App Store Google Play

Акафіст до пресвятої Богородиці

03.07.2012 17:00

Доброю традицією Дніпропетровської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату є щонедільний спів акафістів до пресвятої Богородиці у храмах обласного центру та Дніпропетровського району за участі правлячого архиєрея єпархії, Преосвященнійшого Симеона, єпископа Дніпропетровського і Криворізького, та духовенства. У неділю, 1 липня, акафіст співали у Свято-Духівському храмі, що знаходиться на просп. Металургів, 43.

Під час Богослужіння Владика Симеон звершив чин єлеєпомазання священиків та парафіян. Храмовим хором керував настоятель протоієрей Ярослав Малерик. Після маслособорування відбулося читання колінноприклонних молитв. На завершення акафісту проповідь виголосив протоієрей Василь Максимович.

О. Василь підкреслив, що пресвята Богородиця заступиться перед Богом за будь-якого грішника. Для цього потрібно лише бажання самої людини, а також молитви до Матері Божої. Священнослужитель розповів про розмову двох жінок, одна з яких жалілася, що її діти забули про неї, а вона нічого від них не вимагає: один лише дзвінок, щоб діти поцікавилася про здоров'я матері. Так само і Божа Матір нічого не потребує від людей, окрім щирої молитви до неї.

Далі із проповіддю виступив єпископ Симеон. Владика наголосив, що головне у житті людини - віра. Віра ця має бути щирою. Як приклад він навів історію про капернаумського сотника, в якого захворів слуга. Він, будучи язичником, настільки сильно увірував у Господа, що Ісус Христос поставив цього сотника у приклад і сказав: "І в Ізраїлі не знайшов Я такої віри" (Мф. 8, 10).

На завершення своєї проповіді архипастир привітав усіх присутніх з недільним днем і закликав парафіян бути вірними Церкви Христової не лише на словах, а й на справах.

Свято-Духівський храм - один із перших храмів УПЦ Київського Патріархату у Дніпропетровську. Храм працює із 15 червня 1994 року. Наразі стараннями громади та настоятеля храму протоієрея Ярослава Малерика відбувається ремонт будівлі: ведеться обшиття стін пінопластом та їх фарбування, розпочато реставрацію купола, залито фундаменти під хрестильню та дзвіницю. Двері храму відчинені для всіх людей. Богослужіння відбуваються щодня.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Відверто кажучи, давно втомився читати такі заголовки, як "Україні потрібен націоналізм!". "Націоналізм - саме те, що потрібно Україні". "Україні не вистачає націоналізму".Все це, звісно, прекрасно. І...
Під тиском багатотисячних протестів нам дійсно вдалося уникнути швидкої капітуляції, але загроза повзучої капітуляції, з далекосяжними для держави та нації наслідками, є цілком реальною.Зе суттєво ско...
Максим Мірошниченко

Рейтинг влади падає

Очевидно, що в найближчий час ми побачимо фрагментацію влади. Із занадто різних елементів вона складається. Ці різноманітні групи воюють одна із одною через оці телеграмні зливи та інсайди. Портнов лю...
Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...