App Store Google Play

Взяв і з'їв

25.06.2012 09:47
Нещодавно Азаров, голова Партії Регіонів  та  прем'єр-міністр в одній демократичній іпостасі, видав: "Люди бояться зміни влади". Далі парт-прем'єр розвинув свою старечу фантазію: "Люди відчули, що стабільність влади і стабільність державної політики, прогнозованість розвитку дозволяють їм планувати для себе краще життя, будувати його своїми руками, і бояться втратити".

Дивовижно, але в реальному житті  прості  люди однаково клянуть професіоналів-покращувачів, як на сході, так і в центрі й заході держави. Ну, може  відрізняється трошки  набір  матюків. Звідки ці фантазії старця-поліглота?  Щось в заяві Азарова почерпнуто з  голлівудського "Хвіст махає собакою" - типу ролика  "коней на переправі не міняють". А трошки  - із пізнього совка, коли розвал СРСР подавався як кінець світу. Гадаєте  Микола Янович не володіє зрізом народних настроїв? Треба бути повним недоумком, щоб самому вірити у це - коли навіть закриті соціологічні  дані  вказують на обвал  підтримки "ядерного" електорату в базових областях біло-блакитного "покращення".  Янич до ізольованих  мрійників  Межигір'я  точно не належить - отже заява носить чисто виборчий характер і показує, як будуть вести кампанію влади.    

"Руїну"  повісять на  "папєрєдніків", мовний закон Колєснічєнка-Ківалова - прив'яжуть до виконання обіцянок, а решта - рутинна психологічна атака і зомбуюча пропаганда: "ви що, хочете ще гірше?!". Психологи кажуть, що такий букет методів, підкріплений грошовими подачками та обдзвоном кол-центрів  простих  смертних на південно-східних землях сущих із страшилками "тільки спробуйте не проголосувати за ПР", який вже почався, дасть кращі відсоткові плоди, ніж у 2004 році.    

Старовинна совєтська приказка вчить: "проти лома - немає прийома, якщо... немає іншого ломика". Бульдозер може спинити або танк, або хоча б інший бульдозер. Чи має суспільство або партійна опозиція  "танки чи бульдозери"?  Не смішіть мої тапочки, кажуть в Одесі, де вже два роки бандит "Марадонна", що повернувся із кримінального розшуку,  не лише чується фривольно, а ще й рулить у владі загоном місцевих  фашистів.  Отже, у сухому залишку - народ без лома, без бульдозера.

Як навчав мудрий Ґанді - потрібен інший механізм спротиву.

Чи можливо зняти "стокгольмський синдром виборця" і  на словах роз'яснити людям, що перевірити  владі за кого голосувалося  у заштореній кабінці ніяк не вдасться?! Теоретично - можливо, але це має бути щоденна робота  агітаторів, які від дверей до дверей  простими словами  мають роз'яснювати  цю  психотропну  маніпуляцію владних пропагандистів.  Прості ж заклики: беріть подачки від  влади й голосуйте по совісті - мало дієві. Страх і практика масового психозу та історична генетична  пам'ять  радянського минулого малюють  епічну картину тотального контролю.     

Щоб розбити стереотип "великий брат стежить за тобою",  необхідно армію грамотних агітаторів, яким бажано мати ще й навички психологів.  Де ж її взяти?  Опозиція, окрім агітбригад та  рекламних щитів,  навіть не намагається  створити щось подібне. Низка громадських організацій, яка взялася за контроль політичної глини, з якої зліплені фігурки майбутніх обранців, спромоглася лише донести інформацію заледве 15 відсоткам в інтернеті сущих. А ці користувачі і так добре поінформовані, які мудаки  вкотре  хочуть осідлати бюджет. Зайве переконувати переконаних. А вибори - це також мільйонні маси безінтернетного контингенту, який насправді  нічого не знає і нічим і не цікавиться.     

Отже, головна проблема - це вкотре спробувати пояснити бідним радянським людям механізм делегування  своєї волі  через вибраних представників до влади.  У суспільствах, де кількість  громадян переважає число жлобів на квадратний кілометр території, такий механізм працює вже понад  століття. Надіятися, що совки цього разу просто масово проігнорують похід до виборчих дільниць - найбільша дурниця.  Халявна випивка й закуска та безкоштовні автобуси на дільниці - і проблема колективного походу біомаси знята. Про готовність продатися за готівку марно й згадувати.   

Тому, єдиний  порятунок  результату виборів - це 100 відсоткова явка громадян та мінімалізація явки совєтських гомункулів, які голосують строєм. Необхідно використати по-максимуму  розчарування вчорашнього виборця влади та відсутність графи "проти всіх". Достатньо зосередити увагу на 21 "реформі" команди професіоналів. Це той випадок, коли один анекдот про "покращення", розказаний у потязі Хюндай, збере більше майбутніх голосів, ніж сотня дорогих біг-бордів при дорозі.     

Мобілізація учорашніх розчарованих Майданом  на порядок легша, ніж  переконання совка у цінності  Української держави та виборної демократії.  Для нинішньої  опозиції така організація  виборця-громадянина -  останній шанс залишитися в політиці. І останньою барикадою для опозиції з лав "папєрєдніков" буде так званий закон КаКі - "мовно-язиковий" проект Калєснічєнка-Ківалова. Поле для маневру у влади значно ширше - від фальсифікації зразка 2004-го і аж до путінського сценарію 12-літньої давності.    

Тому, щоб у виборця з'явилась ціль прийти та обирати, опозиція зобов'язана зробити СВІЙ вибір: або з'їсти Какі, або перетворитися на цю субстанцію. Як у старому анекдоті, про Івасика-Телесика, який човником втікає по течії  річки, а його наздоганяє велика купа лайна. І от витягнув Івасик свою дерев'яну ложку і з'їв усю купу. Ось так, дітки, добро перемагає зло...

ТСН

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...