App Store Google Play

Спостерігачі: ЗНО проходить в цілому без порушень

24.05.2012 12:20
Зовнішнє незалежне тестування з математики, яке є найпопулярнішим серед усіх абітурієнтів, не рахуючи українську мову, пройшло 21 та 22 травня без значних порушень і недоліків. Це зазначили представники Громадянської мережі «ОПОРА», які були присутніми на 50% пунктах тестування у перший день іспитів та на 30% - у другий.

Пояснення спостерігачів просте - й абітурієнти, й вчителі вже звикли до процедури й підходять до зовнішнього оцінювання відповідально. Спостерігачі ГМ «ОПОРА» фіксують належний рівень підготовки пунктів тестування та персоналу, зокрема інструкторів, до перевірки знань абітурієнтів. Суттєвих порушень, які б могли вплинути на результат учасника ЗНО чи яких не вдалося вчасно виправити - не зафіксовано. Втім, поодинокі випадки порушень з боку абітурієнтів все ж траплялися.

Так, в усій Дніпропетровській області виявлено лише один випадок користування мобільним телефоном: у одного з випускників ЗОШ № 143 задзвонив телефон якраз тоді, коли уповноважена особа проставляла відмітки у сертифікатах. Після прохання зачекати в коридорі для роз'яснення обставин, хлопець швидко покинув пункт тестування.

Не обійшлося без кумедних випадків: двоє мешканців Дніпропетровська сплутали дату ЗНО і прийшли на тестування на день пізніше дати, зазначеної у запрошенні-перепустці, тому до складання іспиту допущені не були.

Єдиним випадком, який заслуговує додаткової уваги, є ситуація у пункті тестування в ДВНЗ «Український державний хіміко-технологічний університет» міста Дніпропетровська. В аудиторії № 1-2, де проходило оцінювання знань 30 учасників, абітурієнтки під номером 5 і 14, що сиділи поряд (відстань між ними була менше 1 м) перешіптувались між собою і списували одна в одної, чим заважали решті учасників, що сиділи біля них.

На численні зауваження спостерігача та інструкторів дівчата не реагували, а уповноважена УЦОЯО, яка прийшла до аудиторії для проставлення відмітки про проходження ЗНО з предмета у сертифікатах, порадила спостерігачеві самостійно вилучати абітурієнток з аудиторії, на що у останньої немає прав. ГМ «ОПОРА» звернулося до Українського та Дніпропетровського регіонального ЦОЯО з проханням провести службове розслідування ситуації, що мала місце у ДВНЗ «УДХТУ».

Слід відзначити, що інструктори доволі лояльно ставляться до абітурієнтів й доволі стримано - до спостерігачів. Зокрема, у Криворізькому медичному коледжі відповідальний за пункт тестування заборонила спостерігачеві самостійно пересуватись пунктом, зазначивши, що спостерігач повинен ні на крок не відходити від неї або уповноваженої особи УЦОЯО. У Дніпропетровській ЗОШ №75 уповноважена особа теж намагалася довести, що спостерігач не має права сам ходити коридорами пункту, а повинен знаходитися лише у кабінеті директора. Проте після того, як у Положенні про громадських спостерігачів вона не знайшла підтвердження своїм словам та сконтактувалася з директором регіонального центру, ситуація унормувалася.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...