App Store Google Play

На Дніпропетровщину повертаються «продрозверстки»?

18.07.2012 10:34

Фермери Дніпропетровщини заявляють, що чиновники примушують їх продати частину цьогорічного врожаю зернових до регіонального резерву за заниженими цінами. За словами агровиробників, на невигідних умовах їм наказали реалізувати до 30% вирощеного. Як після такого продажу розраховуватимуться з власниками паїв і з банками та де брати кредити, аграрії не знають. Районні посадовці ж звинувачення у тиску на сільгоспвиробників відкидають, запевняючи, що кожен господар сам вирішуватиме долю зібраного врожаю.

Михайло Мариниченко - генеральний директор сільгосптовариства, що вирощує зернові в Криничанському районі. Фермер розповідає: днями його викликали до райдержадміністрації нібито на нараду. Насправді у присутності високопосадовця правоохоронних органів керівництво адміністрації зажадало від агровиробника продати частину врожаю до регіонального резервного фонду.

Ціни, каже фермер, запропонували вкрай низькі - 1600 гривень за тонну пшениці 2 класу, це при тому, що ринкова ціна перевищує 2 тисячі гривень. Після відмови наступного ж дня на його обійсті з'явилися представник органів контролю і виписали штраф начебто через неналежне зберігання гною, розказує Михайло Мариниченко.

«Я зібрав 350 тонн пшениці, 200 тонн мені треба закласти на насіння, ще 100 тонн - віддати пайовикам. Залишається ще 50 тонн, але ж у мене є свинарство. Мені що свиней вигнати чи не сіяти? Я не можу продавати. У мене кредити у трьох банках. І я маю за безцінь віддати зерно? І чому проблему соціального хліба хочуть вирішити за наш рахунок, за рахунок нашого банкрутства? Я відмовився», - розповів агровиробник Радіо Свобода.

За словами фермера, чиновники попередили його, що за вищу ціну продати цьогорічне зерно він не зможе, мовляв, місцеві елеватори не прийматимуть збіжжя за високою ціною, а вивезти врожай з регіону не дадуть - перекриють дороги.

У Криничанській райдержадміністрації звинувачення у тиску на фермерів відкидають. Начальник управління агропромислового розвитку Віктор Стрельцов зазначає: нікому ніяких вказівок щодо реалізації зерна не давали. У ринкових умовах кожен господарник сам вирішує, що і за яку ціну продавати, запевнив Радіо Свобода посадовець.

«Я таких даних не маю. Ніхто нікого не примушує. Такого нема сьогодні поняття. Ринкова економіка - кожен сам дивиться, які в нього резерви. Як можна людину примусити? Сьогодні у нас елеватор приймає за 1800 за тонну пшениці», - сказав Віктор Стрельцов.

Ленінським курсом?

Тим часом повідомлення про неофіційні «прохання» чиновників продати зерно цьогорічного врожаю задешево до стабілізаційного фонду надходять з інших сільських районів, зокрема Солонянського та Нікопольського. Скарги фермерів збирає обласна організація Української народної партії і готує подання до прокуратури, повідомив Радіо Свобода керівник обласного осередку Анатолій Сокоринський.

«Ми змушені звернутись до прокуратури й до інших правоохоронних органів. Хай перевірять, чому людей примушують здавати зерно за такими цінами. По-друге - що це таке за стабілізаційний фонд, що формується так непрозоро? Ми вважаємо, що це «продрозверстка», ота ще, ленінська, коли у людей забирали останнє», - зазначив Анатолій Сокоринський.

Наприкінці травня на Дніпропетровщині
створили комунальне підприємство «Регіональний стабілізаційний фонд». Воно має формувати резерв продовольчого зерна для області, адже цього року на Дніпропетровщині очікують неврожаю: загинуло 37% площ посівів озимини.

Радіо Свобода

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Під тиском багатотисячних протестів нам дійсно вдалося уникнути швидкої капітуляції, але загроза повзучої капітуляції, з далекосяжними для держави та нації наслідками, є цілком реальною.Зе суттєво ско...
Максим Мірошниченко

Рейтинг влади падає

Очевидно, що в найближчий час ми побачимо фрагментацію влади. Із занадто різних елементів вона складається. Ці різноманітні групи воюють одна із одною через оці телеграмні зливи та інсайди. Портнов лю...
Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...
Максим Мірошниченко

Про деолігархізацію

Як свідчать розмови суркова із бородаєм про ріната, заяви коломойського та й результати останніх, передостанніх...та в принципі будь-яких виборів, реальна модернізація України можлива лише після усуне...