App Store Google Play

26-річний депутат дав майстер-клас рішення проблеми розташування бізнесу

03.07.2012 18:01
На останній 25-й сесії Дніпропетровської міської ради шостого скликання було прийняте рішення «Про передачу земельної ділянки площею 0,0489 га по вул. Робочій 23-К (Красногвардійський район) громадянину Кривошеєву Є.В. в оренду по фактичному розміщенню незавершеного будівництва».

Згадане рішення є прикладом правового нігілізму, який став фактично нормою в Дніпропетровській міськраді, особливо, коли мова заходить про земельні питання, адже навіть з формулювання назви стає зрозумілим, що забудова була розпочата на ділянці, яка не перебувала в оренді, інакше кажучи - шляхом самозахоплення.

Згідно ч.1 ст. 376 Цивільного Кодексу, житловий будинок, будівля, споруда, інше нерухоме майно вважаються самочинним будівництвом, якщо вони збудовані або будуються на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без належного дозволу чи належно затвердженого проекту.

Для того ж, аби розпочати будівництво на земельній ділянці комунальної власності міста зацікавлена особа подає до міської ради клопотання, у якому обґрунтовує необхідності відведення земельної ділянки, її орієнтовний розмір, бажане місце розташування об'єкта із зазначенням їх на генеральному плані, умови викупу земельної ділянки. До клопотання додається технічна документація щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі.

Після цього міська рада має призначити торги, на підставі яких і укладається договір оренди. Щоправда, Земельний Кодекс передбачає цілу купу виключень, коли торги проводити не треба. У будь-якому випадку, спочатку встановлюється право оренди, потім розробляється проектна документація, а вже потім розпочинається будівництво.

Але не треба занадто заглиблюватися у юридичну казуїстику, якщо ти - депутат тієї самої міської ради, хоча б і від опозиційної фракції. А надто - якщо твоя мама - начальник одіозного Дніпропетровського БТІ та депутат обласної ради.

Місцеві мешканці стверджують, що будівлю розпочинала інша людина, якій на певному етапі «вирішення питань» виявилося легше продати недобуд, аніж продовжувати незаконне будівництво. У одного ж із наймолодших депутатів міськради питань з дозволами не виникло, тож незабаром слід чекати й наступного рішення - про безоплатну передачу земельної ділянки цьому скромному громадянину «за фактичним розміщенням нерухомого майна». Адже починаючи з 27 червня пан Кривошеєв веде своє приватне будівництво на легально орендованій землі.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Відверто кажучи, давно втомився читати такі заголовки, як "Україні потрібен націоналізм!". "Націоналізм - саме те, що потрібно Україні". "Україні не вистачає націоналізму".Все це, звісно, прекрасно. І...
Під тиском багатотисячних протестів нам дійсно вдалося уникнути швидкої капітуляції, але загроза повзучої капітуляції, з далекосяжними для держави та нації наслідками, є цілком реальною.Зе суттєво ско...
Максим Мірошниченко

Рейтинг влади падає

Очевидно, що в найближчий час ми побачимо фрагментацію влади. Із занадто різних елементів вона складається. Ці різноманітні групи воюють одна із одною через оці телеграмні зливи та інсайди. Портнов лю...
Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...