App Store Google Play

Фестиваль «Краще місто» - як усе в нашому місті

02.07.2012 10:46

Чотириденні літні свята, якими слід завдячувати Конституції України і уряду Миколи Азарова, дозволили українцям добряче відпочити. Найбільш активні, молоді й завзяті відпочивали разом з кількома відомими українськими та зарубіжними музичними колективами на березі Самари, беручи участь у фестивалі «Краще місто».

Не можна не погодитися з ідеологом, натхненником і врешті-решт організатором дійства продюсером Костянтином Дудком, який зауважив, що рок-фестиваль - подія для Дніпропетровщини й усієї України непересічна. Організатори, які підійшли до справи з розмахом, багато в чому приємно здивували не балувану масштабними перфомансами дніпропетровську публіку.

Під час фестивалю були задіяні три сцени, одна з яких - так звана Сцена Відкриття - працювала у безкоштовній зоні, тож молодих і талановитих виконавців, більшість з яких представляли Дніпропетровськ і область, могли послухати всі охочі, інша - Сцена Лаунж з ді-джеями - працювала у зоні VIP. Трансфер глядачів здійснювався майже цілодобово комфортабельними автобусами до центра Дніпропетровська. Організатори надавали можливість повного пансіону з харчуванням, купанням, відпочинком на березі річки й проживанням у палатках.

Не обійшлося й без участі обласної адміністрації. Зовні здалося, що губернатор Дніпропетровщини Олександр Вілкул взяв участь у фестивалі у якості «почесного байкера» та дав старт виступам музичних колективів. Насправді ж відведення території, охорона і забезпечення порядку, включаючи перекриття на відрізку більше кілометра траси міжнародного значення - зусилля, варті уваги.

Але найголовнішим на будь-якому музичному фестивалі є музичне дійство, яке вдалося на славу. Хоча список виконавців і нагадував збірну солянку з різних стилів, епох і, відповідно, мав знаходити відгук у різних глядачів, тим не менш практично жоден виступ не пройшов без захопленого підспівування й підтанцьовування кількох тисяч фанів. І навіть попри прикрість, що у другий день музиканти різних гуртів пересварилися через налаштування звуку, через що затримали все дійство майже на годину, народ, який зібрався на фестиваль відпочивати - а отже не помічати часу - проблем не відчув.

Аби бути об'єктивним, слід відзначити певну неготовність організаторів до прийняття великої кількості народу і його, не музичного, а просто людського обслуговування. Непогана по суті ідея використовувати замість грошей на фестивалі «fun-tick-и» перетворила вільний (а іноді й концертний) час багатьох фанів на стояння в кількагодинній черзі до єдиного обмінника. Не меншою проблемою для тих, хто приїхав на запрошення дійсно відпочити й пофестивалити (тобто ночував і днював у таборі), було й поїсти та попити. Черга за їжею в обідній час тривала до двох годин, трохи меншою була черга до напоїв.

Не кращою була ситуація і для тих, хто обрав для себе варіант ночувати вдома чи купував квиток лише на один день. Автобуси, які мали сполучати фестиваль з містом, виявилися нездатними забрати о 2-3 годині ночі близько двох тисяч фанів, які вирішили залишити фестиваль одночасно. В силу гарного настрою, втоми й великої кількості випитого, майже кожен вважав, що має їхати саме оцим автобусом, а не тим, що «приїде за 20 хвилин», а оскільки жодної охорони порядку на стоянці організовано не було, фани мало не перекинули автобус, у який набилося чи не сотня людей.

Що ж до головної потреби будь-яких фанів на фестивалі, де, нехай і втридорога і через велику чергу, але основним напоєм є пиво - організація була провалена вщент. 28 кабінок з профнастилу, які мали забезпечувати потреби 8-10 тисяч постійних учасників фестивалю у не концертний час, були розтрощені ще в перший день. Річ у тім, що прохід до 36 пластикових біотуалетів відкривався лише з початком концерту, тож не всі витримували годинні черги, і як тільки стемніло, народ почав ходити до найближчих кущів.

На тлі усіх цих незручностей для людей, які виклали мінімум по 320 гривень (добовий квиток плюс дорога) за можливість взяти участь у єдиному за 20 років «рок-фестивалі» той факт, що прибулим у перший день о 12:30 журналістам до 16:00 не могли роздрукувати й видати акредитацію, виглядає дрібницею. Адже до організації фестивалю було залучено якихось 750 осіб - де ж знайти вільні руки...

Фото - «Дніпропетровськ: Коментарі», "В городе"

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Рейтинг влади падає

Очевидно, що в найближчий час ми побачимо фрагментацію влади. Із занадто різних елементів вона складається. Ці різноманітні групи воюють одна із одною через оці телеграмні зливи та інсайди. Портнов лю...
Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...
Максим Мірошниченко

Про деолігархізацію

Як свідчать розмови суркова із бородаєм про ріната, заяви коломойського та й результати останніх, передостанніх...та в принципі будь-яких виборів, реальна модернізація України можлива лише після усуне...
Юрій Фоменко

Сільський автобус

Сільський автобус кінця 70-х.Дочекавшись обвітреного і запиленого, задимленого і замученого сільськими дорогами ЛАЗа, вмощувалися на твердих його кріслах, бажано біля вікна. Гойдало, гицало, раз-у-раз...