App Store Google Play

Регіонали ділитимуть гуртожитки без зайвих очей

25.07.2012 14:56

Липнева сесія Дніпропетровської міської ради, на відміну від звичного вже одноголосного «одобрямса» ознаменувалася одразу кількома протистояннями. Одним з них стало голосування щодо ліквідації комісії міської ради із забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків та створення постійної комісії міськради з тією ж назвою, новим персональним складом та відповідним положенням.

Нагадаємо, що створена в лютому 2009 року тимчасова депутатська комісія, яка мала б втілювати в життя положення Закону України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків», з боями пробездіяла до місцевих виборів 2010 року, коли була поновлена уже в новому складі. Втім, за рік - з жовтня 2010 по грудень 2011 року вона не дозволила приватизацію жодного приміщення й фактично не розглянула жодного звернення громадян. Коли до міського голови з питанням щодо діяльності комісії звернувся депутат міськради Олексій Салкоч, Іван Куліченко видав йому письмове доручення активізувати роботу, включив до складу комісії й з лютого 2012 року справи ніби зрушилися з мертвої точки. Принаймні, так виглядало на місцях - мешканці почали самоорганізовуватись, готувати папери й подавати заявки.

Аж тут виник голова постійної комісії міськради з питань ЖКГ та ПЕК Віталій Момот, який вирішив, що стара комісія йому не підходить й підготував рішення про створення нової, вже постійної, з відповідним Положенням про її діяльність.

Звісно, надто активного захисника громадян Салкоча до складу комісії не включили. Не знайшлося у ній місця й досвідченим у питаннях ЖКГ комуністам Воробйову і Убогову. На їх підтримку, до слова другу сесію поспіль на нестерпній спеці перед будівлею міськради мітингували кілька десятків мешканців гуртожитків.

Однак, ані самі зацікавлені представники громади, ані депутати, що представляють їх інтереси, регіоналам з більшості Дніпропетровської міської ради виявилися не потрібні. Вони навіть влаштували зразково-показову «гру в демократію» з «непотрібними» депутатами.

«Це мені вирішувати, хто там має бути, а хто ні», - заявив Віталій Момот. (Кандидатури до складу комісії, відповідно до Положення про нову постійну комісію, узгоджуються з постійною комісією з ЖКГ, а вже потім затверджуються радою, - авт.)

«Але ж до складу комісії може подати заяву кожен депутат!» - заперечили Салкоч і Воробйов.

«Ми вирішимо питання у демократичний спосіб - голосуванням!» - глузливо повідомив міський голова Куліченко.

«Думаю, всі депутати більшості знають, як треба проголосувати», - нагадав кнопкодавам з Партії регіонів секретар міськради Максим Романенко.

Як виявилося, знають - під дружний регіт в залі проти включення Олексія Салкоча проголосували 67 регіоналів, проти включення комуністів Воробйова та Убогова - 60.

Сергій Воробйов, який питаннями ЖКГ і гуртожитків зокрема опікується все не перше скликання, заявив, що прийняте міськрадою рішення є суто політичним. Але запевнив, що як депутат має право з'являтися на засідання будь-якої комісії і не включені до її складу фахівці цим правом обов'язково користуватимуться.

Олексій Салкоч, коментуючи це рішення, назвав його реалізацією політичної волі не віддавати гуртожитки під приватизацію.

«Лише на моєму окрузі в Індустріальному районі є шість гуртожитків, готових під приватизацію. Але міській раді вигідно, щоб ними керували Жилсервіси. Вся ця негарна штовханина з комісією має одну мету - якомога довше утримувати людей у статусі заручників, безвольних і на все згодних. Бо зараз у них є царі - того виселив, того вселив, з вашого гуртожитку 30 гривень квартплати, а з вашого - 300. А ще - можливість віддавати площі гуртожитків під комерційні структури, як це робиться на Осінній 8а, де невідомі особи рейдерським шляхом захопили частину приміщень. Нас з колегами не включили до складу комісії, тому що ми могли покласти цьому край», - заявив депутат.

Дніпроград вважає, що демократія - це не тоді, коли в глузливому тоні вирішують питання голосуванням підконтрольної більшості, а коли в комісію включають представника опозиції та людину, яка кілька років поспіль розбиралася з питанням і шляхами його вирішення. Але до цього розуміння демократії Дніпропетровській міській раді, схоже, ще далеко.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Рейтинг влади падає

Очевидно, що в найближчий час ми побачимо фрагментацію влади. Із занадто різних елементів вона складається. Ці різноманітні групи воюють одна із одною через оці телеграмні зливи та інсайди. Портнов лю...
Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...
Максим Мірошниченко

Про деолігархізацію

Як свідчать розмови суркова із бородаєм про ріната, заяви коломойського та й результати останніх, передостанніх...та в принципі будь-яких виборів, реальна модернізація України можлива лише після усуне...
Юрій Фоменко

Сільський автобус

Сільський автобус кінця 70-х.Дочекавшись обвітреного і запиленого, задимленого і замученого сільськими дорогами ЛАЗа, вмощувалися на твердих його кріслах, бажано біля вікна. Гойдало, гицало, раз-у-раз...