App Store Google Play

На Січеслащині відбувся дитячий козацько-краєзнавчий табір-експедиція

27.06.2012 08:36

На Богородицькій фортеці вже традиційно пройшло таборування козаків та джур під назвою «Кодацька паланка 2012». В цьому році на історичному місті козаки Кодацької паланки готували команду 134 школи м. Дніпропетровськ, яка прийме участь у Всеукраїнських змаганнях «Сокіл-джура» та буде захищати честь Січеслава.

Кожен рік таборування починається на Богородицькій фортеці, але при цьому заходи проходять різноманітно і відрізняються своєю наповненістю. Цей рік також був особливий, бо юнаки та дівчата розташувалися у таборі з археологами нашого Січеславського університету ім.О.Гончара, при цьому вони стали першими свідками великого відкриття вчених істориків, які нарешті знайшли перше поселення містечка Самарь, яке було згадане ще у грамоті польського короля Стефана Баторія, у якому він визнавав це містечко за козаками, а це майже на два століття добавляє віку нашому місту.  Джури нетільки були свідками , але і самі з лопатами в руках допомагали археологам, за що ті були дуже вдячні , та з радістю ділилися знаннями про літопис рідного краю.

Ще одна подія яка вразила джур - це свято «Івана купала», яке саме у ці дні проводили рідновіри . Діти залучилися до старовинних обрядових дій які вони може і бачили, але вперше долучилися та прийняли участь у обрядах які своїми коріннями уходять у далеке минуле і пов'язує кожного українця материнською пуповиною з рідною землею.

Головними подіями стало саме таборування, на якому діти вчилися виживати без батьківської опіки. Тому самостійно розгорнули табір, розвели вогонь і хоча з допомогою козаків, але приготували собі їжу. 

Вночі і в день проходили навчання по орієнтуванню на місцевості, стройовій підготовці з піснею та займались тактичними навчаннями .
Після закінчення таборування як завжди не хотілося від'їжджати додому , але додавало наснаги , що це тільки перший етап , а наступного дня їх чекають нові випробування на новому місті.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...