App Store Google Play

До акції на захист мови в Дніпропетровську долучилися митці

07.07.2012 16:19
6 липня біля Дніпропетровського Театру опери та балету відбулася чергова акція з серії безстрокових протестів на захист української мови. Вона зібрала близько сотні небайдужих - активістів ВО «Свобода», партії «Наша Україна», «За Батьківщину», УНП, КУН, організацій «Батьківщина молода», «Спільна справа» та інших.

Активісти «Батьківщини молодої» проводили голосування серед перехожих: за українську чи за російську мову. Використаних бюлетенів за українську мову було помітно більше.

Лідер гурту «Вертеп» розпочав виступ із віршів Юрія Покальчука та його безсмертних слів «Вчіть нашу мову». Свій виступ музики розпочали з пісні «Мова», і заграли ще кількох патріотиних пісень. На майдані виступали також дніпропетровські поети.

«Нас єднає мова, нас єднає Україна, нас єднає пам'ять про тих героїв, які полягли за Україну. Ми недаремно стоїмо на цьому майдані - ми маємо згуртуватись», - цитує голову обласної організації Української народної партії Анатолій Сокоринський Радіо Свобода.

Радник голови ВО «Свобода» Андрій Денисенко також наголосив на силі єдності: «Цей режим буде намагатися експлуатувати людську байдужість, людську продажність - всі ті пороки, які притаманні людині вцілому і нашій, на жаль, послабленій українській нації. Так, ми нація постколоніальна, ми нація зі зламаною психікою, ми нація, з побитими ребрами, але ми нація не зі зламаним хребтом. Хребет наш - це могутність нашої єдності, наша солідарність».

Акція завершилася ухваленням резолюції, якою прийняли рішення зверненутися до КОДу для створення штабу координації акції протесту з метою повалення режиму Януковича.

Наступна акція протесту відбудеться в Дніпропетровську біля оперного театру о 18:00 9 липня. Організатори акції планують запросити до участі інших відомих в Дніпропетровську діячів культури.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Рейтинг влади падає

Очевидно, що в найближчий час ми побачимо фрагментацію влади. Із занадто різних елементів вона складається. Ці різноманітні групи воюють одна із одною через оці телеграмні зливи та інсайди. Портнов лю...
Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...
Максим Мірошниченко

Про деолігархізацію

Як свідчать розмови суркова із бородаєм про ріната, заяви коломойського та й результати останніх, передостанніх...та в принципі будь-яких виборів, реальна модернізація України можлива лише після усуне...
Юрій Фоменко

Сільський автобус

Сільський автобус кінця 70-х.Дочекавшись обвітреного і запиленого, задимленого і замученого сільськими дорогами ЛАЗа, вмощувалися на твердих його кріслах, бажано біля вікна. Гойдало, гицало, раз-у-раз...