App Store Google Play

ОСББ та ЖБК - без землі, що "Летучі голандці"

20.06.2012 09:01

У ресурсному центрі Дніпропетровської міської Асоціації «Наш дім» у рамках реалізації програми «РЕФОРМУВАННЯ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА ЧЕРЕЗ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПЕРЕДАЧІ ПРИБУДИНКОВОЇ ТЕРИТОРІЇ ОСББ» пройшла серія зустрічей-семінарів з головами ЖБК та ОСББ.

Тема дуже важлива, бо стосується земельних питань. За підтримки Міжнародного Фонду «Відродження», Асоціація «Наш дім» мала можливість забезпечити роботу та залучити фахових спеціалістів з землевпорядкування та архітектури для вирішення проблемних питань, що виникають , починаючі з підготовки та збору необхідних документів для оформлення правовстановлюючого акту на право користування земельною ділянкою, що є прибудинковою територією ОСББ та ЖБК.

У місті Дніпропетровську , близько тисячі ЖБК та ОСББ, а земельне питання вирішене тільки у двох. Ще у 2008 році ЖБК та ОСББ зверталися до міської ради, що б депутати «спустили їх будинки на землю», бо без вирішення цього питання виникала маса проблем. Одна з таких - незаконні забудови на прибудинковій території, друга - невизначеність меж призводила до непорозумінь з виконавчими службами міста, які під загрозою штрафів примушують ЖБК та ОСББ утримувати спірні ділянки землі, на яких розташовані кіоски, базари та інші об'єкти, що не мають ніякого відношення до будинку. Така ситуація гальмує створення нових ОСББ, бо без земельної ділянки будинок - просто купа будівельних матеріалів, які не дають мешканцям впевненості на майбутнє. І це третя глобальна проблема.

Робоча група проекту під керівництвом депутата Дніпропетровської міської ради, кандидата юридичних наук, доцента кафедри цивільно-правових дисциплін Академії митної служби України, Пилипенко Анжеліки Анатоліївни, на одному з засідань виступила з ініціативою створення коаліції між Асоціацією «Наш дім» та ОСББ і ЖБК, що зацікавлені в оформленні земельних ділянок і розробці ефективного і простого механізму їх відведення.

На останньому засіданні голови ЖБК та ОСББ зустрілися з профільними спеціалістами - заступником начальника ГоловАПУ Чайкою Ларисою Василівною, заступником директора землевпорядного підприємства «Градзем» та головним спеціалістом відділу реформування міського Управління житлового господарства Петровою Іриною Анатолівною. В процесі спілкування спеціалісти розповіли, з чого потрібно починати, які документи потрібно підготувати, визначили процедуру подання заяви та поетапність процедури оформлення земельних ділянок. Звернули увагу на недосконалість та суперечливість чинних нормативних актів, що регулюють зазначені питання, наголосили на нюансах, які можуть завадити при оформлені прибудинкової території.

З'ясувалося, що у тих будинках, де виведені квартири у нежитлові приміщення, а власники - підприємці вже орендували земельні ділянки на прибудинковій території ЖБК або ОСББ, мешканці вже не зможуть оформити землю у постійне користування. У них є два шляхи - або також оформлювати оренду земельної ділянки, або оскаржувати дії підприємців-сусідів в суді. Для багатьох ця звістка була шокуючою, бо ніхто навіть не підозрював, що підписуючи дозвіл на відкриття на першому поверсі аптеки, магазину та інших об'єктів підприємницької діяльності всі мешканці будинку автоматично стають заручниками ситуації і будуть змушені витрачати більші кошти ніж ті, що не мають у будинку підприємців.

докладніше - у відеоматеріалі

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...