «вектор розвитку». Втім, повертаючись до наших баранів, тобто студентів, слід зазначити, що невинними їх потуги називати теж не годиться.

Насамперед, відзначає Олександр Курбатов, боти викривляють на сайтах результати голосування з актуальних питань політичного, громадського й навіть культурного життя міста. Через це вкрай важко дізнатися в читачів ресурсу, яку насправді думку вони мають з того чи іншого питання. На форумах активність ботів часто призводить до так званої циклічної дискусії, коли два або більше віртуальних персонажів у високому темпі заповнюють обговорення теми своїми повідомленнями один до одного настільки, що простим користувачам вже важко знайти в темі кінці чи висловитись змістовно.

Боротися з регіональним нашестям віртуальних прихильників ПР місцеві медійники поки що вирішують екстенсивно. Вадим Нагієв, редактор інтернет-сторінки газети «ЛИЦА», жаліється, що від витирання коментарів з одної IP-адреси та з однаковим змістом вже руки болять. На майбутнє обіцяє зробити коментарі доступними лише з персоніфікацією за електронною поштою або ж обліковим записом Фейсбук. Нещадно переслідуються завзяті боти й на сайті 9 каналу.

В редакції «ГОРОЖАНИНА» поки що від рішучих дій утримуються - адже витираючи десяток коментарів на підтримку певної політсили й залишаючи один чи два від її опонентів ризикують порушити принципи свободи слова. Втім, якщо навала не припиниться, обіцяють закрити функцію коментування взагалі.

Наша редакція, за прикладом іншого доволі поважного видання, натерпівшись мережевих атак від розповсюджувачів спаму, а тепер ще й від платних співробітників регіоналів, тимчасово прибрала функцію додавання коментарів. Віднедавна на Дніпрограді можна лише висловити своє ставлення - якщо ви підтримуєте автора матеріалу, тисніть «+1», якщо навпаки - «-1». Як показала практика, невідомим віртуальним бійцям зараховують у виконану роботу навіть кліки по «мінусах», тому побачивши під цією статтею якесь парадоксальне число, приміром «-76», не дивуйтеся - люди працюють.

А якщо у коментарях до місцевих новин вам здасться, що текст «дещо по-дебільному написаний» - не судіть суворо, ви ж і самі бачите: «стабільність подолано, розруху досягнуто».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Український літак був збитий іранською зенітною ракетою російського виробництва - ця інформація спецслужб та військових США ставить Зевладу перед простою дилемою.Або вимагати законного розслідування і...
В той час коли світові держави виходять з різних угод по скороченню озброєння та нарощують свою військову міць, готуючись відстоювати свої національни інтереси в будь якій частині світу, Україна навпа...
Максим Мірошниченко

У чомусь ми - вже Європа

Україна - це маленька країна. Маленька країна, яка знаходиться на території другої за площею держави Європи. З 2014-го року приблизно 10% території України знаходиться під управлінням Росії. А з ураху...
Коли запитуєш у різних куточках України - кого Ви знаєте з відомих людей пов'язаних з нашим містом Дніпро? Відповіді різні - Брєжнєв, Кучма, Бловатська, Катерина Друга, Петровський,.... ( дуже рідко з...