App Store Google Play

Хто і як порушує принципи чесних виборів на Дніпропетровщині

13.07.2012 11:55
30 липня в Україні стартує офіційна передвиборча кампанія. Між тим, вже зараз зрозуміло, що політичні сили і потенційні кандидати її вже розпочали. Про це журналісти, а також запрошений експерт Сергій Васильченко - засновник Комітету виборців України, електоральний аналітик (м.Київ), повідомили на прес-конференції у центрі «Арт-квартира».

Незалежна асоціація журналістів спільно з газетою "Ліца" фактично з листопада 2010 року проводять постійний моніторинг політичної ситуації на Дніпропетровщині, тому для нас не є секретом кулуарні домовленості між владою та політичними силами та їхні плани та проекти щодо заходів з передвиборчої агітації та пропаганди. Наразі один з проектів моніторингу вже підтримано Фондом розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Потенційним партнером наших проектів з виборчого моніторингу є Міжнародний Фонд "Відродження".

 

Методики та техніки збирання та обробки інформації, що використовуються під час моніторингу, можна розподілити на 2 види:

1) ті, в яких індикатором виступають норми виборчого, антикорупційного, інформаційного та інших видів законодавства, зокрема ми вимірюємо, наскільки порушуються норми передвиборчого законодавства кандидатами та політичними партіями (членами передвиборчих штабів), представниками органів влади та правоохоронних органів, членами виборчих комісій, офіційними спостерігачами та простими громадянами;

2) ті, в яких індикатором виступають чесність, прозорість, професійна спроможність кандидатів у народні депутати та членів їхніх команд, зокрема, відповідність даних, вказаних у деклараціях кандидатів, їхнім реальним статкам, дані про можливу участь у корупційних діяннях та кримінальних схемах, використання бюджетних коштів у проведенні передвиборчої кампанії, введення виборців в оману та відвертий підкуп, голосування за інших депутатів у місцевих та Верховній Радах, виконання обіцянок, даних під час місцевих виборів.

Попередні результати моніторингу є невтішними. Як і під час минулих місцевих виборів у області, чиновниками та кандидатами, наближеними до влади, створено атмосферу, коли незалежним та опозиційним політикам буде важко конкурувати з кандидатами від влади, оскільки вони не мають доступу до бюджетних коштів та державних і комунальних ЗМІ. Зважаючи на досвід минулих місцевих виборів є побоювання, що тиск на кандидатів "не від влади" буде посилюватись, а до ЗМІ та зустрічей з потенційними виборцями вони взагалі не будуть допущені.

Серед факторів, що створюють неконкурентне передвиборче середовище, є системне порушення законодавства про захист персональних даних, зокрема розсилання "іменних" привітань та запрошень Ігорем Циркіним, Іваном Ступаком, Сергієм Глазуновим, Анатолієм Крупським, Євгеном Морозенком, Дмитром Шпеновим.

Від імені таких потенційних кандидатів, як Євген Морозенко, Іван Ступак та Сергій Глазунов розподілялися продуктові набори та ліки серед пенсіонерів та ветеранів.

Доступ до управління бюджетом міста Дніпропетровська дозволяє потенційному кандидату, голові бюджетної комісії Євгену Морозенку лобіювати пропозиції щодо виділення коштів на проекти у Ленінському районі, а інші райони при цьому забуті.

Використовують владні можливості й Анатолій Крупський, Іван Ступак та Ігор Циркін, які замість того, щоб казати, що ремонти та дитячі майданчики зроблені та куплені бюджетним коштом, наголошують, що це зроблено за їхньої "підтримки".

Між тим, нами не зафіксовано активності, яка була б спрямована на викриття корупційних порушень, з боку представників опозиції. Так, на телеекранах з'являється голова обласного штабу Об'єднаної опозиції Андрій Павелко, але розповідає він не про виконання вже даних обіцянок, а про свою поточну діяльність у спортивній сфері та просить представників влади виконувати свої обов'язки.

Можливо, на активність депутатів Дніпропетровської міськради від опозиції вплинуло те, що цьогоріч кошти на виконання наказів виборців використовувалися лише депутатами від Партії регіонів, а депутати, що не входять до провладної фракції, нічого не отримали й обіцянки перед виборцями виконувати були не в змозі.

ЛИЦА

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Під тиском багатотисячних протестів нам дійсно вдалося уникнути швидкої капітуляції, але загроза повзучої капітуляції, з далекосяжними для держави та нації наслідками, є цілком реальною.Зе суттєво ско...
Максим Мірошниченко

Рейтинг влади падає

Очевидно, що в найближчий час ми побачимо фрагментацію влади. Із занадто різних елементів вона складається. Ці різноманітні групи воюють одна із одною через оці телеграмні зливи та інсайди. Портнов лю...
Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...
Максим Мірошниченко

Про деолігархізацію

Як свідчать розмови суркова із бородаєм про ріната, заяви коломойського та й результати останніх, передостанніх...та в принципі будь-яких виборів, реальна модернізація України можлива лише після усуне...