App Store Google Play

МММ впав. Наївні ще лишаються

31.05.2012 08:45
Зранку у середу, 30 травня, в інтернеті поширилися чутки, що фінансова піраміда "МММ-2011" завалилась. Вкладників нібито попередили, що грошей немає і не буде. У всіх філіях повністю припинили виплати вкладів.

За непідтвердженою інформацією, всі гроші, які були у представництвах МММ, вивезені у невідомому напрямку, рахунки обнулені та заморожені.

Кореспонденти ТСН спробували з'ясувати, наскільки правдива ця інформація. Кіоски МММ не зачинені. Щоправда бачити журналістів там були не раді. Працівники одразу викликали охорону та виштовхали знімальну групу. Кажуть, що працюють у звичному режимі, а більшою інформацією не володіють.

Мавроді закликає вкладників "трохи" потерпіти

У своєму блозі засновник "МММ" Сергій Мавроді визнав призупинення виплат і закликав вкладників до терпіння.

"Все зараз залежить від вашої поведінки. Зараз слід було б ввести мораторій добровільний на виплати. Не забирати їхні гроші, не те що два тижні - місяць-два. Розумію, що звучить жахливо, але що таке місяць-два? Отримаєте ви всі свої відсотки, ніхто не зацікавлений в тому, щоб вас їх позбавляти", - заявив Мавроді у черговому відеозверненні.

Також Мавроді повідомив, що головна проблема полягає у зменшенні припливу нових вкладників, а тому їм-то якраз слід все виплачувати, а в системі треба ввести заборону на негативні висловлювання про МММ.

"Пам'ятайте, що всі ці проблеми тимчасові, все вирішиться, всі ви свої гроші отримаєте, може, трохи пізніше, ніж хотілося б. На війні, як на війні", - резюмує він.

На часі нових вкладників продовжують активно зазивати стати учасниками системи ,повідомляє "Сегодня". У Києві та Дніпропетровську пройшли вуличні акції - перехожим дарували квіти, книгу Мавроді та листівки із закликом стати учасником піраміди.

Перші жертви піраміди "МММ"

Тисячники (головні розпорядники фінансів в МММ) заспокоюють людей. "Працюємо і процвітаємо, хоча систему і реорганізують. Ми виконуємо виплати", - розповів тисячник Дмитро з Дніпропетровська.

Він повідомив, що було закрито "мертві десятки" - людей-споживачів, які замість вкладання грошей в піраміду витягали з системи. "У нас є ревізійний відділ, який ці десятки розформовує", - додав Дмитро.

Схоже, що ці "мерці" і стали першими жертвами піраміди.

"Мій чоловік - десятник, після скасування бонусів ми вирішили зняти гроші 15 своїх учасників. Керівники наїхали на чоловіка, що він поганий десятник. Ми хочемо повернути хоча б те, що вклали, але з мораторієм грошей нам не бачити", - написала на форумі Олена.

Що повернути гроші не вдасться, згоден і юрист Василь Мірошниченко.

"На момент краху в піраміді зазвичай вже немає грошей, вони виведені за кордон. Мавроді все продумав. Він начебто відношення до цього не має, він лише автор ідеї. Люди ж не вкладають гроші, а дарують! Хто може їм це заборонити? Система обов'язково завалиться, жоден бізнес не може дати таких доходів, які обіцяли в МММ. Поки є нові вкладники - відсотки платять. Коли їх приплив закінчується, піраміда вмирає", - пояснив юрист.

Нагадаємо, вперше фінансова піраміда "МММ" була заснована ще у кінці 80-х і стала однією із найбільших фінансових афер. За різними оцінками, участь у піраміді взяли від 10 до 15 мільйонів вкладників. Суму втраченого оцінювали в мільярди рублів.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Під тиском багатотисячних протестів нам дійсно вдалося уникнути швидкої капітуляції, але загроза повзучої капітуляції, з далекосяжними для держави та нації наслідками, є цілком реальною.Зе суттєво ско...
Максим Мірошниченко

Рейтинг влади падає

Очевидно, що в найближчий час ми побачимо фрагментацію влади. Із занадто різних елементів вона складається. Ці різноманітні групи воюють одна із одною через оці телеграмні зливи та інсайди. Портнов лю...
Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...
Максим Мірошниченко

Про деолігархізацію

Як свідчать розмови суркова із бородаєм про ріната, заяви коломойського та й результати останніх, передостанніх...та в принципі будь-яких виборів, реальна модернізація України можлива лише після усуне...