App Store Google Play

Олег Тягнибок: Я не чорт з хвостом i не Тягнибакс

17.07.2012 10:14
- Олег Ярославович, поки ми з вами тут розмовляємо, під Українським домом сидять захисники мови. Незважаючи на заклики опозиції розійтися по домівках, вони продовжують голодувати. Мабуть, у них є сумніви, що акція досягла своєї мети. На вашу думку, це переконлива перемога? Акція досягла своєї мети?

 

-  Так, ця акція досягла своєї мети. Пояснюю чому.  Закон не підписаний. Його не існує.  Була реакція вулиці. Ця реакція стала несподіваною для влади. В тому є як раз основна і перша перемога. Декілька сотень киян через кілька годин були на сходах Українського дому. Влада не очікувала , що люди так миттєво почнуть реагувати.

- Мабуть, не очікувала, перш за все, голодування.

- Влада вже давно не реагує на такий протест як голодування. На владу не так вплинув факт голодування, як факт відсічі Беркуту. Їм було важливо звільнити майданчик перед Українським домом, тому що наступного дня мала відбутися прес-конференція Януковича. Влада зрозуміла, що на їхню силу буде інша сила. Більше того, ще міцніша сила. Ті  люди не стояли за гроші. Люди стояли за ідею. Вони можуть і беззбройні вчинити опір озброєним охоронцям.

 - Про беззбройність це досить сумнівне твердження. Ваші люди, свободівці, також прискали газом на Беркут. І це, до речі, мало неоднозначну реакцію серед громадськості.

- От ви ідете по вулиці. До вас підбігає хуліган, відбирає у вас сумочку. Є два варіанти: ви пишете заяву в міліцію, чи ви чините опір. Ви самі обираєте.  Скажіть мені, ми  зараз живемо в правовій державі? Крім того, коли йде бійка, ти не контролюєш, що роблять твої руки, що роблять твої ноги. А то була не просто бійка. Люди захищали своє рідне. Це зовсім інша мотивація. Люди співали гімн України! Думаєте, ці балончики хлопці взяли і принесли з собою?

- А хіба ні?

-  А ви подивіться на фотографіях. Це Кобра-1. Це ж не дезодоранти, які скрізь продаються. Це був реальний самозахист.

- Тоді ваші хлопці якісь супермени!  Голими руками у беркутів балончики відібрати. Я, до речі, бачила, як на другий день, вранці  вас теж добряче оприскали газом.

- Мене ще доборе оприскали ввечері. Я пояснював товаришу Олександрову, який керував Беркутом, що його дії  незаконні.  І просто у момент пояснення я прямо в ротову порожнину аж до самого горла отримав струю цього газу.

- І як це на вас вплинуло?  Після такого, здається, люди у лікарню потрапляють.

- Ви знаєте, я належу до тієї категорії "футболістів", які під час гри, коли їх копають  встають і далі ідуть грати. Є такі , які падають, корчаться, за ноги тримаються, тягнуть час, міни показують  як їм боляче. Я встаю та продовжую бігти. Так що все нормально.

- Які у вас зараз стосунки з Яценюком і Турчиновим.  Чи відбувається у вас такий процес як "звіряння годинників".

- Відбувається. Турчинов хворів. Ми з ним вже  два тижні не бачились. З Яценюком ми бачились і під час акції в Українському домі. І після цих подій ми бачились. У нас було кілка засідань Комітету опору диктатурі, де ми "звіряли годиники", як ви кажете.

- Приблизно три місяці тому з'явився дуже неприємний для вас лист. Представники інтелігенції закликали лідерів опозиції переглянути питання щодо участі партії "Свобода" у Комітету опору диктатурі. Мовляв, ви компрометуєте опозицію. Підписали цей лист приблизно сорок осіб.

- А ви бачили, хто підписав цей лист? Якщо хтось назва себе інтелектуалом це зовсім не значить, що він інтелектуал.

- Наприклад, Юрій Макаров. Він точно інтелектуал...

