App Store Google Play

Перинатальний центр таки відкрили, але реформа медицини продовжиться

21.06.2012 12:12
Прем'єр-міністр України Микола Азаров відкрив у Дніпропетровську другий у регіоні перинатальний центр в рамках реалізації Національного проекту «Нове життя - нова якість охорони материнства і дитинства». Таким чином в Дніпропетровській області завершено створення системи перинатальної допомоги.

На перерізання стрічки зібрався не тільки весь місцевий бомонд у вигляді презставників обласної та міської адміністрації, олігарха Віктора Пінчука та депутатів, а й частина київського, що подорожує у свиті прем'єра. Останній і перерізав символічну стрічку перед новим перинатальним центром.

«Це шостий перинатальний центр за понад рік в Україні в межах Національної програми. Відкриття подібних центрів спрямовано на значне зниження смертності при народженні дітей. Я думаю, що ми справимося з цим завданням», - заявив Микола Азаров. Від імені уряду він подарував новому центру відеоларингоскоп.

Також під час відкриття центру виступив голова правління благодійної організації «Фонд Віктора Пінчука - соціальна ініціатива» Віктор Пінчук. Він передав перинатальноиу центру 61 одиницю медичного обладнання на загальну понад суму 4,166 млн грн. Бізнесмен заявив, що Дніпропетровський центр на сьогодні - найкращий перинатальний центр в Україні.

У перинатальному центрі створені усі необхідні умови для надання своєчасної та якісної перинатальної допомоги матерям та дітям. Центр розрахований на понад 4 тис пологів на рік. Центр складається з акушерського та гінекологічного корпусів, які розраховані на 200 ліжко-місць. Медичну допомогу матерям та новонародженим надаватимуть 560 кваліфікованих фахівців, з яких 4 кандидатів медичних наук та 2 заслужених лікаря України.

Загальна площа перинатального центру - 18,2 тис кв м. Вартість об'єкта - 98,4 млн грн, з них 25,2 млн грн - вартість сучасного медичного обладнання. Всього на створення центру з держбюджету було виділено 59,5 млн грн. та 35,1 млн грн з обласного бюджету.

Перший у Дніпропетровській області міжрайонний перинатальний центр було відкрито у Кривому Розі у грудні 2011 року. За час існування центру проведено вже близько 1 400 пологів (з них 61% - у жінок з ускладненим перебігом вагітності). Медичний заклад розрахований на 154 ліжко-місця та 3 тис пологів на рік.

Відкриваючи лікарню, Микола Азаров запевнив, що його сильно турбує хід медичної реформи в області.

«Нас це дуже турбує. Я звертаюся до медиків - вас влаштовує нинішній стан медицини?», - запитав Азаров медпрацівників, які зібралися перед перинатальним центром. Прем'єр-міністр запропонував медикам підняти руки. Подивившись на реакцію, Микола Янович заявив: «Нікого не влаштовує?».

«Реформу проводити потрібно, щоб стало краще людям. Важливо, як робити медичну реформу», - наголосив він.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...