App Store Google Play

Перинатальний центр таки відкрили, але реформа медицини продовжиться

21.06.2012 12:12
Прем'єр-міністр України Микола Азаров відкрив у Дніпропетровську другий у регіоні перинатальний центр в рамках реалізації Національного проекту «Нове життя - нова якість охорони материнства і дитинства». Таким чином в Дніпропетровській області завершено створення системи перинатальної допомоги.

На перерізання стрічки зібрався не тільки весь місцевий бомонд у вигляді презставників обласної та міської адміністрації, олігарха Віктора Пінчука та депутатів, а й частина київського, що подорожує у свиті прем'єра. Останній і перерізав символічну стрічку перед новим перинатальним центром.

«Це шостий перинатальний центр за понад рік в Україні в межах Національної програми. Відкриття подібних центрів спрямовано на значне зниження смертності при народженні дітей. Я думаю, що ми справимося з цим завданням», - заявив Микола Азаров. Від імені уряду він подарував новому центру відеоларингоскоп.

Також під час відкриття центру виступив голова правління благодійної організації «Фонд Віктора Пінчука - соціальна ініціатива» Віктор Пінчук. Він передав перинатальноиу центру 61 одиницю медичного обладнання на загальну понад суму 4,166 млн грн. Бізнесмен заявив, що Дніпропетровський центр на сьогодні - найкращий перинатальний центр в Україні.

У перинатальному центрі створені усі необхідні умови для надання своєчасної та якісної перинатальної допомоги матерям та дітям. Центр розрахований на понад 4 тис пологів на рік. Центр складається з акушерського та гінекологічного корпусів, які розраховані на 200 ліжко-місць. Медичну допомогу матерям та новонародженим надаватимуть 560 кваліфікованих фахівців, з яких 4 кандидатів медичних наук та 2 заслужених лікаря України.

Загальна площа перинатального центру - 18,2 тис кв м. Вартість об'єкта - 98,4 млн грн, з них 25,2 млн грн - вартість сучасного медичного обладнання. Всього на створення центру з держбюджету було виділено 59,5 млн грн. та 35,1 млн грн з обласного бюджету.

Перший у Дніпропетровській області міжрайонний перинатальний центр було відкрито у Кривому Розі у грудні 2011 року. За час існування центру проведено вже близько 1 400 пологів (з них 61% - у жінок з ускладненим перебігом вагітності). Медичний заклад розрахований на 154 ліжко-місця та 3 тис пологів на рік.

Відкриваючи лікарню, Микола Азаров запевнив, що його сильно турбує хід медичної реформи в області.

«Нас це дуже турбує. Я звертаюся до медиків - вас влаштовує нинішній стан медицини?», - запитав Азаров медпрацівників, які зібралися перед перинатальним центром. Прем'єр-міністр запропонував медикам підняти руки. Подивившись на реакцію, Микола Янович заявив: «Нікого не влаштовує?».

«Реформу проводити потрібно, щоб стало краще людям. Важливо, як робити медичну реформу», - наголосив він.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Ярема ГАЛАЙДА

Правосеки, з ювілеєм!

Ну що, правосеки!  Зі святом вас)))Цього дня у 2014 був заснований Добровольчий Український Корпус Правого Сектора, якщо хтось щось забув. Майже рік відносив цей шеврон і я. На початку «пол...
Костянтин Когтянц

Замах на серце країни

До загрози Разумкова перенести столицю України в Умань слід поставитися більш ніж серйозно. Тим більше, що цій ідеї біля 20 років.Коли Кучма вперше зіткнувся з масовими протестами, він озвучив «...
Слідом за численними віртуальними партіями та мажоритарниками-блогерами у рекламі Фейсбуку раптово (ні) з’явилася якась дивна «Партія ̶Ш̶а̶р̶і̶к̶о̶в̶а̶Шарія». Спочатку я не повірив,...
Отже, як на мене, досить вже у розпачі заламувати руки і шукати винних у тому, що ПАРЄ так очікувано проголосувала за повернення Московії до участі в засіданнях.Поразка нашої дипломатії цілком законом...