App Store Google Play

Українці всієї країни обмозгували, як захистити мову

26.07.2012 09:46
В Україні активізувався громадський рух проти нововведень у мовну політику, зокрема, проти прийняття законопроекту Ківалова-Колесніченка, який ставить під загрозу українську мову. Як врятувати національність спільними громадськими діями, вирішували сьогодні, 25 липня, учасники відео-прес-конференції «Всеукраїнський мозковий штурм "Як я можу захистити Україну?"» в IA RegioNews.

Участь у штурмі за київським столом брали: письменник Дмитро Капранов, народний депутат та ініціатор Всеукраїнського Комітету захисту української мови Олесь Доній, співкоординатор руху «Простір свободи» Юрій Пивоверенко,  та громадські активісти.

Окрім експертів, які зібрались за круглим столом в Києві, у прес-конференції взяли участь  фахівці з різних регіонів країни. До відео-мосту були підключені Одеса, Харків, Львів, Дніпропетровськ, Суми,  Сімферополь.

«Захищати Україну, будувати Україну треба там, де ти живеш і побутуєш - у своєму місті, на своїй вулиці та в квартирі», - сказав секретар штурму Дмитро Капранов.

Кожен учасник мав можливість висловити своє бачення нинішньої мовної ситуації та запропонувати «рецепт вирішення проблеми». Таким чином, створювалась сума порад від експертів для кожного, хто зацікавлений у збереженні найголовнішої національної цінності - мови та української ідентичності загалом.

Першим свій «рецепт» висловив активіст руху «Український дім»:

«Ми закликаємо приєднуватися до нас, йти до можновладців і посадовців з заявами, аби вони щось робили», - зазначив активіст.

У свою чергу, представник руху «Помста за розкол країни» висловила зацікавленість у пониженні рейтингів народних депутатів та політичних партій, які голосували за законопроект у Верховній Раді України, а також у пониженні рейтингів та репутації інших осіб, що своїми діями сприяли прийняттю законопроекту.

«Що робити? Дзвонити нам, писати, наші контакти є усюди в інтрнеті. Приєднуватися до нас, друкувати листівки. Якщо такої можливості нема - ми допоможемо. Важливо, аби в вашому місті було хоча б троє активістів», -  зазначила активістка руху «Відсіч» Катерина Чепура.

Присутній на конференції депутат Олесь Доній висловив свій намір мобілізувати волонтерську діяльність україномовної громади, яка має можливість викладати рідну мову для тих, хто хоче нею оволодіти. Дана програма має назву «Навчи друга розмовляти!» і передбачає вона навчання в дружній атмосфері, де не має ні примусу, ні ганьби.

Учасник об'єднання «Українська справа» Олексій Кляшторний презентував наступну ідею - розклеювати соціальну рекламу поверх тих оголошень, які рекламують бренди депутатів, що голосували за мовний законопроект.

Регіональні експерти, журналісти та митці також висловили свою солідарність та готовність співпрацювати з київськими колегами заради захисту мови від окупаційної антиукраїнської влади.

Представники Дніпропетровської області запропонували створити юридичний  фронт боротьби, Львівської - формування конкурентоспроможності української мови, Сімферопольської - розширювати солідарність та співпрацю, не дивлячись на те, що в Криму «зручною» є російська мова.

Як підсумував секретар штурму Дмитро Капранов, місцеві акції проти політиків засвідчують про необхідність об'єднуватися всім, хто має свої пропозиції щодо захисту української мови та збереження національності.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Відверто кажучи, давно втомився читати такі заголовки, як "Україні потрібен націоналізм!". "Націоналізм - саме те, що потрібно Україні". "Україні не вистачає націоналізму".Все це, звісно, прекрасно. І...
Під тиском багатотисячних протестів нам дійсно вдалося уникнути швидкої капітуляції, але загроза повзучої капітуляції, з далекосяжними для держави та нації наслідками, є цілком реальною.Зе суттєво ско...
Максим Мірошниченко

Рейтинг влади падає

Очевидно, що в найближчий час ми побачимо фрагментацію влади. Із занадто різних елементів вона складається. Ці різноманітні групи воюють одна із одною через оці телеграмні зливи та інсайди. Портнов лю...
Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...