-  Ну і що? Людина не сприймає нашу ідеологію. Але я поважаю його політичні погляди. Я ж не хочу, щоб всі були націоналістами. Є група людей, яка сповідує ліберальний світогляд. Є люди, яким притаманна консервативна ідеологія.  Ми ж не кажемо, що всі мають бути націоналістами. Але на мою думку, якщо людина є журналістом, то вона має бути нейтральною та неупередженою. Кожен має право висловлювати свої думки. Основна частина  людей, які підписали, це є  яскраві представники так званої лівацької інтелігенції. Вони апріорі є наші ідеологічні противники. Я би реагував на той лист, якби його підписали представники правої ідеології.

- Його також підписали викладачі Києво-Могилянської академії.  

- Вони нас відкрито не терплять через те, що ми виступаємо за традиційні сімейні цінності. За те, що ми виступали проти проведення в стінах академії цих ганебних порнографічних виставок. Власне на цей лист ніхто з КОДу серйозно не відреагував.

 - Ще одне неприємне для вас запитання. Приблизно чотири роки тому пішли розмови, що Тягнибока фінансують чи то олігархи, чи то Партія регіонів. Навіть прізвисько у вас таке з'явилося Тягнибакс. А знаєте, як люди кажуть, диму без вогню не буває.

- Коли з'являються усілякі карикатури, прізвиська, я це сприймаю позитивно. Знаєте, генерал де Голь казав, коли я прокидаюсь вранці і в опозиційній пресі про мене нічого погано не пишуть, значить, я щось не так роблю. 

Спочатку всі ці плітки були в Інтернеті і нам було тяжко спростувати ті звинувачення, тому що з Інтернетом судитися є нереально. Але коли наші політичні опоненти почали все це викладати в друкованих ЗМІ, у нас появилась можливість захистити свою честь. Чотири роки тому ми подали в суд на лідера комуністів Симоненка, який собі дозволив поширити цей міф, ту брехню.

Там йшлося про тернопільські вибори, називалися суми, начебто нас фінансують якісь олігархи. Але на щастя, Симоненко сказав це не через Інтернет, це було надруковано в  газеті "Комуніст". Ми подали до суду. Суд тривав три з половиною роки. В результаті Симоненко зобов'язаний вибачитися перед Cвободою. Він подав апеляцію, ми і апеляцію виграли.

- І вибачився?

- Поки що ми його вибачень не отримали. Але уявіть собі! Три з половиною роки! Як можна політику в цій державі захисти свою честь? Коли треба Литвина зняти, вони роблять подання в КС і через день вже є позитивне рішення. Щоб вам зараз сказати, що ми виграли суд, захистилися від всіх тих міфів, треба було стільки часу!

Ми навіть зробили спецвипуск нашої газети, як фінансується "Свобода" (це можна знайти в Інтернеті на нашому сайті).  На той час, коли ми робили цю газету, було 56 (!) версій, як ми фінансуємося. Звісно ж, жодна з них не була правдивою. Починаючи від усіх наших олігархів, завершуючи канадською розвідкою та Ватиканом. 

- Канадська розвідка? Це щось нове

- Так. Розписані були цілі схеми. Тягнибок був там-то, зустрічався з тим-то. Писали навіть, що французькі націоналісти дали 5 млн. євро на компанію "Свободи". Ми розуміли, що це є така технологія боротьби з нами. Якщо немає що закинути, то треба поширювати такі міфи. Ви хоча б бачили хоч одну масивну  РR-компанію "Свободи"? Гроші ж не просто так дають. Остання наша компанія мала в 200 разів менше грошей, ніж у Литвина.

- Зараз за даними соціологічних опитувань ви знаходитесь на межі прохідного бар'єру. Якщо так трапиться, що в Раду зайдуть тільки ваші мажоритарними, хто буде керувати "Свободою" у Верховній Раді?      

- Для нас найважливішим завданням є проходження списку. Ми ж так само прагматично розуміємо, якщо не пройде список, тоді, згідно нинішнього законодавства, ми не зможемо створити фракцію.

Чому ми є в комітеті опору диктатурі? Тому що ми розуміємо, що наші партнери зацікавлені, щоб ми пройшли. Насправді, я більше ніж переконаний в нашій перемозі. По-перше, я не зважаю на ту соціологію...

