App Store Google Play

Міліція порадила депутатам самим штрафувати гавкучих собак

11.07.2012 13:25
У Дніпропетровську міліція не підтримала ініціативу міськради, яка 30 травня прийняла правила утримання домашніх тварин. Нові правила, зокрема, забороняють собакам гавкати в квартирах з 22.00 до 8.00. Про це пише "Сегодня".

"Міліція буде забезпечувати рішення міськради, але тільки в рамках "Правил утримання собак, котів та хижих тварин у населених пунктах", прописаних в Адміністративному кодексі Україні", - заявив заступник начальника відділу дільничних інспекторів ГУ МВС України в Дніпропетровській області Володимир Коробка.

Ця ухвала була прийнята ще в 1980 році і з тих пір не змінювалася, пише видання. А це означає, що ні про яку "собачу комендантську годину" і про обов'язкову стерилізацію собак небезпечних порід і мови бути не може. Причому так буде до тих пір, поки відповідні зміни не приймуть для всієї країни, а не конкретно для жителів Дніпропетровська.

"Рішення міськради більш прогресивне, і необхідно модернізувати законодавчу базу в цьому питанні на державному рівні. В Адміністративному кодексі, в статті 5, зазначено, що місцеві ради не можуть вносити зміни до статті 154, яка передбачає відповідальність за утримання тварин", - пояснив правову колізію Коробка. Простіше кажучи, міліція не взялася забезпечувати контроль за виконанням правил "поза законом", оскільки будь-який суд стане на сторону власника собаки і оскаржить будь-яке покарання за гавкіт та інше в цьому дусі.

Єдине, за що власники тварин можуть реально понести покарання - це за вигул собаки без повідка і намордника, а також у випадку, якщо тварина завдала шкоди здоров'ю людини.

"Порушення статті 154 веде до винесення попередження або адмінштрафу в розмірі від 17 грн до 51 грн. Повторне порушення протягом року веде до підвищення штрафу до 85 грн та конфіскації тварини. Наприклад, цього року в області вже було складено 342 адмінпротоколи за порушення цієї статті ", - розповів міліціонер.

Крім того, у статті зазначено, що вигулювати собак можна лише в спеціально відведених для цих цілей місцях. Щоправда, як 30 років тому, так і зараз, такі зони не визначені.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Відверто кажучи, давно втомився читати такі заголовки, як "Україні потрібен націоналізм!". "Націоналізм - саме те, що потрібно Україні". "Україні не вистачає націоналізму".Все це, звісно, прекрасно. І...
Під тиском багатотисячних протестів нам дійсно вдалося уникнути швидкої капітуляції, але загроза повзучої капітуляції, з далекосяжними для держави та нації наслідками, є цілком реальною.Зе суттєво ско...
Максим Мірошниченко

Рейтинг влади падає

Очевидно, що в найближчий час ми побачимо фрагментацію влади. Із занадто різних елементів вона складається. Ці різноманітні групи воюють одна із одною через оці телеграмні зливи та інсайди. Портнов лю...
Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...