App Store Google Play

Жінки закликають помолитися за героїв та волю України

24.05.2012 10:00
Ініціативна група - Дніпропетровська обласна організація Всеукраїнського жіночого товариства ім. Олени Теліги та представники національно-патріотичних громадських організацій Дніпропетровщини - звернулися до обласних осередків ВЖТ в Україні та споріднених партій і організацій 27 травня провести у своїх містах панахиди по Симону Петлюрі та усіх Героях визвольних змагань за честь і волю України.

На це звернення на сьогодні вже відгукнулись у трьох регіонах. Зокрема, у м. Кам'янці-Подільському (Хмельницька обл.) молитимуться у двох храмах УАЦ Київського патріархату: Церква святих Петра і Павла і Троїцької церкви, а також у Храмі свщм. Йосафата, що належить до Української Греко-Католицької церкви. Підтримають їх Християни віри Євангельської. Про це повідомив Олег Димчук, координатор громадського політичного руху «Гідність».

В Кобеляках громадськість збереться в Храмі святого Юрія (УПЦ КП). Відгукнулись також і у Вінниці, поминальний молебень служитимуть також у храмах УПЦ Київського патріархату.

У місті Дніпропетровському панахида відбудеться у Храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських УПЦ КП. За адресою: м. Дніпропетровськ, вул. Рилеєва, 36 (ж/м Лівобережний-3).

Особливо важливо і знакове, що поминальна молитва 27 травня ц.р. по Петлюрі та Героях України розпочнеться в усіх містах одночасно: о 12:00 за київським часом.

День Героїв або Свято Героїв - щорічне свято в Україні, встановлене на честь українських вояків - борців за волю України, передовсім, лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, січових стрільців та вояків Армії УНР, УПА та діячів ОУН.

Свято започатковане у 1941 році Другим Великим Збором Організації Українських Націоналістів, який постановив щороку, 23 травня, святкувати День Героїв. Свято було приурочене до сумного дня 23 травня 1938 року, коли в Роттердамі було вбито Євгена Коновальця. Було також обумовлено, що саме у травні пішли з життя «кращі сини України XX століття»: Микола Міхновський, Симон Петлюра та Євген Коновалець.

До здобуття Україною незалежності свято відзначали підпільно. З проголошенням незалежності його знову почали святкувати. Для зручності день свята було перенесено на останню неділю травня. Хоча, станом на 2012 рік День Героїв не став офіційним державним святом.

Однак, якщо влада сьогодні не вважає героями тих, хто поклав своє життя за волю держави, якою вона керує, то це не означає, що ми також забуваємо про Героїв нації. Тож, долучіться до нашої спільної молитви 27 травня. Миром помолімося і на Заході, і на Сході України, в усіх її містах і селах! Це стане гідним пошануванням Героям і таким чином наблизить наш дух до тих висот, з яких дивляться на нас їхні безсмертні душі.

Слава Героям! Слава Україні!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Під тиском багатотисячних протестів нам дійсно вдалося уникнути швидкої капітуляції, але загроза повзучої капітуляції, з далекосяжними для держави та нації наслідками, є цілком реальною.Зе суттєво ско...
Максим Мірошниченко

Рейтинг влади падає

Очевидно, що в найближчий час ми побачимо фрагментацію влади. Із занадто різних елементів вона складається. Ці різноманітні групи воюють одна із одною через оці телеграмні зливи та інсайди. Портнов лю...
Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...
Максим Мірошниченко

Про деолігархізацію

Як свідчать розмови суркова із бородаєм про ріната, заяви коломойського та й результати останніх, передостанніх...та в принципі будь-яких виборів, реальна модернізація України можлива лише після усуне...