App Store Google Play

Спостерігачі: ЗНО проходить в цілому без порушень

24.05.2012 12:20
Зовнішнє незалежне тестування з математики, яке є найпопулярнішим серед усіх абітурієнтів, не рахуючи українську мову, пройшло 21 та 22 травня без значних порушень і недоліків. Це зазначили представники Громадянської мережі «ОПОРА», які були присутніми на 50% пунктах тестування у перший день іспитів та на 30% - у другий.

Пояснення спостерігачів просте - й абітурієнти, й вчителі вже звикли до процедури й підходять до зовнішнього оцінювання відповідально. Спостерігачі ГМ «ОПОРА» фіксують належний рівень підготовки пунктів тестування та персоналу, зокрема інструкторів, до перевірки знань абітурієнтів. Суттєвих порушень, які б могли вплинути на результат учасника ЗНО чи яких не вдалося вчасно виправити - не зафіксовано. Втім, поодинокі випадки порушень з боку абітурієнтів все ж траплялися.

Так, в усій Дніпропетровській області виявлено лише один випадок користування мобільним телефоном: у одного з випускників ЗОШ № 143 задзвонив телефон якраз тоді, коли уповноважена особа проставляла відмітки у сертифікатах. Після прохання зачекати в коридорі для роз'яснення обставин, хлопець швидко покинув пункт тестування.

Не обійшлося без кумедних випадків: двоє мешканців Дніпропетровська сплутали дату ЗНО і прийшли на тестування на день пізніше дати, зазначеної у запрошенні-перепустці, тому до складання іспиту допущені не були.

Єдиним випадком, який заслуговує додаткової уваги, є ситуація у пункті тестування в ДВНЗ «Український державний хіміко-технологічний університет» міста Дніпропетровська. В аудиторії № 1-2, де проходило оцінювання знань 30 учасників, абітурієнтки під номером 5 і 14, що сиділи поряд (відстань між ними була менше 1 м) перешіптувались між собою і списували одна в одної, чим заважали решті учасників, що сиділи біля них.

На численні зауваження спостерігача та інструкторів дівчата не реагували, а уповноважена УЦОЯО, яка прийшла до аудиторії для проставлення відмітки про проходження ЗНО з предмета у сертифікатах, порадила спостерігачеві самостійно вилучати абітурієнток з аудиторії, на що у останньої немає прав. ГМ «ОПОРА» звернулося до Українського та Дніпропетровського регіонального ЦОЯО з проханням провести службове розслідування ситуації, що мала місце у ДВНЗ «УДХТУ».

Слід відзначити, що інструктори доволі лояльно ставляться до абітурієнтів й доволі стримано - до спостерігачів. Зокрема, у Криворізькому медичному коледжі відповідальний за пункт тестування заборонила спостерігачеві самостійно пересуватись пунктом, зазначивши, що спостерігач повинен ні на крок не відходити від неї або уповноваженої особи УЦОЯО. У Дніпропетровській ЗОШ №75 уповноважена особа теж намагалася довести, що спостерігач не має права сам ходити коридорами пункту, а повинен знаходитися лише у кабінеті директора. Проте після того, як у Положенні про громадських спостерігачів вона не знайшла підтвердження своїм словам та сконтактувалася з директором регіонального центру, ситуація унормувалася.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...