- Але, на справді, зараз соціологія для вас дуже непогана.

- Все одно я на неї не зважаю. На превеликий жаль, у нас дуже мало служб, які не працюють на замовлення. До мене приходять, кладуть прайс-лист і кажуть, скільки буде коштувати такий-то результат для нас.  І навіть дають перелік політологів, які все це будуть озвучувати, і дають засоби масової інформації, де це з'явиться. І це все в пакеті коштує стільки-то. Я розумію, що при  наявності фінансування, хтось може таке собі дозволити.

- А хто ж вам робив такі пропозиції?

- Думаєте, таких нема? Звісно я не зможу назвати вам конкретні прізвища. Але таких пропозиції було більше, ніж достатньо. Ніколи не було такого, щоб соціологія показувала правдивий результат "Свободі". Ніколи не було такого, щоб соціологія показувала результат більший, а ми набирали менший. Завжди нам сильно занижували. Коли були вибори в Тернополі нам найбільш оптимістичні соціологи давали 14-12 відсотків. А ми набрали 35%. Це не статистична похибка.

- Деякі соціологи,  кажуть, що насправді ця мовна ситуація вам вигідна. Оскільки відбувається поляризація країни, а  коли відбувається поляризація, коли виникає ситуація "свій-чужий", то виграють, як правило, радикали.

- Якби "Свобода" була проектом, тоді до нас можна було б застосовувати принцип "вигідно - не вигідно". Ми є світоглядна політична сила. Нам апріорі не може бути вигідно те, що не вигідно для держави. Ми ніколи не наймали політтехнологів ззовні. Ми є партія, яка збирає людей, що думають однаково. І все те, що ми робимо, ми робимо тому, що ми цим живемо. У нас немає фальші.

Якщо я іду проти Беркута, то я це роблю не для того, щоб була гарна картинка. Я це роблю тому, що в мене дома є дружина, яка від мене цього вимагає. Що в мене дома є троє дітей, які в мене спитають:  "Тато, а чому ти цього не зробив?"

- У нас у Верховній Раді є регіонал, який дуже любить давати опозиціонерам поради, як їм краще вести свою опозиційну діяльність, - це Михало Чечетов. Вам він теж дав пораду. Цитую: "Тягнибоку, щоб пройти в парламент треба  "взяти і залізною мітлою вимести до біса з трьох областей: Івано-Франківській, Тернопільській, Львівській бютівсько-фронтівську кавалерію Яценюка і Турчинова". Як вам така порада?

- Я не прислухаюсь до його поради, хоча Чечетов живе в тому ж будинку, що і я. Ніякого гноблення, ніякої критики наших партнерів (хоча часом вони її заслуговують) немає. З іншого боку, наша діяльність, наша агітація не поширюються тільки на ці три області. Я думаю, що Партію регіонів це як раз хвилює.

- Але певна логіка в цих словах є. Найбільш гостра боротьба - міжвидова. У вас з "Батьківщиною" спільний електоральний ареал.

- Ні, ви глибоко помиляєтесь. В свій час "Батьківщина" відщипнула частину виборця Свободи. Потім відбувся процес повернення того виборця.  Це націоналістичний виборець, який повернувся назад до "Свободи." У нас є свій виборець. Він наш, і тільки наш. Він ні за кого іншого голосувати не буде. У нас пересікань з "Батьківщиною" сьогодні практично немає.

- Яке ваше ставлення до Кличка, Королевської, до їх політичних сил? Чи вважаєте ви їх справжніми опозиціонерами? Чи будете співпрацювати з ними в Раді ?

- В Раді ми будемо співпрацювати з будь-якими політичними силами, які не на словах, а на ділі будуть декларувати свою опозиційність. Язиком пілікати можна все що завгодно. Хто є хто ми побачимо в листопаді -в грудні. Зараз гадати,  чи  так він буде робити, чи не так немає сенсу... Я знаю, як буде робити "Свобода", я знаю, що у нас не буде жодної тушки. Я знаю, що ми будемо правильно голосувати. У "Свободи" сьогодні  2000 депутатів місцевих рад. У нас не має жодного зрадника. На відміну від інших партій, які сьогодні є нашими партнерами.

