App Store Google Play

На Дніпропетровщині може повторитись кубанська трагедія?

10.07.2012 14:07

Дніпропетровщина - один з найбільш техногенно забруднених регіонів країни, а науково-технічний прогрес, як відомо, несе неабияку загрозу людству. Зокрема, небезпеку становить експлуатація атомних станцій, хімічних підприємств, гребель, дамб тощо. Відтак, фахівці не виключають, що повторення трагедії, що сталася на Кубані, є ймовірним і для нашої області.

Про це розповів голова правління дніпропетровського громадського фонду «Дніпровські пороги» Ігор Шпирка під час конференції у інформаційному агентстві «Днепр Пост».

Громадський діяч виділяє три аспекти, на які варто звернути увагу. По-перше, каскад дніпровських гребель виробляє 3-3,5% в загальному балансі виробництва електроенергії в Україні, тоді як експорт електроенергії становить мінімум 20%. То чи так вже потрібні Україні гідроелектростанції?

По-друге, і це також важливий економічний чинник, на сьогодні водосховищами електростанцій затоплені 500 тис. га найродючіших земель. Ці землі могли б давати фантастичні врожаї та поповнювати казну держави. Насамкінець, пан Шпирка нагадав про підтоплення та підняття ґрунтових вод внаслідок утворення водосховищ, адже в одній Дніпропетровській області на осушення підвалів, осель й відведення підгрунтових вод витрачається більше коштів, ніж коштує енергія, яка виробляється електростанціями.

У 2008 році кафедра мінералогії і петрографії Національного гірничого університету виконувала заміри схилів порожистої частини Дніпра. З'ясувалося, що правий берег головної ріки знаходиться в русі, рухаючись на захід близько 1 см на рік. Але 1 см на рік - це 5-6 см за 5-6 років. Для такої споруди, як Запорізька ГЕС, побудованої на розламі гранітних платформ, це дуже серйозно.

Ігор Шпирка нагадав, що коли в 1941 році ДніпроГЕС був підірваний черво армійцями, в нижній течії Дніпра загинули за найскромнішими підрахунками більше 50 тис осіб. Якими можуть бути масштаби трагедії, якщо до велетенської хвилі додасться розгерметизація чи руйнування атомної електростанції в Енергодарі, важко навіть уявити!

На думку громадського активіста, проблема є і її треба вирішувати. Вихід вчені й громада бачать в плавному, поступовому спуску води, і в першу чергу, з Запорізької греблі.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Рейтинг влади падає

Очевидно, що в найближчий час ми побачимо фрагментацію влади. Із занадто різних елементів вона складається. Ці різноманітні групи воюють одна із одною через оці телеграмні зливи та інсайди. Портнов лю...
Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...
Максим Мірошниченко

Про деолігархізацію

Як свідчать розмови суркова із бородаєм про ріната, заяви коломойського та й результати останніх, передостанніх...та в принципі будь-яких виборів, реальна модернізація України можлива лише після усуне...
Юрій Фоменко

Сільський автобус

Сільський автобус кінця 70-х.Дочекавшись обвітреного і запиленого, задимленого і замученого сільськими дорогами ЛАЗа, вмощувалися на твердих його кріслах, бажано біля вікна. Гойдало, гицало, раз-у-раз...