App Store Google Play

Недобудоване метро у Дніпропетровську затоплять?

18.07.2012 13:44
Дніпропетровські метробудівці погрожують затопити недобудовані станції. Їм уже півроку не виплачують заробітну плату. Із лютого цього року заборгували понад 3 мільйони гривень. Терпець працівників урвався. Обіцяють зачинитися у шахті й не підніматися на поверхню, доки грошей не побачать.

Вони - працюють. Їм - не платять. Прохіднику Євгену підприємство заборгувало близько 16 тисяч гривень. Останній раз батько двох дітей отримував зарплату ще у січні. Далі його "годували" обіцянками. Він та його колеги вирішили страйкувати. Та спускатися під землю, тільки щоб відкачати ґрунтові води.

Євген вважає свою роботу найкращою, втім не може зрозуміти замовників:

- Негідники, дурять нас! Приїздять, пальці гнуть: "давай рельси", "давай бетон, давай цу". Їм говориш, що літо вже закінчується, хчоеться родині фруктів купити, ягід, дітей в санаторій - вони не розуміють.

Утім, керівництво Дніпрометробуду виправдовується, мовляв, кошти були. Іще з минулого року. Але їх направили на сплату податків. Із 5-ти мільйонів робітники отримали хіба що зароблене за грудень. Звітують: тільки-но уряд віддасть 50 мільйонів гривень - зарплата буде.

Валерій Каруца, голова правління ПАТ "Дніпрометробуд" пояснює, що частково гроші пішли на січневу зарплату разом з відрахуваннями до пенсійного фонду та податками.

Грошей бракує не тільки на зарплати. Давно не купували нового обладнання, машин та вибухівки. Відтак, на центральній шахті метробудівництва за півроку пройшли усього 50 метрів забою.

Аби продовжити прокладання підземки, у 2013-му залучать кредит Європейського банку реконструкції та розвитку під державні гарантії на 152 мільйони євро. Це рішення Кабмін ухвалив іще у червні. Так, на лінії Дніпропетровського метрополітену мають з'явитися ще 3 нові станції. Якщо фінансування буде - вона стане довшою на 4 кілометри.

UBR

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Відверто кажучи, давно втомився читати такі заголовки, як "Україні потрібен націоналізм!". "Націоналізм - саме те, що потрібно Україні". "Україні не вистачає націоналізму".Все це, звісно, прекрасно. І...
Під тиском багатотисячних протестів нам дійсно вдалося уникнути швидкої капітуляції, але загроза повзучої капітуляції, з далекосяжними для держави та нації наслідками, є цілком реальною.Зе суттєво ско...
Максим Мірошниченко

Рейтинг влади падає

Очевидно, що в найближчий час ми побачимо фрагментацію влади. Із занадто різних елементів вона складається. Ці різноманітні групи воюють одна із одною через оці телеграмні зливи та інсайди. Портнов лю...
Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...