- Ви часто повторюєте, що у "Свобди"  - специфічний виборець. А може бути виборцем "Свободи" етнічний росіянин, грузин чи єврей?  

- Я вам скажу,  25%, тих хто голосує за "Свободу"  - це або не етнічні українці, або російськомовні українці. Купа народу!

- А тоді навіщо у вас в програмі пункт: "Повернути графу "національність" в паспорт"? 

- Саме тому вони за нас і голосують. Тому що грузин, якщо він справді грузин, хотів би мати паспорт, на якому був би тризуб і писали: "Громадяни України. Національність - грузин". Я думаю, людина пишалася би тим. У мене купа особистих друзів, які за національністю не є українцями.  Я дуже поважаю людей, які не зрікаються своїх батьків, свого походження. Саме тому вони за нас голосують.

Колись у Кременчуку до мене підбігла якась жінка, схопила мене за рукав і почала кричати: " Стой! Я тебя знаю! Я - русская". Думаю, все! Зараз почнеться. І тут вона каже: "Я буду за тебя голосовать!". І вона мені пояснила, чому буде за мене голосувати. Бо я є передбачуваним. Їй подобається, як я захищаю Україну, як я захищаю своє... Мені на вулиці у Донецьку кажуть: "Молодец! Ты только держись". Ні Львова, ні Франківська....

- А я думала, що вами там дітей лякають

- Може, хтось лякає. Але 3-5 відсотків ми там легко зробимо. Чому Чечетов не хоче щоб я їхав в Донецьк? Бо я приїжджаю в Донецьк і всі розуміють, що немає ким лякати дітей. Немає чорта з копитами, рогами і хвостом.         

- На сході у вас є депутати мажоритарщики?

-  Їх не багато, але вони є. Це Полтавська область, Дніпропетровська область, Чернігівська область, Суми. Що цікаво, коли ми проаналізували результати виборів в жовтні 2010 року, то ми побачили, що результат східних областей повторив результат, який ми отримали на заході чотири роки тому. Ми зараз реально набираємо. Я зараз їжджу по країні.  В Дніпропетровську зал на 800 чоловік був переповнений. Люди сидять на сцені, стоять в коридорах і купа народу стоїть на вулиці, бо не попадає в зал.  У нас, до речі, ріст партійного членства саме схід-південь України. На заході вже більш-менш стабільна ситуація. 

- Ви часто ходите на різноманітні теле-шоу, чи спілкуєтесь ви з кимось з Партії регіонів.

- Всі ці спілкування обмежуються "добрий день", "до побачення". Я звісно, всіх тих людей знаю, бо я 8 років був народним депутатом України. З деякими з них я взагалі в футбол грав разом у команді Верховної Ради.  Був у нас такий матч збірна Верховної Ради України -  збірна  Державної Думи Росії. Ми в Маріуполі грали і перемогли 4:1. І якщо я пас дав комуністу Демченко і був четвертий гол, то це , я думаю, не може трактуватися якось не так.

Але насправді це помилкова думка, що "Свобода" дуже часто ходить на ток-шоу.  От всі кажуть, Тягнибок з Інтера не злазить. Я предостаній раз був на Інтері 26 грудня 2010 року і наступний раз це було 26 березня 2012 року. Півтора року мене там взагалі не було. А всім чомусь здається, що я постійно ходжу.

ТСН

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Рейтинг влади падає

Очевидно, що в найближчий час ми побачимо фрагментацію влади. Із занадто різних елементів вона складається. Ці різноманітні групи воюють одна із одною через оці телеграмні зливи та інсайди. Портнов лю...
Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...
Максим Мірошниченко

Про деолігархізацію

Як свідчать розмови суркова із бородаєм про ріната, заяви коломойського та й результати останніх, передостанніх...та в принципі будь-яких виборів, реальна модернізація України можлива лише після усуне...
Юрій Фоменко

Сільський автобус

Сільський автобус кінця 70-х.Дочекавшись обвітреного і запиленого, задимленого і замученого сільськими дорогами ЛАЗа, вмощувалися на твердих його кріслах, бажано біля вікна. Гойдало, гицало, раз-у-раз...